+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisinde Yanlış Yöntemler

Vajinismus Tedavisinde Yanlış Yöntemler Nelerdir

Vajinismus Tedavisinde Yanlış Yöntemler

Vajinismus Tedavisinde Yanlış Yöntemler.Vajinismus hastalığı ülkemizde her 10 kadından birinde görülmektedir. Batılı ülkelerden ziyade Doğu ve Ülkemizde daha sık görülmektedir. Nedeni ise baskıcı tutumla yetişen kadınların yanlış ve kirli bilgiler ile dolu olan zihin ile ilk gece abartılı korku sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu konuda bilim alanı olarak bu tarz bir bölüm olmadığından bazı hekimler kendini geliştirerek bu konuda hastalara yardımcı olmaya çalışmaktadırlar.

 

Yetersiz donanım sonucu hastalara yanlış tedavi uygulamaları çiftleri yanlış tedavi yollarına başvurmalarına neden oluyor. Vajinismus tedavisi şuan günümüzde bilimsel yöntemler ile 3 seansta bitmektedir. Vajinismus hastalarının pek çoğundaki ortak kaygı ilişkide ağrı, acı, parçalanma ve kilitlenme gibi korkuları yaşarlar.

 

Vajinismus Yanlışlar

 

Vajinismus yanlışları. Vajinismus tedavisi bilişsel ve davranışsal terapi yöntemleri kullanılmaktadır. Bu hastalıkta teşhis önemlidir. Kızlık zarından kaynaklı anormal durumların sebep olduğu Vajinismusta cerrahi müdahale gereklidir. Jinekolojik değerlendirme ile kesin tanı konulması oldukça önemlidir. Vajinismusta gereksiz ve yanlış yöntem uygulamaları hem gereksiz ve işe yaramaz hemde zaman kaybıdır sadece. Gereksiz yere yapılan kızlık zarı ameliyatları, oturma banyoları, kayganlaştırıcılar, kremler uyuşturucu ilaçlar, alkol gibi anestezi ile ilişki denemeleri asla önerilmeyen yöntemlerdendir.

 

Kişinin kaygısı tedavi edilmeden uygulanan her yöntem hüsranla sonuçlanmaktadır. Bu rahatsızlığın cinsel bir sorun olarak görmeyip şarlatan hocalar tarafından muska, kurşun, okuma gibi yöntemlerle çözülebileceği kanısına vararak bu tuzağa düşen kişilerde epey fazladır. Çözüme ulaşamayan tüm çabalar çiftlerde maddi manevi kayıplara neden olmakta karamsarlıkları devasa boyutlara gelmektedir. Bu sorun profesyonel destek alınmadan tedavi edilemez.

 

Kalıcı bir çözüme ulaşmak için kişiye özel, bilimsel ve etik yöntemler ile günümüz bilgi birikiminde kalıcı sonuç alınan tedaviler arasındadır. Bu tedavi içerisinde pelvik egzersizleri oldukça önemlidir. Vajinal kasların daha sistemli çalışması kadının kendine ait bölümleri tanıması ve yüzleşmesi bu tedavi sırasında kesin ve hızlı sonuç için oldukça önemlidir. Kızlık zarı ve vajinaya ait  bazı sorunlarda cerrahi basit yöntemler ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.