+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismusta Yanlış Tedaviler

Vajinismusta Yanlış Tedaviler Neleredir

Vajinismusta Yanlış Tedaviler

Vajinismusta Yanlış Tedaviler.Vajinismus  doğru tedavi yöntemleri kullanıldığında kısa sürede tedavisi mümkün bir hastalıktır. Ancak  pek çok vajinismus hastası yanlış tedavi yöntemleri  ile tedaviye başladıkları için sonuç alamazlar. Bu durum zaten kaygılı ,panik halinde olan bu hastaların  umutlarının kırılmasına neden olur. Sıklıkla şahit olduğumuz yanlış tedaviler şunlardır:

 

Alkol kullanılarak cinsel ilişki denemeleri; Bu yöntemin başarılı olduğu hiç görülmemiştir.

 

Kas gevşeticilerin kullanımı; Pelvik taban kaslarının kasılmasının önüne geçebilmek için kullanılır. Ancak bilinçaltı nedenlere bağlı olarak istemsiz olan bu kasılmalara hiçbir etkisi yoktur.

 

Antidepresan ve antianxiolitiklerin kullanımı; Evet vajinismus sorunu yaşayan kadınların çoğu değişen derecelerde depresyondadır ve çoğunda panik atak mevcuttur. Ancak cinsel terapi metotları kullanılmadan asla tedavi seçeneği değildirler. Biz kliniğimizde bu grup ilaçları kullanmamaktayız.

 

Vajinismus Yanlış Yöntemler

 

Vajinismus yanlış yöntemler. Ağrı kesiciler ve kayganlaştırıcı jellerin kullanımı; Tek başına hiçbir faydası yoktur. Biz cinsel terapi metotlarını uygularken kayganlaştırıcı jelleri kullanabiliriz.

Sıcak suya oturma banyoları; Vajinal kasları rahatlatıcı etkisi olabilir. Ancak vajinismusta vajene bir giriş olduğunda ani ve istemsiz olarak kasılmalar olduğu için hiçbir etkisi yoktur.

 

Spinal veya epidural anestezi altında cinsel ilişkide bulunmak; Belden spinal veya epidural aralığa uygulanan anestezidir. Böyle bir tedavi yöntemi asla doğru değildir. Çünkü anestezi etkisi geçtiğinde vajinal kasılmalar aynı şekilde devam edecektir.

 

Genel anestezi altında cinsel ilişkide bulunmak; Bu yöntemi  kadının bilicinin kapalı olduğu bir tecavüz şekli olarak kabul etmek gerekir. Yani bu haliyle kabul edilebilir bir tarafı yoktur.

 

Bazı  jinekologlar hymenin (kızlık zarı) çıkarılmasını önerir. Ancak çoğu vajinismus hastasında hiçbir işe yaramaz. Çünkü kızlık zarı esneyebilir. Nadiren kızlık zarının yapısı kalın ve yüksek kenarlı ise cinsel ilişki esnasında ağrı yapabileceği düşünüleceğinden çıkarılması önerilir. Özellikle jinekoloğa gidildikten sonra başarılı olunamazsa umutlar daha da çok kırılır.

 

Yeni bir tedaviye başlaması daha da zorlaşır. Vajinismus sorunu yaşayan hastalarda kasılmalar istem dışı gerçekleşir. Yukarı’da bahsi geçen tedaviler dışındaki tedavi yaklaşımları vajinismus sorunu yaşayan kadınlara yarardan çok zararı vardır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak kadınlar travmatize olurlar. Bu yüzden tedavi olacakları merkezi ve doktoru seçerken cinsel terapi eğitimi  almış, kadın vücudunu iyi bilen bu konuda tecrübeli bir hekim seçmeleri  gerekir.  Vajinismus tedavisi  kısa süreli ve başarı şansı %100 olan bir sorundur. Yeter ki doğru yerde doğru tedaviler uygulanabilsin.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.