Vajinismus Nedenleri, Tanı ve Tedavi Yöntemleri - Esrademiryuzer.com
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Vajinismus

Op. Dr. Esra Demir Yüzer ile Vajinismus

Ankara'daki kadın hastalıkları tedavi merkezimizde vajinismus başta olmak üzere tüm jinekolojik hastalıkların tanı ve tedavilerini başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Vajinismus tedavi yöntemleri hakkındaki sorularınız ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN

Vajinismus Hakkında Merak Edilenler

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz başarılı sonuçlarda, hastalarımızdan en sık duyduğumuz soruları sizin için derledik. Vajinismus denildiğinde doğru bilinen birçok yanlış karşımıza çıkıyor. Tedavisi %100 kesin olan bir problem olan vajinismusu yenmek sandığınız kadar zor değil. Önce kendinize inanmalı, sonra sizi anlayan bir kadın doğum uzmanı ile tedavi olmaya karar vermeniz gerekiyor.

Vajinismus Kendi Kendine Geçer mi?

Vajinismus hastalığı kendi kendine geçebilecek bir rahatsızlık değildir. Genellikle hastalar kendi kendine geçmesi için bekliyor. Ancak zaman ilerledikçe vajinismus problemi daha da artar. Aynı zamanda bu rahatsızlık tedavi edilmediğinde cinsel yaşam yanında iş hayatı, çift ilişkisi, aile ilişkisi gibi her durumu etkiler.

Vajinismus Kaç Günde Tedavi Edilir?

Kadınlarda vajinismus tedavisi genellikle birkaç gün içinde çözülebilecek bir problemdir. Ancak 2-3 günde problemi çözeceğinin garantisini vermek çok yanlış bir uygulamadır. Tedavi süreci kişiye özel olarak planlanıyor. Bu yüzden de genellikle birkaç seans sonrasında vajinismus tedavisi tamamlanabilir. Bazı vakalarda bu süre kısa olurken bazı vakalarda uzayabilir. Tedavi süresi tamamen vaka özelinde değişir.

Vajinismus İlaçla Tedavi Edilir mi?

Vajinismus tedavisi ilaçla olacak bir tedavi değildir. Çünkü vajinismus büyük olasılıkla psikolojik kaynaklı bir hastalıktır. Bu yüzden de direkt olarak kalıcı vajinismus tedavisi ilaçla olmaz. Ancak altta yatan nedenine bağlı olarak bir ilaç kullanılırsa vajinismus sorununu da bu ilaç dolaylı olarak etkileyebilir.

Vajinismusu Yenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Vajinismus problemi olan kadınlarda cinsel ilişki sırasında kaslar istemsiz olarak kasılıyor. Tedavi sürecinde temel odak noktası kasların kontrol altında tutulmasıdır.  Bunun için Pelvik egzersizler, vajina kası egzersizleri gibi fizik tedavi egzersizleri yapılabilir. Tabii bu egzersizler tamamen bir uzman gözetiminde yürütülmelidir.

Vajinismus Tedavisini Kim Yapar?

Vajinismus tedavisi bu alanda eğitim almış bir uzman tarafından yürütülür. Bu süreçte psikolojik nedenli olması durumunda psikolog ve psikiyatristler tarafından yürütülen cinsel terapi ile vajinismus tedavisi yürütülebilir. Aynı zamanda jinekolog ve kadın doğum uzmanı tarafından da tedavi yürütülebilir. Tedavi sürecinde yapısal veya psikolojik olmasına göre uzman tercihi değişebilir.

Vajinismus Tedavisi Kaç Seans Olur?

Vajinismus tedavisi terapi olarak yürütüldüğünde seans olarak yapılır. Seans sayısı ise tamamen hastanın tedaviye verdiği yanıt ve ilerlediği yola göre değişir.  Baz vakalarda 2-3 seans sürerken bazı vakalarda da tedavi 4-6 seans olabilir.

Vajinismus Tedavisi Ne Kadar?

Vajinismus tedavisi fiyatları için net bir fiyat vermek yanlış olur. Tedavi ücretleri tamamen seans sayısı, uygulanacak işlem ve tedavi yöntemine göre değişiyor.  

Vajinismus Videoları

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer resmi YouTube kanalında sizlere vajinismusla ilgili her şeyi anlatıyoruz.

Vajinismus Nedir?

Vajinismus nedir? Op.Dr. Esra Demir Yüzer ile vajinismusu tanıyın.

Vajinismus Neden Olur?

Vajinismus nedenleri nelerdir? Vajinismusa neler sebep olur?

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vejinismus tedavisi nasıl yapılıyor ve tedavi aşamaları nelerdir?

Vajinismus Egzersizleri

Vajinismus Egzersizleri Nelerdir? Evde Egzersiz Yaparak Düzelir Miyiz?

Evde Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Evde Tedavi Edilir Mi?

Vajinismus ve Doğum

Doğum Yapsam Vajinismus Geçer Mi?

Vajinismus ve Kas Gevşetici Krem

Vajinismus Kas Gevşetici Kremle Geçer Mi?

Vajinismus ve Gebelik

Vajinismus Hastası Gebe Kalabilir Mi?

Vajinismus ve Anestezi

Anestezi Altında Vajinismus Tedavi Olur Mu?

Vajinismus Tedavisi Olan Hastalarımız Neler Anlatıyor?

Hastamızın duygularını ifade ettiği videoları diğer vajinismus hastalarına umut olması dileğiyle sizlerle paylaşıyoruz. Vajinismus doğru tedavi metodları ile çok kısa sürede başarı oranı %100 olan bir hastalıktır. Mutluluğunuzu ertelemeyin.

7 Aylık Evli Hastamız

7 aylık evli hastamız, tedavisinin 2.gününde mutlu sona ulaştı.

Vajinismus'u Nasıl Yendim?

Vajinismus Tedavisinde '' Patron Sizsiniz ''

2 Yıllık Evli Hastamız

2 Yıllık Evli Hastamız 2 Günde Vajinismusu Yendi

Evli Çiftimiz Anlatıyor

Vajinismus'u Nasıl Yendiler

4 Yıllık Evli Hastamız

Vajinismus'u Yenenler Anlatıyor. Tedaviye Geç Kalmayın!

1 Günde Vajinismusu Yendim

1-3 gün arası tedavi süresiyle kısa zamanda bu hastalıktan kurtulun.

Tedavisini Tamamladığımız Hastalarımızın Yorumları

Ankara'da vajinismus tedavisi olan hastalarımızın yorumları size referans olsun. Tedavisini tamamladığımız binlerce hastamızın seçimi tesadüf olamaz. Vajinismus ile yaşadığınız kötü deneyimleri geride bırakmak için sizlere sağladığımız sonsuz destekle, kadın hastalıkları sorunlarınızı uzman doktorlarımızla birlikte aşabiliriz.

    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.