+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismusta Telkin Tedavisi

Vajinismusta Telkin Tedavisi Nedir

 

Vajinismusta Telkin Tedavisi

Vajinismusta Telkin Tedavisi. Vajinismusa neden olan etkenlerin en başında psikolojik ve ruhsal kaygılar gelmektedir. Genel olarak geçmişte yaşanan travma etkisi yaratan cinsel tecrübe yada bilinçaltına yerleşmiş doğru olmayan bilgi kirliliğidir.

 • Çocukluktan kalma bazı korkular
 • Aşırı kapalı ve katı bir toplum düzeninde yaşamış olma
 • Katı ahlak ve namus kuralları
 • Suçluluk, ayıp, günah gibi durumların bilinçaltına yerleşmesi
 • Cinsellik ve ilk gece konusunda bilinçaltında oluşturulmuş yanlış ve abartılı bilgi kalabalığı
 • Ve beyin olarak erkek cinsel organının kadının vücuduna girmesi sırasında abartılı korku telkinleri

 

Yukarıda saydığımız ve sayamadığımız tamamı psikolojik olarak ortaya çıkmış olan hastalık durumları telkin yöntemi ile tedavi edilebilir. Vajinismus tedavisi önce hastanın ilk muayenesi ile başlar. Bu ön görüşmeye kadın eşi ile de katılabilir. Hatta erkek ile katılımlar çiftlerin cinsel uyumu açısından daha fazla önem sağlamaktadır.

 

Özellikle ülkemiz gibi toplumlarda küçük yaşlarda kızlık zarının çok değerli ve korunması gereken bir yapı olduğu düşüncesi ile yetiştirilen genç kızların evlendiklerinde ilk gece itibarı ile ortaya çıkmış sorunlar epey fazladır. Ya da geçmiş dönemlerde tecavüz, taciz, aile içi şiddet ve baskı da bu hastalığa neden olmaktadır.

 

Daha önce hiç problemi olmamış kişilerin doğum, kürtaj, yanlık jinekolojik muayene sonucu oluşması da muhtemeldir. Öncelikle kesinlikte çekinilmemesi ve utanılmaması gereken bir rahatsızlıktır. Mutlu bir aile yapısı için kesinlikle tedavi olunması bu rahatsızlık yönünden tek olmadığınızın bilinmesi gereklidir.

 

Vajinismus Telkini Nasıl Yapılır?

 

Vajinismus telkini nasıl yapılır? Telkin tedavisi son yıllarda en çok kullanılan tedavi şeklidir. Vajinismus tedavisi uzman terapist ve jinekolog eşliğinde telkin yöntemi ile uygulanır. Öncelikle jinekolojik bir muayene den geçmesi gereklidir. Bu muayenenin amacı hastalığın hangi aşamada olduğu ve nasıl tedavi edilmesi gerekliği açısından önemlidir.

 

Hastanın izin verdiği ölçülerde asla zorlamadan yapılan bir ön muayene daha sağlıklı sonuçlar almak için gereklidir. Öncelikle cinsel birleşme konusunda yanlış olan her şey bilinçaltından ustaca çıkarılır ve doğru olan bilgiler kadına aktarılır. Şimdiye kadar bildiği ve duyduğu her şeyin abartılmış gerçeklik taşımayan bilgiler olduğunu öğrenen hasta psikolojik açıdan daha rahatlamış olur.

 

Daha sonra kasılmaları önlemek için bazı davranışsal terapiler eşliğinde bazı egzersizlere başlanılır. Bu terapinin amacı cinsel birleşme sırasında kadının kaslarını kontrol edebilmesi ve tanıması açısından gereklidir. Bu tedavi süreci sadece 4 seans kadar sürer ve kısa süre içinde cinsel birleşme gerçekleşir. Vajinismus tedavisi günümüz şartlarında acı ve ağrı zorlama olmadan kolay yollarla çözülmektedir. Vajinismus tedavisinde profesyonel bir destek almak şarttır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.