Vajinismus Tedavisi | Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Vajinismus Tedavisi

vajinismus tedavisi

3 Günde Vajinismus Tedavisi

Vajinismus son yıllarda o kadar artan bir hastalık ki artık kadınların korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Peki vajinismustan gerçekten korkmalı mıyız? Sanılanın aksine, vajinismus 3 gün gibi kısa bir sürede kolaylıkla tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. 

Vajinismus tedavisinin %100 yanıt veren etkili yöntemlerle ve en önemlisi bir kadın doğum uzmanı danışmanlığında yapılması burada en önemli konudur. Vajinismus tedavisi sırasında sizi anlayan, sorunlarınızın temelini kavrayan ve klinik ortamında doğru teşhislerle sizi yönlendiren bir doktor gözetiminde olmanız gerekir. 

Vajinismus tedavisi Ankara şehrinde bulunan kadın hastalıkları merkezimizde 3 gün gibi kısa süre içinde sorunlarınızı çözüyoruz. Kadınlar genellikle bu rahatsızlığın farkında olmuyorlar. Aynı zamanda genellikle çözüm bulma konusunda isteksiz oluyorlar. Ancak unutmayın, vajinismus %100 tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Vajinismus Tedavisi %100 Kesin Olan Bir Rahatsızlıktır!

İçerikler

Vajinismus Tedavisi Hakkında

Ülkemizde binlerce kadın vajinismus rahatsızlığına sahip olsa da, bir çoğu vajinismus tedavisi konusunun farkında bile değildir. Bu nedenle vajinismus tedavisi konusuna değinmeden önce, vajinismus nedir bunu açıklamak gerekir.

Vajinismus, vajinal kasların cinsel birleşme esnasında ya da birleşme öncesinde istemsiz bir şekilde kasılması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Zaman zaman oldukça sık bir şekilde ağrılı bir cinsel birleşmenin oluşmasına neden olur. Birleşmeden hemen sonra kanama gözlemlenebilir. Her ilişki öncesinde kasılmalar yaşanması, ya da ilişki esnasında kasılmadan dolayı ağrı hissedilmesi, vajinismus belirtisidir.

Oldukça önemli olan vajinismus sorunu, genellikle halk arasında ilk gece korkusu olarak da anılmaktadır. Kadın partnerin arzu etmesine rağmen vajina içerisine tampon, fitil, penis ya da parmak gibi bir cismi alamaması, ya da jinekolojik muayene olamaması olarak da tarif edilebilir.

Psikiyatri ile Vajinismus Tedavi Edilir mi?

Genel anlamda sorunun altındaki ana sebep psikolojik nedenler olsa da, vajinismus tedavisi olmadan psikiyatri ile çözülmesi ya da psikolojik tedavi ile geçmesi mümkün değildir.

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde bu problemi aşmanız için randevu almanız yeterlidir.

Vajinismus Tedavisi Süreci

Vajinismus %100 tedavi edilebilecek bir cinsel sorun olup eşlerin birbirine anlayışla yaklaşması, tedaviye açık olmaları halinde çözülememesi gibi bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda bu konuda sizlere yardımcı olacak, size yeteri özen ve hassasiyeti gösteren tedavi sürecimiz ile vajinismus tedavisi süreci oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Bilindiği üzere çiftler arasında yaşanan cinsel problemler zamanla çiftlerin arasındaki duygusal ilişkiye de zarar verdiği için bu sorunun bir an önce çözülmesinde fayda vardır. Bu süreçte gerilebileceğinizi ya da çekingen davranacağınızın farkında olarak sizi daha da kasacak, sizi suçlayan, hoyratça tedavi anlayışına kesinlikle karşıyız. Bu konuda bizimle iletişime geçtiğinizde size en kısa sürede dönüş yapıyor ve vajinismus tedavisini başarıyla, ilgi ve destek ile gerçekleştiriyoruz. Daha önceden yardımcı olduğumuz sayısız çift bu sorunu geride bırakarak sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olmuşlardır.

Vajinismus Tedavisini Ertelemek Hastalığın İlerlemesine Neden Olur!

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus genellikle psikolojik problemlere bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Ancak kendi kendine tedavi edilebilecek bir hastalık olmadığını da belirtelim. Öncelikle hastalar eşleri ile birlikte uzmana görünmelidir.  Bu süreçte aile ilişkisi de önemli oluyor.

Vajinismus tedavisi, kesin sonuç veren bir tedavidir. Tedavi öncesinde kadın, gerçekten tedavi olmak istemeli ve bu konuda kendini telkin etmelidir. Bunun yanı sıra, cinsel terapistinden çekinmemeli ve güvenmelidir.

Tedavi öncesinde hasta kişiden kişisel ve ailesel bilgiler alınmaktadır. Aynı zamanda cinsel ilişkiye girememe durumunun altında anatomik veya enfeksiyona bağlı bir problem olup olmadığına bakılıyor. Sonrasında ise cinsel birleşmeyi engelleyen unsurları öğrenebilmek adına jinekolojik muayene uygulanmaktadır. Eğer kızlık zarı cinsel birleşmeyi zora sokacak durumdaysa, müdahale edilerek zar çıkartılabilir. Tüm bu işlemlerin ardından, çiftlere kadının vücudu tanıtılarak istemsiz pelvik kasılmalarının istemli hale getirilmesi öğretilir. Bunların ardından çiftin sağlıklı bir şekilde cinsel ilişkiye girmeleri sağlanır.

Vajinismus tedavisi için kişiye özel bir tedavi planı gerekiyor. Tedavi yöntemleri ile şöyle sıralanabilir;

  1. Bilişsel Vajinusmus Tedavisi
  2. Davranışsal Vajinismus Tedavisi
  3. Cerrahi Vajinismus Tedavisi

vajinismus tedavisi nasıl yapılır
bilişsel vajinismus tedavisi

Bilişsel Vajinusmus Tedavisi

İlk aşamaya bilişsel vajinismus tedavisi ile başlanır.

Kadınların cinsel kimlikleri okul öncesi dönemde ortaya çıkar.  Kişiler bu dönemden itibaren bazı korkular yaşayabilir ve olumsuz cinsel deneyimleri olabilir.  Özellikle kızlık zarının kalın olması acı ve kanama gibi problemlere yol açacağı gibi bir inanış var. Ancak kızlık zarı tamamen esnek bir zardır.

Kızlık zarı cinsel deneyim sırasında açılır ve bu süreçte kanama ya da ağrı oluşmaz. Bilişsel terapilerde öncelikle kadınlarda cinsel mitlerin doğru bilgiyle değiştirilmesi sağlanıyor. Kadınların cinsel organını tanıması sağlanır. Bunun yanında kadınların kendine güvenmesi sağlanır. İlk gece, kızlık zarı, vajina gibi konularda doğru bilgilerin düzeltilmesi ile tedavi başarılı olabiliyor.

Davranışsal Vajinismus Tedavisi

Davranışsal vajinismus tedavisi de çok yaygın kullanılıyor. Bu tedaviler aynı zamanda vajinismus egzersizleri adıyla da biliniyor. Ayna egzersizi, Kegel egzersizi, parmak egzersizi, pelvik taban rehabilitasyonu gibi yöntemler bu yöntemler arasında bulunuyor.

Vajinismus parmak egzersizleri, tedavi sürecinde önemli bir uygulamadır. Bu egzersizler hastaya detaylı olarak anlatılır ve tedavinin önemi konusunda bilgilendirmeler yapılır.

Kadınların yaşadığı vajinismus problemi pelvik kasların istem dışı kasılmasına bağlı yaşanıyor.  Egzersizler ile kontrol dışı kasılmayı kaldırma amaç oluyor.  Kadınların idrar ve gaitan çıkışı sırasında kontrol ettiği bu kasları cinsel ilişki sırasında da kontrol edebilmesi sağlanır. Yani cinsel ilişkide istemsiz olarak kasılan kaslar kontrol edilmeye başlar.

vajinismus egzersizleri
cerrahi vajinismus tedavisi

Cerrahi Vajinismus Tedavisi

Vajinismus seyrek de olsa yapısal problemlere bağlı olabilir. Bu durumda da cerrahi vajinismus tedavisi uygulanıyor. Kızlık zarının problemleri olması durumunda kızlık zarı ameliyatı uygulanabilir. Anatomik bir problem varsa kızlık zarı alınabilir.

Kızlık zarının her kadında seviyesi farklı olur.  Ek olarak her hastada altta yatan neden farklı olur. Bu yüzden net bir tedavi yerine kişiye özel vajinismus tedavisi uygulanır. Tedaviye eşin ve partnerin de katılması çok önemlidir.  Unutulmamalıdır ki bu tedavi sadece kadını ilgilendiren bir hastalık değildir.

Vajinismus Türleri Nelerdir?

Daha önce cinsel ilişkide bulunan ya da bulunmayan her kadın, vajinismus olabilmektedir. Vajinismus tipleri ya da farklı bir ifade ile vajinismus türleri ikiye ayrılmaktadır.

Primer Vajinismus

Kas kasılmalarından ötürü daha öncesinde herhangi bir şekilde ağrı olmaksızın cinsel birleşme yaşamayan kişilere Primer Vajinismus adı verilmektedir. Primer tipte olan kişiler, yalnızca ilk jinekolojik muayenede ya da ilk cinsel ilişkide ortaya çıkar.

Sekonder Vajinismus

Daha önceden normal bir şekilde ağrısız ilişki yaşayan kişilerin, sonradan ağrılı, sancılı ya da kanamalı ilişki yaşaması ise Sekonder Vajinismus tipinin özelliklerindendir. Çok düşük ihtimalle de olsa, cerrahi müdahaleler sonrasında yeniden ilişkiye giremezler.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

BİZE ULAŞIN

Vajinismus Tedavisinin Önemi

Cinsellik, çiftler arasında vazgeçilmeyen doğal bir aktivitedir. Cinsel yaşantı olmadan, sağlıklı bir ilişki sürdürebilmek pek mümkün değildir. Cinsel birlikteliğe engel olan bu sağlık sorunu, ancak bu konuda uzman olan biri tarafından çözülebilmektedir. Terapiler ile çözülmesi mümkün değildir. Oldukça ciddi olan bu sorun, ağrı sırasında nefes kesebilecek kadar keskin bir acıyı da beraberinde getirmektedir.

Cinsel ilişkiye girememe sorunu bulunan kişiler, genellikle doktora gitmek istemezler ya da bu durumu utanılacak bir hastalıkmış gibi görürler. Oysa ki bu durum, her kadının başına gelebilecek bir durumdur.

Vajinismus Tedavisini Etkileyen Durumlar

Vajinismus tedavisini etkileyen sosyal boyutlar vardır. Kendileri ile birlikte evlenen arkadaşlarının çocukları olmaya başlamıştır. Ailelerden gelen çocuk istekleri çifti zor duruma düşürmeye başlar. Bu tarz konuşmalar muhatap olmamak için aile ve arkadaş çevresinden uzaklaşmaya başlarlar. Sosyal hayatta yalnızlaşma olur.

Ailelerin çocuk isteği baskılarına dayanamayan çiftler çocuk istediklerinde iki çözüm yolu görürüz. Bir kısım vajinismus sorunu yaşayan kadınlarda sorunun çözülmesinde hızlandırıcı bir faktör olurken bir kısım vajinismus hastalarında çözümü geciktirir. Bu vajinismus hastaları çoğunlukla tüp bebekle çocuk sahibi olma yoluna giderler. Gebelik süreci de bu vajinismus hastaları için tedaviyi geciktirmek için önemli bir bahane olarak kullanılır.

Vajinismus tedavisi geciktikçe erkek ve kadında ilave cinsel sorunlar başlar. En çok görülen cinsel fonksiyon bozukluğu cinsel isteksizliktir (Libidoda azalma).

Kadın ve erkek başarısız olacağı bir cinsel eyleme girmek istemeyecektir. Biz Ankara vajinismus tedavisi kliniğimizde tedavi olan kadınların eşlerinde tedavi sonrası ereksiyon problemlerini ve sıklıkla görüyoruz. Bu durumun tedavisini de ayrıca yapıyoruz. Erkeklerde erken boşalma sorunu da zaman zaman karşımıza çıkmakta. Cinsellik evliliğin temelinde önemli bir yer tutar. Cinsellik yaşanamadığında çiftler kadın ve erkek arasında ilişkisel problemler yaşanabilir.

Vajinismus tedavisinin göz ardı edildiği durumlarda boşanma ile veya aldatma ile sonuçlanan evlilikler olabilir. Bunun yanında erkek cinselliği bırakıp vajinismus sorunu yaşayan kadına uyum sağlar. Kadın ve erkek iki ev arkadaşı gibi uzun yıllar yaşayabilirler. Bu durumda bile evlendikten sonra üzerinden yıllar geçse de vajinismus hastalığının tedavisi mümkündür.

İşte vajinismus tedavisi yaparken tüm bu anlattığım ilave sorunlarla zaman kaybetmemek için tedavinin erken planlanması gerekir.

Vajinismus Tedavisi Sonrası Yaşananlar

İl dışından gelen hastalarımız sabah Ankara’daki kliniğimizde tedaviye gelebilirler. Böylece daha hızlı bir tedavi süreci elde etmiş oluruz. İl dışından gelecek hastalarımız için konaklama ile ilgili yardımlarımız olmaktadır. Ev ortamında kalacak hastalar kendilerine uygun bir ortam oluşturmaları gerekir. Tedavi genellikle 3 seansta sonlanır. Tüm vajinismus hastalarının ortak söylemi “Keşke daha önce gelseydim” olmuştur. Vajinismus kadın ve erkeğin tüm hayatını etkiler.

Mutsuz ve yalnız geçen yıllarına üzülürler. Vajinismus tedavisi sonrası erkekte ilave cinsel fonksiyon bozuklukları olduysa bunlar tedavi edilir. Her hastalıkta olduğu gibi vajinismus ta da tedaviye sorunun en başında başlamak önemlidir. Tedavi ne kadar gecikirse o kadar ilave cinsel, psikolojik, sosyal sorunlar ortaya çıkar. Kendinde bir sorun olduğunu kabul etmek ve güvenebileceği, kendini rahatça ifade edebileceği bir merkez seçmek birinci basamaktır.

Kadının kendine seçtiği merkeze ve cinsel terapistine güvenmesi çok önemlidir. Vajinismus tedavisi %100 kesin olan bir hastalıktır. Bunu bilerek kendinize güvenin ve tedaviye gecikmeden başlayın. Hayatınızı geciktirmeyin.

Vajinismus Tedavisinde Kaçınmanız Gerekenler

Vajinismus nedeniyle partnerlerin uyguladığı ya da bazı kliniklerin hastalara dayattığı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar sorununuzu daha da derinleştirebileceği için bu tedavilerden uzak durmanızı şiddetle öneririz:

En Sık Duyduğumuz Vajinismus Soruları

Vajinismus tedavisiyle ilgili birçok farklı bilgi, birçok farklı kabulleniş görüyoruz. Vajinismusun bir kadın hastalığı olduğunu kabul ederek ve çözümlerin bilimsel yollarla yapılması gerektiğinin bilincinde olarak hareket etmelisiniz. Aşağıda sıklıkla duyduğumuz sorulardan bazılarını sizlere paylaşıyoruz.

Vajinismus Neden Olur?

Vajinismus birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilecek bir sağlık sorunudur. Sağlıksız ve yanlış birleşmeler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi, ağrı korkusu, dengesiz ya da aşırı tutucu cinsel eğitim, şiddet, aile korkusu, güvensizlik ve tecavüz de sebep olabilir.

Vajinismus Tedavi Olmadan Geçer Mi?

Vajinismus geçici, basit bir koku değildir ve ciddi bir rahatsızlıktır. Kadın hastalığı olarak nitelendirilebilecek bu durum, tedavi sonrasında tamamen ortadan kaldırılabilir. Eğer sizin de vajinismus sorununuz varsa, en kısa sürede uzman bir doktor eşliğinde vajinismus tedavisi olmanız gerekmektedir. Doğru tanı ve doğru tedavi, kısa süre içerisinde bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Cinsel birliktelik esnasında hissedilen acı, esasında kasların gereğinden fazla kasılmasından kaynaklanmaktadır. Erkek bireyin cinsel ilişkiye zorlaması, durumun daha kötü bir hal almasını ve psikilojik – fiziksel hasarın artmasına neden olabilir. Ağrılı bir süreç olan vajinismus, yalnızca cinsellik konusunda değil, aynı zamanda normal doğum esnasında da oldukça ağrılı bir süreç yaratabilir.

Vajinismus Ne Sıklıkta Görülmektedir?

Bu konuda yapılan araştırmalar evli kadından birisinde vajinismus sorununun yaşandığını göstermektedir. Bu oran her ne kadar çok yüksek gibi görünmese de bu sorun nedeniyle çözüm arayan kişi sayısına göre böyle bir istatistik oluşturulduğu için bu problemi dile getirmeyen ya da doktora başvurmayan kişi sayısı gözetildiğinde bu oranın çok daha yüksek olduğu tahmin edilmektedir.

Vajina Kasılmaları Nedir? Nasıl Gerçekleşir?

Vajinismus sorununa neden olan etmen vajina kaslarının kasılmasıdır. Vajina çok yoğun bir kas dokusuna sahip bir vücut bölümü olduğu için bu bölgenin kaslarının kasılması sonucu kadının vajinası daralmakta ve bazen neredeyse kapanmakta ve ilişki sırasında herhangi bir zorlamada cinsel ilişkide ağrı ve çok yoğun bir acı durumunun yaşanmasına neden olmaktadır. Kadın bu kasılmaların yaşandığının bilincinde olabileceği gibi bilinçli bir şekilde kasılmaya neden olmuyor da olabilir. Yapılan araştırmalar bilinçsiz kasılma durumlarının daha sık yaşandığını, kadının ilişki sırasında bacaklarını kapatma ve erkeği iterek kendinden uzaklaştırma gibi davranışlarda bulunduğunu göstermektedir.

Vajinismus Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Vajinismus tedavisi ile ilgili yapılan çalışmalarda istemsiz kasılmaların kontrol alınarak bunun tamamıyla ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Tedavideki temel unsur ise kas belleğinin yeniden oluşturulması ve kadının pelvik kaslarını kontrol etmeyi öğrenilmektedir. Bu da bilişsel ve davranışsal terapiler ile mümkündür. Günümüzde vajinismus sorunu yaşayan ve tedavi gören hastalar ortalama 3 ya da 4 gün içinde kesin ve kalıcı sonuca ulaşmaktadır.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Vajinismus tedavi sürecinde psikolojik ve fizyolojik nedenleri bir arada ele almak gerekir. Psikolojik kaynaklı vajinismus vakalarında sorunun nedeni kadının zihnindedir ve zihindeki engele beden bir tepki geliştirmektedir. Bu iki etkenin bir arada ele alınmadığı tedaviler başarı ile sonuçlanmaya uzak tedavilerdir. Vajinismus sorunu yaşayan tüm hastalarımıza söylediğimiz şudur ki; vajinismus sorunu çözümü kolay bir problemdir. Doğru bir uzmandan alınan psikoterapi süreci ile kadının bilinçaltındaki sorunları etkili bir şekilde çözülebilir.
Rahatsızlıkla ilgili bedende yaşanan kasılma ve rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için bazı ufak uygulamalarla hastalarımıza ev ödevleri verir ve süreçte gelişmeleri takip ederiz.

Evde Vajinismusu Nasıl Yenebilirim?

 Evde kendi başınıza vajinismusu yenmeniz mümkün değildir. Mutlaka bir uzman hekim kontrolünde olmanız gerekmektedir. Kadın doğum uzmanı yönlendirmeleri ile evde yapılacak olan vajinismus egzersizleri, problemi aşmanıza yardımcı olacaktır. Ancak hiç hekime görünmeden vajinismusla savaşmanız olası değildir.

Vajinismus problemi yaşayan kadınlarda, cinsel ilişkin tam olarak gerçekleşmez ve bu zamanla cinsel isteksizlik problemine dönebilir. Yaşanan bu sorunlar karşısında sorunu tek başına çözmeye çalışmak çiftleri daha çok çözümsüzlüğe itecek ve çok kolaylıkla halledilebilecek bu sorunu kafalarında daha büyük bir hale getirmelerine neden olacaktır.

Vajinismus Tedavisi Videoları

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde başarılı bir şekilde kadın hastalıkları ve doğrum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer eşliğinde gerçekleşmektedir. Vajinismus tedavisi için Ankara’daki kliniğimizden randevu almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus Tedavisinde Eş Desteği

Vajinismus Evde Tedavi Edilir Mi?

Vajinismus Alkol İle Tedavi Edilir Mi?

Vajinismus Tedavisinde Hipnoterapinin Yeri

Tedavi olan Vajinismus Hastamız


TÜM VİDEOLAR

Vajinismus Tedavisi için Ankara’daki Kliniğimize Bekliyoruz

vajinismus tedavisi onemi

Vajinismus Tedavi Edilmediğinde Tehlikelidir

Son yıllarda  iletişim  ve bilgiye ulaşım kanallarının kolaylaşması ile vajinismus hastalığı daha çok bilinir hale gelmiştir. Bu yüzden vajinismus tedavisi için erken başvuran hasta sayısı artmıştır. Tedaviye erken başlamak her hastalıkta olduğu gibi vajinismus hastalığının tedavisini de kolaylaştıran en önemli faktördür. Vajinismus tedavi edilmediğinde beraberinde yeni problemlerin eklenmesiyle daha karmaşık hale gelen bir sorundur.

Vajinismus tedavi edilmediği zaman öncelikle kadının depresyon halinde her geçen gün kötüleşen durumlar, eşler arasında gerginliğe neden olur. Aşk evliliği yapan birçok insan, vajinismus tedavisi olmayı ertelediği için eşiyle arasında problemler yaşamaya başlar. “Eşimle aramızın böyle bozulacağını asla tahmin etmezdim” cümlesini çok sık duyuyoruz. Eşine tutkuyla bağlı olan kadınlar ve erkekler vajinismus sebebiyle farkında olmadan tehlikeli sulara doğru yüzdüklerini göremezler. 

Vajinismus Yaşayan Kadınlar Neler Hisseder?

Kadında psikolojik problemler başlar. Bu kadınların çoğu derecesi değişmekle birlikte depresyondadırlar. Sinirli ve mutsuzdurlar. Arkadaş ve akraba ilişkileri zayıflamıştır. Cinsel ilişki esnasında panik atak hali içindedirler. Cinsel ilişki esnasında vücutlarının bazı bölümleri kişiden kişiye göre değişmekle birlikte kasılır. Kalp atışları hızlanır. Nefes alış verişleri hızlanır. Nefes açlığı çekebilirler.

“Kendimi ölecekmiş gibi hissediyorum” sözünü vajinismus sorunu yaşayan hastaların çoğundan duyarız. Tüm bu bulgular panik atağı işaret eder. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar bu problemlerini kimseyle paylaşmazlar. Çünkü yoğun bir utanç duyarlar. Bu sorunu içlerinde taşımak zamanla omuzlarında ağır bir yük haline gelir. Bu durum kadını yavaş yavaş depresyona itekler. Kendilerini diğer kadınlardan farklı görürler.

Vajinismus Hastaları Neler Yaşar?

Onlara göre kendi vajenleri   diğer kadınlardan daha dardır. Bu yüzden de başka kadınlara karşı öfkelidirler. Özgüvenleri düşüktür. Eşlerine karşı kadınlık görevlerini yerine getirememiş olmanın suçluluğunu taşırlar. Gün içerisinde ne yaparlarsa yapsınlar akılları sürekli bu konuyla meşguldür. Çalışan kadınların iş performansları düşer, dalgındırlar, konsantrasyonları düşüktür.

vajinismus hastaları neler yaşar
vajinismus tedavisi

Vajinismus Tedavisinde Neden Biz?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer tüm genital bölge cerrahi uygulamalarında kişiye özel kendi geliştirdiği 5 farklı tekniği kullanıyor. Geliştirdiği tekniklerin tamamı dünyanın birçok yerinde lansmanın yapılmış ve %100 müşteri memnuniyeti sağlayan tekniklerdir.

Yapısal nedenlere bağlı vajinismus tedavisinde rahim ve mesane sarkması ile diğer vajen operasyonlarında Amerikan FDA onaylı olan Fotona markalı dünyanın en iyi jinekolojik lazeri ile çalışıyor.

Kişiye özel cerrahi vajinismus tedavisi için her zaman kliniğimizden destek alabiliyorsunuz.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

BİZE ULAŞIN

Vajinismus Tedavisi Tamamlanan Hastalarımızın Yorumları

Ankara’da vajinismus tedavisi olan hastalarımızın yorumları size referans olsun. Tedavisini tamamladığımız binlerce hastamızın seçimi tesadüf olamaz. Vajinismus ile yaşadığınız kötü deneyimleri geride bırakmak için sizlere sağladığımız sonsuz destekle, kadın hastalıkları sorunlarınızı uzman doktorlarımızla birlikte aşabiliriz.

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 1

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 2

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 3

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 4

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 5

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 6

Kadın Doğum Uzmanı Hasta Yorumları 7


Önceki
Sonraki

    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.