Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismusun Çözümü

Dünya ve evren üzerinde çözümü olmayan tek olgu ölümdür. Bunun dışında her şeyin bir çözümü vardır. Yeter kişi istesin ilk olarak gerçekten çözmek isteyin gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Bir şeyi çözümlemek isteyip gerekenleri yaptıktan sonra başarılmayan hiçbir şey yoktur. Vajinismus tedavisi tedavi bazı uygulamalar ile kısa sürede etkili bir şekilde çözülmektedir. Vajinismus hastalarının yaşadığı kaygı terapi-tedavi sürecine girmesine engeldir.

 

En önemli olan ilk adım doktora başvurmaktır. Sorunun isimlendirilmesi, hasta kişinin sorunun belirlenmesi tedavi sürecinin ayarlanması açısından oldukça önemlidir. Doktora gitmeden kaygı ve endişe duymaya başlarsanız sorununuz çözülemeyecek bir hale gelecektir. Vajinismus tedavisi için öncelikle doktorunuza inanarak güvenmelisiniz.

Vajinismus Çözümü ve Hasta Faktörü

Bu problem birçok doktor tarafından başarı ile yapılmaktadır. Doktorunuz ile iletişim içinde olarak tedavi süresine olumlu düşünmeniz başarı sağlayacaktır. Vajinismus tedavisi kişinin psikolojik ve fiziksel durumuna bakarak hastayı yormadan, korkutmadan ve incitmeden tedavi etmektir.

Bu süreçte ilk olarak hasta ve doktor kaynaşması sağlanıyor bu süreç hastalığın % 60 nını neredeyse düzletmeye yarıyor. Vajinismus tedavi aşamasında eşlerin birlikte terapiye gelmeleri daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü bu sorun sadece kadını değil erkeği de ilgilendiren bir durumdur.  Vajinismus sorunu aslında bir erteleme hastalığıdır.

Ertelemek demek sorunla yüzleşmekten ve başarısızlıktan kaçmakla eş değerdir. Hasta yaşadığı sorun, kaygı ve endişelerden dolayı tedavi sürecine başlamaktan korkar. Vajinismus tedavisi ile % 95 e varan başarı sonuçları elde edilmektedir. Bu tedavide sürece uyum sağlar iseniz başarısız olma ihtimaliniz neredeyse hiç yoktur.

Evlilik süreci içerisinde cinselliği ve üremeyi kapsayan bir süreçtir. Evlilikte bunlar gerçekleşmez ise evlilik bağları kopmaya başlar. İlk başlarda birbirlerini idare eşler ileri dönemlerde birleşme olmaması için sorun yaşamaktadırlar. Bu sorunlar çoğu kez boşanma ve aldatmayla neticelenmektedir.

Vajinismus cinsel sorunlar içerisinde tedavisi en kolay olandır. Fakat tedavi edilmezse ileri boyutlara gidecek bir sorundur. Bu konuda asla çekinmeden kaygı ve endişe duymadan hekime başvurmalı birlikte tedavi yolu hazırlamalısınız. Unutmayın ki bu sorun sadece size özel değil birçok kadında hatta tahmin edemeyeceğiniz kadar fazladır.


WhatsApp Bilgi Hattı