Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajinismus-tedavisi-sivas

Vajinismus Tedavisi Sivas

Vajinismus bir cinsel uyum sorunudur. Vajinismus hastalığını yaşayan kadınların çoğu eşlerini  severek evlenirler. Ön sevişmede hiçbir sorun yaşamazlar. Ancak cinsel birleşmeye sıra gelince yapamazlar. Tedavi geciktiğinde cesaretler kırılır, eşler arası ilişkisel boyutta problemler başlar, kadın ve erkekte başka cinsel fonksiyon bozuklukları da başlar. Bu yüzden tedavi gecikmeden yapılmalıdır.

 

Ankara‘daki  vajinismus tedavi merkezimiz  konumu gereği ulaşımı kolay olan bir yerde bulunur. Ankara  Türkiye‘nin başkenti olduğu için ülkenin her yerinden her türlü ulaşım aracı vardır. Bu yüzden de merkezimizde birçok ilden gelen vajinismus hastalarının tedavisini yapmaktayız. Konaklama ile ilgili hastalarımıza yardımlarımız bulunmaktadır.

Vajinismus Soru ve Cevaplar

   Sizlere Sivas’taki vajinismus sorunu yaşayan bazı hastalarımızın bizlere yönelttiği soruları cevaplamak istiyorum.

Soru:

‘’Merhaba. Ben 2 senelik evliyim. Ancak hala bakireyim. Size tedavi için gelmek istiyorum ama eşimin işinden izin alması çok zor. Sadece ben gelsem tedavi olabilir miyim?’’

Cevap:

Merhaba. Vajinismus tedavisini sadece kadınla da yapabiliyoruz. İl dışından tedavi için gelen birçok hastamızdan aynı talebi duyuyoruz. Erkeğin tedaviye katılması kadını olumlu yönde etkiliyor. Çünkü vajinismus erkek ve kadın arasındaki cinsel uyum sorunudur. Merkezimizde vajinismus tedavisinde sadece cinsel birliktelik hedeflenmez. Çiftlere bundan sonraki cinsel hayatı için cinsellikle ilgili doğru  bilgilendirmeler de yapılır. Bu yüzden en azından bir gün erkeğin de tedaviye katılmasını öneririz.

Soru:

‘’Merhaba ben Esma.3 senelik evliyim. 1 yaşında bir çocuğum var ancak hala eşimle cinsel ilişkide bulunmadım. Nasıl gebe kaldım hiç anlamadım. Vajinismus hastası olduğumu kimse bilmiyor. Hele bir de çocuk olunca kimseye bu durumu anlatamadım. Çok mutsuzum. Tedavi için gelmek istiyorum. Fiyat ile ilgili bilgi almak istiyorum.

Cevap:

  Merhaba Esma hanım. Kadın dış genital bölgesine meninin boşalması ile gebe kalınabilir. Sizin gibi pekçok kadının gebe kaldığına şahit oldum.  Vajinismus tedavisinin fiyatlandırılması vajinismus hastalığının derecesine göre değişir. Vajinismus derecesini belirleyebilmek için jinekolojik muayene yapmak gerekir. Jinekolojik muayene tamamen ağrısız hiçbir alet kullanmadan sadece  gözle bakılarak yapılan bir muayenedir.

  Sevgili hanımlar vajinismus tedavisi için lütfen geç kalmayın, tedavinizi ertelemeyin. Tedavinizi  geciktirdiğiniz  her zaman mutluluğunuzdan çalınan zamandır. Bunu asla unutmayın.


WhatsApp Bilgi Hattı