+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismusta Elim Sende Sendromu

Vajinismusta Elim Sende Sendromu Nedir

Vajinismusta Elim Sende Sendromu

Vajinismusta Elim Sende Sendromu.Ülkemizde her 10 kadından birinin yaşadığı vajinismus ve hastalığı yaşayan çiftlerin sorunları oldukça can sıkıcıdır. Genellikle psikolojik alt yapılı olan bu hastalık erkekleri de oldukça etkilemektedir. Vajinismuslu kadınların eşlerinin zamanla ve hastalık ilerledikçe istenmeme, yeteri kadar sevilmeme gibi hislere kapılmaktadırlar. Bu duygulara sahip vajinismus erkeklerinde zamanla sertleşme sorunu, cinsel isteksizlik ve erken boşalma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kadının korkuları kadar erkeğinde kaygıları olabiliyor. Bu tutumlar Vajinismusu daha ileri hale taşıyabiliyor.

 

Vajinismus Tedavisi ve Sendrom

 

Vajinismus tedavisi ile sonlara gelindiği zaman kadın cinselliğe hazır hale geliyor fakat bu sefer erkekte başarılı olup olamayacağı konusunda endişeler ile başka sorunlar ortaya çıkabiliyor. O zamana kadar hiç sertleşme sorunu olmayan erkekte bile bu durum meydana geliyor tedirginlik ve heyecan ile sertleşme sorunu ortaya çıkabiliyor. Kadın vajinismus tedavisi ile hazır hale gelirken erkek kendini ispatlama düşüncesi ile yoğun stres yaşayarak başarısız olabiliyor.

 

Kadın tamamen tedavi olsa da erkekte sorunlar başlamış olmaktadır. Bu durum elim sende sendromu olarak adlandırılmaktadır. Elim sende sendromunda kadın istediğinde erkek bahaneler ile sırasını savarken erkek istediğinde kadın aynı taktiği uygulamaya başlıyor. Hatta vajinismus erkekleri eşleri tedavi olsa bile isteksiz olabiliyor ve aynı yatağa bile girmeyenleri olabiliyor.

Bu erkeklerin bilinç altlarında geçmişte reddedilme olarak kalıyor buda eşe karşı soğuk ve isteksiz olmaya neden oluyor. Vajinismus ilk gecede ortaya çıktıysa çiftler bir ayın sonunda ilişkiye giremedikleri takdirde zaman kaybetmeden bir kadın-doğum uzmanına başvurarak tedaviye başlamaları bu sorunları yaşamamaları açısından oldukça önemlidir.

 

Her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis bu hastalıkta oldukça önemlidir. Vajinismus çiftlerin ortak sorunudur ve tedaviye birlikte başlamaları gerekmektedir. Vajinismus tedavisinde erkek evde cinsel terapist rolünü oynamalı bu konuda yumuşak ve aşk dolu yaklaşımlar ile kadınını rahatlatmalıdır. Vajinismus tedavisinde kocanın rolü çok önemlidir ve terapinin en önemli parçasıdır. Bu tedavi sürecinde pasif olmadan doktor kadar eşinin yanında olduğunu göstermeleri tedavisin kısa sürede sonlanmasına oldukça faydalı olmaktadır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.