+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Çeşitli nedenler ile vajinada büyüme söz konusu olabilir. Vajinoplasti, vajinanızın olması gereken ölçüye getirilmesi için yapılır.

Peki, vajinoplasti hakkında merak edilenler neler?

Vajinoplasti Nedir

Vajinoplasti Hakkında

Öncelikle operasyonun neden gerektiğine dair bilgi verilmesi önemli. Vajinoplasti nasıl yapılır, fiyatları nedir gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı verilecektir. Detaylı şekilde sunulan bilgiler dahilinde, ameliyat öncesi ve sonrasında da sizi nasıl bir sürecin bekledi hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Doktor tarafından yapılan kontroller ile operasyonun sizin için nasıl gerçekleşeceği hakkında detayları verilecektir.

Vajinoplasti Operasyonuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Ortalama bir vajina için 7 ile 10 cm arasında olduğunu söyleyebiliriz. Cinsel birliktelikler, doğumlar ve yaş faktörü vajinanın genişlemesine neden olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre, doğum sayısının fazla olması, vajinanın genişlemesinde büyük faktör. Normal doğum ile dünyaya getirilen çocukların sayısı, kişinin vajinasının genişlik durumunu büyük ölçüde etkiliyor. Vajina daraltma ameliyatı kadının vajinasında anormal boyutta bir genişlik olduğunda cinsel hayatı etkilediğinden gerekiyor. Hem kadında özgüven sorununun yaşanması hem de cinsel yaşantının kalitesinin düşmesi, gerçekleşecek basit bir operasyon ile ortadan kaldırılabiliyor.

Doktor tarafından yapılacak olan müdahale ile vajinanızın normal koşullarda olması gereken boyuta getirilmesi söz konusu. Hem sizin rahatsızlığınızın ortadan kalkması hem de cinsel yaşantınızın kalitesinin artması, yapılacak vajinoplasti ile mümkün olacaktır.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Operasyonda dokular üzerinden hareket edilir. Anormal genişlikte olan vajinanın etrafı dokular ile çevrilidir. Doktorun müdahalesi ile gevşemiş olan bu dokuların alınıp, çevresinin sıkı dokular ile sarılmasıdır. Yumuşak doku ve kasların sıkıştırılması operasyon sırasında gerçekleşir. Sonrasında ise kadının vajinasının olması gereken genişlikte olması sağlanır. Vajina estetiği olarak da anılan bu operasyon kısa süre içinde tamamlanır. Başarılı bir operasyon sonrasında cinsel hayata geri dönmenin süresi de kısalmış olur.

Kontrol;

Talep ettiğiniz ameliyat için ilk olarak kontrol yapılır. Ultrason ile gerçekleştirilen incelemeler sonrasında, size uygulanacak olan operasyon ile ilgili şahsi bilgiler verilir. Tamamen sizin mevcut durumunuz üzerinden hareket edilip, kontroller yapılır.

Ameliyat günü belirleme;

Yapılan kontrollerden sonra en uygun ameliyat tarihi belirlenecektir.

Cerrahi Müdahale;

Koşulların oluşturulmasının ardından, direkt olarak cerrahi müdahaleye geçilir. Doktor estetik operasyonu vajinayı çevrelemiş olan yumuşak dokunun sıkı dokular ile çevrelemesi ile tamamlar. Bu sayede vajinanın olması gereken genişliğe ulaştırılması söz konusu olacaktır.

Vajinoplastide Hangi Anestezi Yapılır?

Operasyonda hangi anestezi yönteminin kullanılacak olduğunu merak edebilirsiniz. Vajinoplasti ameliyatı yapılırken hangi estetik yöntemin kullanılacağı hakkında bilgi almamanız mümkün. Öncelikle hangi anestezi yönteminin kullanılmasını istediğinizi doktorunuz ile paylaşabilirsiniz. Sizin rahat edeceğiniz ve operasyondan memnun kalacağınız anestezi yönteminin seçilmesi önemlidir.

 • Lokal Anestezi: Lokal anestezi direkt olarak operasyonun gerçekleşecek olduğu bölgenin uyuşturulmasıdır. Bu durumda bölgesel olan uyuşturma gerçekleşecek ve direkt olarak o bölgede operasyonun tamamlanması sağlanacak.
 • Genel Anestezi: Hastalar dilerse genel anestezi talebinde de bulunabilir. Genel anestezi ile uyumanın sağlanması ve bu aşamada operasyonun tamamlanması doktorunuz tarafından gerçekleşecektir. 

Her iki anestezi yönteminde anestezi etkisi bittiğinde ameliyat çoktan tamamlanmış olacaktır. Küçük bir operasyon ile siz de vajinanızın normal genişliğe gelmesini sağlayabilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatın ne kadar sürecek olduğu yönünde de hastaların merakları var. Kısa süre içinde gerçekleşecek olması, operasyona dair endişeleri azaltıyor. Vajina daraltma için doktorunuzun en fazla 35 – 40 dakika arasında işlem yapacağını bilmelisiniz. Sandığınızdan çok daha kısa süre içinde tamamlanacak olan operasyonun kısa sürede tamamlanacağı göreceksiniz. Bir saat dahi sürmeden, talep etmiş olduğunuz ameliyatın tamamlanması endişelerinizi ortadan kaldırmış olacaktır.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajen daraltma sonrasında yapılması gerekenler son derece önemli. Her şeyden önce operasyon sonrasında hastanın hijyen olma durumunu iki katına çıkarması önerilir. Hiçbir şekilde bir enfeksiyonun söz konusu olmaması, hastanın kendisine dikkat etmesi ile olacak.

İlaçlar;

Ameliyat sonrasında doktorunuz tarafından mutlaka kullanmanız gereken ilaçlar verilir. Kişinin bu ilaçları aksatmadan düzenli şekilde kullanması gerekiyor. ilaçlarınızı düzenli şekilde kullanarak iyileşme sürecinize destek olmanız bekleniyor.

Pansuman;

Operasyon sonrasında pansumanlar da yapılacak. Hemşireler tarafından yapılan pansumanlarda hem enfeksiyon riskini azaltacak hem de iyileşme süresinin hızlanmasını sağlayacak. Ameliyat sonrası süreçte bunların ihmal edilmemesi şart.

Ne zaman duş alınır;

Hastalar tarafından merak edilenler arasında vajen estetiği sonrasında ne zaman duş alınabilir sorusu da sıkça sorulan sorular arasında. Evet, operasyonun tamamlandığı gün duş alınması uygun değil. Operasyondan bir gün sonra duş alabilirsiniz. Bu duşun yapılması mutlaka ayakta olmalıdır. Buna dikkat etmeniz durumunda sorun yaşanmaz.

Cinsel yaşantıya ne kadar ara verilir;

Operasyondan sonra 1 ile 1.5 ay arasında cinsel hayatın olmaması önerilir. İyileşmenin tamamlanması açısın dan buna dikkat edilmesi önemli. Bu sürede doktorunuz tarafından cinsel ilişkiye girmemeniz hatırlatılacaktır. Doktorunuzun yaptığı kontroller kapsamında sürenin değişmesi söz konusu olabilir.

Denize havuza girmek;

Bunun için de aynı şekilde belirlenmiş olan en doğru süre 1 ile 1.5 ay arasındadır. Kişinin enfeksiyon kapmasını önlemek açısından alınan bu önlemlere dikkat etmelisiniz. Operasyon sonrası iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlamış olacaksınız.

Yukarıda verilen hususlara dikkat ederek hareket edilmelidir. Rahim daraltma detaylarını öğrenmeniz halinde, operasyon konusunda ki endişeniz ortadan kalkacaktır. Doktor ile iletişime geçmeniz durumunda, detayları öğrenmeniz söz konusu olacaktır.

Vajinoplasti Sonrasında Dikiş Alınır mı?

Ameliyatın yapılmasından sonra iyileşme sürecinde dikiş alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanılan estetik dikişleri, 1 ile 1.5 ay arasında kendiliğinden yok olur. Yeniden bir operasyona ya da farklı bir işleme gerek kalmaz.

Estetik Dikişler: Kendi kendine eriyerek yok olan dikişler ile operasyon gerçekleşir.

Vajinoplasti operasyonu estetik bir ortamda estetik dikişler ile sonlandırılır. Dikiş alınması gibi bir aşama olmadığından, dikişlerin kaybolması ile büyük ölçüde iyileşmenin yaşanması da söz konusu olacaktır. İyileşme tamamlandığında, dikişler alınmayacağından ve eriyeceğinden operasyon kolaylaşır. Merak ettiğiniz vanijoplasti sonrasında dikiş alınır mı sorusunun yanıtı, net şeklide hayır olarak yanıtlanmış olacaktır.

Vajinoplasti Fiyatları

Yapılacak olan ameliyat için talep edilecek fiyatlar da merak edilir. Hastaların fiyatlar hakkında bilgi alması, doktoru ile birebir iletişim kurması halinde son derece kolay olacak. Doktorunuzun yaptığı incelemeler sonrasında operasyon ile ilgili detayların verilmesi ve fiyat hakkında net bilginin sunulması önemlidir. Vajinoplasti estetiği fiyatlarıpiyasaya göre en uygun olacak şeklide sunulur. Hastaların da memnun olacağı fiyatlar üzerinden operasyonun gerçekleşmesi sağlanır.

Peki, vajinoplasti ameliyatı olmak için ne yapılır?

Randevu Alın;

Estetik doktoruna ulaşmak için yapmanız gereken kısa randevu almak. Kısa süre içinde sunulan randevu sistemi üzerinden randevu almanız sağlanacaktır. Bilgilerinizi vererek, sizin de uygun olduğunuz gün ve saat üzerinden doktor ile iletişime geçmek adına randevunuzu alabilirsiniz.

En uygun fiyatlar;

Yapılacak olan ameliyat için en uygun fiyatların sunulması önemli. Hem nitelikli şekilde profesyonel doktor tarafından ameliyatın yapılması hem de uygun fiyatların sunulması sağlanacaktır. Vajinoplasti estetiği fiyatları hakkında net bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.