+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismusun Çözümü

Vajinismusun Çözümü Nedir

 

Dünya ve evren üzerinde çözümü olmayan tek olgu ölümdür. Bunun dışında her şeyin bir çözümü vardır. Yeter kişi istesin ilk olarak gerçekten çözmek isteyin gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Bir şeyi çözümlemek isteyip gerekenleri yaptıktan sonra başarılmayan hiçbir şey yoktur. Vajinismus tedavisi tedavi bazı uygulamalar ile kısa sürede etkili bir şekilde çözülmektedir. Vajinismus hastalarının yaşadığı kaygı terapi-tedavi sürecine girmesine engeldir.

 

En önemli olan ilk adım doktora başvurmaktır. Sorunun isimlendirilmesi, hasta kişinin sorunun belirlenmesi tedavi sürecinin ayarlanması açısından oldukça önemlidir. Doktora gitmeden kaygı ve endişe duymaya başlarsanız sorununuz çözülemeyecek bir hale gelecektir. Vajinismus tedavisi için öncelikle doktorunuza inanarak güvenmelisiniz.

 

Vajinismus Çözümü ve Hasta Faktörü

 

Bu problem birçok doktor tarafından başarı ile yapılmaktadır. Doktorunuz ile iletişim içinde olarak tedavi süresine olumlu düşünmeniz başarı sağlayacaktır. Vajinismus tedavisi kişinin psikolojik ve fiziksel durumuna bakarak hastayı yormadan, korkutmadan ve incitmeden tedavi etmektir.

 

Bu süreçte ilk olarak hasta ve doktor kaynaşması sağlanıyor bu süreç hastalığın % 60 nını neredeyse düzletmeye yarıyor. Vajinismus tedavi aşamasında eşlerin birlikte terapiye gelmeleri daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü bu sorun sadece kadını değil erkeği de ilgilendiren bir durumdur.  Vajinismus sorunu aslında bir erteleme hastalığıdır.

 

Ertelemek demek sorunla yüzleşmekten ve başarısızlıktan kaçmakla eş değerdir. Hasta yaşadığı sorun, kaygı ve endişelerden dolayı tedavi sürecine başlamaktan korkar. Vajinismus tedavisi ile % 95 e varan başarı sonuçları elde edilmektedir. Bu tedavide sürece uyum sağlar iseniz başarısız olma ihtimaliniz neredeyse hiç yoktur.

 

Evlilik süreci içerisinde cinselliği ve üremeyi kapsayan bir süreçtir. Evlilikte bunlar gerçekleşmez ise evlilik bağları kopmaya başlar. İlk başlarda birbirlerini idare eşler ileri dönemlerde birleşme olmaması için sorun yaşamaktadırlar. Bu sorunlar çoğu kez boşanma ve aldatmayla neticelenmektedir.

 

Vajinismus cinsel sorunlar içerisinde tedavisi en kolay olandır. Fakat tedavi edilmezse ileri boyutlara gidecek bir sorundur. Bu konuda asla çekinmeden kaygı ve endişe duymadan hekime başvurmalı birlikte tedavi yolu hazırlamalısınız. Unutmayın ki bu sorun sadece size özel değil birçok kadında hatta tahmin edemeyeceğiniz kadar fazladır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.