Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Vajinoplasti Vajina Daraltma

vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir?

‘Vajina daraltma ameliyatı’ veya ‘vajinoplasti’ genişleyen vajinanın yeniden eski sıkılığını kazandıran ameliyattır. Çeşitli nedenler ile vajinada büyüme söz konusu olabilir. Vajinoplasti, vajinanızın olması gereken ölçüye getirilmesi için yapılır.

Peki, vajinoplasti hakkında merak edilenler neler?

Öncelikle operasyonun neden gerektiğine dair bilgi verilmesi önemli. Vajinoplasti nasıl yapılır, fiyatları nedir gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz. Detaylı şekilde sunulan bilgiler dahilinde, ameliyat öncesi ve sonrasında da sizi nasıl bir sürecin beklediği hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Kadın doğum uzmanı tarafından yapılan kontroller ile operasyonun sizin için nasıl gerçekleşeceği belirlenir.

Ankara'daki Kliniğimizde Vajinoplasti ile Vajina Daraltma Ameliyatı Olabilirsiniz.

İçerikler

Vajinoplasti Vajina Daraltma Ameliyatı Ankara

Ortalama bir vajina için 7 ile 10 cm arasında olduğunu söyleyebiliriz. Cinsel birliktelikler, doğumlar ve yaş faktörü vajinanın genişlemesine neden olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre, doğum sayısının fazla olması, vajinanın genişlemesinde büyük faktör.

Normal doğum ile dünyaya getirilen çocukların sayısı, kişinin vajinasının genişlik durumunu büyük ölçüde etkiliyor. Vajina daraltma ameliyatı kadının vajinasında anormal boyutta bir genişlik olduğunda cinsel hayatı etkilediğinden gerekiyor. Hem kadında özgüven sorununun yaşanması hem de cinsel yaşantının kalitesinin düşmesi, gerçekleşecek basit bir operasyon ile ortadan kaldırılabiliyor.

Ankara’da bulunan kliniğimizde vajina daraltma ameliyatı (vajinoplasti) olarak doktor tarafından yapılacak olan müdahale ile vajinanızın normal koşullarda olması gereken boyuta getirilmesi mümkün. Hem sizin rahatsızlığınızın ortadan kalkması hem de cinsel yaşantınızın kalitesinin artması, yapılacak vajinoplasti ile sağlanabilir.

Vajinoplasti Ankara ilindeki kadın hastalıkları tedavi merkezimizde Op. Dr. Esra Demir Yüzer tarafından yapılmaktadır.

Ankara Vajinoplasti Videoları

Vajinoplasti Ankara kliniğimizde başarılı bir şekilde kadın hastalıkları ve doğrum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer eşliğinde gerçekleşmektedir. Vajina daraltma ameliyatı için Ankara'daki kliniğimizden randevu almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajinoplasti (Vajen Daraltma) Hakkında Merak Edilenler

Vajinoplasti Ameliyatı Olan Hasta Yorumu

Lazerle Vajina Daraltma Hasta Yorumu

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Cinsel ilişki öncesinde kadında kasılmalar yaşanması, ilişki esnasında kasılmadan dolayı kadının yoğun ağrı hissetmesi en önemli vajinismus belirtisidir. Vajinismus sebebiyle birleşmeden hemen sonra kanama gözlenebilir. 

Vajinismus sorunu yaşayan bir kadın istemesine rağmen vajina içerisine tampon, fitil, penis ya da parmak gibi bir cismi alamaz. Hatta jinekolojik muayene olmak kabus gibi bir hal alır.

Operasyonda dokular üzerinden hareket edilir. Anormal genişlikte olan vajinanın etrafı dokular ile çevrilidir. Doktorun müdahalesi ile gevşemiş olan bu dokuların alınıp, çevresinin sıkı dokular ile sarılmasıdır.

Yumuşak doku ve kasların sıkıştırılması operasyon sırasında gerçekleşir. Sonrasında ise kadının vajinasının olması gereken genişlikte olması sağlanır. 

vajinoplasti vajina daraltma ameliyatı

Vajina estetiği olarak da anılan bu operasyon kısa süre içinde tamamlanır. Başarılı bir operasyon sonrasında cinsel hayata geri dönmenin süresi de kısalmış olur.

Operasyon Öncesi Kontrol: Talep ettiğiniz ameliyat için ilk olarak kontrol yapılır. Ultrason ile gerçekleştirilen incelemeler sonrasında, size uygulanacak olan operasyon ile ilgili şahsi bilgiler verilir. Tamamen sizin mevcut durumunuz üzerinden hareket edilip, kontroller yapılır.

Ameliyat Günü Belirleme: Yapılan kontrollerden sonra en uygun ameliyat tarihi belirlenecektir.

Cerrahi Müdahale: Koşulların oluşturulmasının ardından, direkt olarak cerrahi müdahaleye geçilir. Doktor estetik operasyonu vajinayı çevrelemiş olan yumuşak dokunun sıkı dokular ile çevrelemesi ile tamamlar. Bu sayede vajinanın olması gereken genişliğe ulaştırılması söz konusu olacaktır.

Vajinoplastide Hangi Anestezi Yapılır?

Operasyonda hangi anestezi yönteminin kullanılacak olduğunu merak edebilirsiniz. Vajinoplasti ameliyatı yapılırken hangi estetik yöntemin kullanılacağı hakkında bilgi almamanız mümkün. Öncelikle hangi anestezi yönteminin kullanılmasını istediğinizi doktorunuz ile paylaşabilirsiniz. Sizin rahat edeceğiniz ve operasyondan memnun kalacağınız anestezi yönteminin seçilmesi önemlidir.

  • Lokal Anestezi: Lokal anestezi direkt olarak operasyonun gerçekleşecek olduğu bölgenin uyuşturulmasıdır. Bu durumda bölgesel olan uyuşturma gerçekleşecek ve direkt olarak o bölgede operasyonun tamamlanması sağlanacak.
  • Genel Anestezi: Hastalar dilerse genel anestezi talebinde de bulunabilir. Genel anestezi ile uyumanın sağlanması ve bu aşamada operasyonun tamamlanması doktorunuz tarafından gerçekleşecektir. 

Her iki anestezi yönteminde anestezi etkisi bittiğinde ameliyat çoktan tamamlanmış olacaktır. Küçük bir operasyon ile siz de vajinanızın normal genişliğe gelmesini sağlayabilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatın ne kadar sürecek olduğu yönünde de hastaların merakları var. Kısa süre içinde gerçekleşecek olması, operasyona dair endişeleri azaltıyor. Vajina daraltma için doktorunuzun en fazla 35 – 40 dakika arasında işlem yapacağını bilmelisiniz. Sandığınızdan çok daha kısa süre içinde tamamlanacak olan operasyonun kısa sürede tamamlanacağı göreceksiniz. Bir saat dahi sürmeden, talep etmiş olduğunuz ameliyatın tamamlanması endişelerinizi ortadan kaldırmış olacaktır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajen daraltma sonrasında yapılması gerekenler son derece önemli. Her şeyden önce operasyon sonrasında hastanın hijyen olma durumunu iki katına çıkarması önerilir. Hiçbir şekilde bir enfeksiyonun söz konusu olmaması, hastanın kendisine dikkat etmesi ile olacak.

İlaçlar: Ameliyat sonrasında doktorunuz tarafından mutlaka kullanmanız gereken ilaçlar verilir. Kişinin bu ilaçları aksatmadan düzenli şekilde kullanması gerekiyor. ilaçlarınızı düzenli şekilde kullanarak iyileşme sürecinize destek olmanız bekleniyor.

Pansuman: Operasyon sonrasında pansumanlar da yapılacak. Hemşireler tarafından yapılan pansumanlarda hem enfeksiyon riskini azaltacak hem de iyileşme süresinin hızlanmasını sağlayacak. Ameliyat sonrası süreçte bunların ihmal edilmemesi şart.

Vajinoplasti Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Hastalar tarafından merak edilenler arasında vajen estetiği sonrasında ne zaman duş alınabilir sorusu da sıkça sorulan sorular arasında. Evet, operasyonun tamamlandığı gün duş alınması uygun değil. Operasyondan bir gün sonra duş alabilirsiniz. Bu duşun yapılması mutlaka ayakta olmalıdır. Buna dikkat etmeniz durumunda sorun yaşanmaz.

Vajina Daraltma Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilebilir?

Operasyondan sonra 1 ile 1.5 ay arasında cinsel hayatın olmaması önerilir. İyileşmenin tamamlanması açısın dan buna dikkat edilmesi önemli. Bu sürede doktorunuz tarafından cinsel ilişkiye girmemeniz hatırlatılacaktır. Doktorunuzun yaptığı kontroller kapsamında sürenin değişmesi söz konusu olabilir.

Vajinoplasti Sonrası Ne Zaman Denize veya Havuza Girilebilir?

Bunun için de aynı şekilde belirlenmiş olan en doğru süre 1 ile 1.5 ay arasındadır. Kişinin enfeksiyon kapmasını önlemek açısından alınan bu önlemlere dikkat etmelisiniz. Operasyon sonrası iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlamış olacaksınız.

Yukarıda verilen hususlara dikkat ederek hareket edilmelidir. Rahim daraltma detaylarını öğrenmeniz halinde, operasyon konusunda ki endişeniz ortadan kalkacaktır. Doktor ile iletişime geçmeniz durumunda, detayları öğrenmeniz söz konusu olacaktır.

Vajinoplasti Sonrasında Dikiş Alınır mı?

Ameliyatın yapılmasından sonra iyileşme sürecinde dikiş alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanılan estetik dikişleri, 1 ile 1.5 ay arasında kendiliğinden yok olur. Yeniden bir operasyona ya da farklı bir işleme gerek kalmaz.

Estetik Dikişler: Kendi kendine eriyerek yok olan dikişler ile operasyon gerçekleşir.

Vajinoplasti operasyonu estetik bir ortamda estetik dikişler ile sonlandırılır. Dikiş alınması gibi bir aşama olmadığından, dikişlerin kaybolması ile büyük ölçüde iyileşmenin yaşanması da söz konusu olacaktır. İyileşme tamamlandığında, dikişler alınmayacağından ve eriyeceğinden operasyon kolaylaşır. Merak ettiğiniz vanijoplasti sonrasında dikiş alınır mı sorusunun yanıtı, net şeklide hayır olarak yanıtlanmış olacaktır.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN
vajinoplasti fiyatları ankara

Vajinoplasti Fiyatları Ankara

Yapılacak olan vajina daraltma ameliyatı için talep edilecek fiyatlar da merak edilir. Hastaların vajinoplasti fiyatları hakkında bilgi alması, doktoru ile birebir iletişim kurması halinde son derece kolay olacak. Doktorunuzun yaptığı incelemeler sonrasında operasyon ile ilgili detayların verilmesi ve fiyat hakkında net bilginin sunulması önemlidir. Vajinoplasti fiyatları Ankara ilinde piyasaya göre en uygun olacak şeklide sunulur. Hastaların da memnun olacağı fiyatlar üzerinden operasyonun gerçekleşmesi sağlanır.

Randevu Alın: Genital estetik doktoruna ulaşmak için yapmanız gereken kısa randevu almak. Kısa süre içinde sunulan randevu sistemi üzerinden randevu almanız sağlanacaktır. Bilgilerinizi vererek, sizin de uygun olduğunuz gün ve saat üzerinden doktor ile iletişime geçmek adına randevunuzu alabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlar: Vajinoplasti ameliyatı için en uygun fiyatların sunulması önemli. Hem nitelikli şekilde profesyonel doktor tarafından ameliyatın yapılması hem de uygun fiyatların sunulması sağlanacaktır. Vajinoplasti estetiği fiyatları hakkında net bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.