+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Samsun

Vajinismus Tedavisi Samsunda Nerede yaptırılır

Vajinismus Tedavisi Samsun

Vajinismus Tedavisi Samsun konulu yazımızı okuyorsunuz. Vajinismus konusu ile ilgili size faydalı olabileceğini düşündüğümüz bu yazımızda Vajinismus nedir? Vajinismus  tanısı nasıl konur?  Tedavisi nasıl yapılır? Samsun ilinde vajinismus tedavisi yaptığımız hasta yorumları, vajinismus tedavi yöntemleri Gibi pek çok sorunun cevabını bir arada bulacaksınız.

 

Vajinismus tanısı nasıl konur? İlk başlarda kadınlar tarafından anlaşılmayabilir. Vajinismus olanlar ne yazık ki bunu ilk cinsel deneyimine kadar hiç fark etmeyebilir. Bunun nedeni  kadının daha kendi bedenini çok tanımamasıdır. Vajinismus belirtileri ise istemsiz kasılma nedeniyle cinsel ilişkiye girememesi ya da ilişkinin zor gerçekleşmesi ve ağrı olması şeklinde kendisini göstermektedir. Hasta istese de buna engel olmaz. Vajinusmus kadının vajinanın istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur. Vajinismus belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterir.

 

Vajinismus kadın bedeninin cinselliği reddetmesidir. Bu kasılmalar cinsel ilişkide olduğu gibi, temas aşamasında ya da bu girişimin hayal edilmesi ile de ortaya çıkar. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar cinsel birleşme gerçekleşmediği sürece partneri ile yakınlaşma konusunda bir sorun yaşamazlar. İlişki gerçekleşse bile bu onlar için ağrı ve acı vericidir.

 

Vajinismuslu kadınlar gerçekleşen cinsel birleşmede eşlerine yetmeyeceğini düşünürler. İlişkiyi tamamlayamayan kadın anne olamayacağını düşünür. Vajinismus Tedavisi Samsun ilinde evli olup, bu tür sorunları yaşayan pek çok kadın var ki; ancak çocuk sahibi olmak istediklerinde kadın hastalıkları uzmanına gidiyorlar. Bu genellikle kadının bilinçaltındaki cinsellikle ilgili yanlış bilgilere ve korkulara dayanıyor. Sırf bu korkular yüzünde cinsel birlikteliği deneyemiyor ya da sürekli erteliyor. Canının yanacağını düşündüğünden Jinekolojik muayeneden korkuyor.

 

Vajinismus nedenleri kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle Vajinismus tedavisi kişiye özeldir. Tedaviye başlanmadan önce, kadın hastalıkları uzmanı tarafından jinekolojik değerlendirme gerekir. Kişinin Probleminin anatomik mi yoksa psikolojik kaynağa mı bağlı olduğu bu şekilde değerlendirilmektedir. Anatomik kaynaklı ise; cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Özellikle ağrılı cinsellik vajinismus belirtileri içinde yer alıyor. Kadının kendini kasması nedeniyle cinsel birlikteliğin ağrılı şekilde gerçekleşiyor. Penisin vajina içine girmemesi  ya da girdiğinde ilişkinin tam yaşanmıyor. Vajinismusta yardım alacağınız kadın hastalıkları uzmanının tedavisi kadar kişinin bu hastalığı yenmek istemesi de önemlidir. İşte vajinismuslu kadınların kendine bile itiraf etmekten korktuğu durumlar;

 

 • Kronik ve akut enfeksiyon
 • Kızlık zarı yapısı gibi
 • Altta yatan fiziksel sebepler
 • Psikolojik sorunlar
 • Cinsellikle ilgili yanlış bilgiler

 

Vajinismus sorunu altında yatan ana neden psikolojik ise, uzun süren terapiler yerine bilinçsel terapi denilen tedavi ile bu sorun saatler içinde çözümlenebilir. Erkeği çoğu zaman ciddi şekilde etkileyen bu durum zamana bağlı olarak, erken boşalma, sertleşme, cinsel isteksizlik, gibi sorunlara neden olabilir. Erkeğin hissettiği duygu reddedilmişlik duygusu ve eşinin bir çaba gösterdiğini düşünmesine ve hatta ona öfke duymasına neden olabiliyor. İstemsiz refleks kadının cinsellikten ve eşinden uzaklaşmasına neden olan bu durumu için, hastaya gevşemeyi yöntemi öğretilmektedir. Bun yaptığınızda vajina ile ilgili tüm bu korkularınızın kolayca üstesinden gelebileceğini görerek bu sorunu   çözebilirsiniz. Bu tür durumlarda vajinismus tedavisi ilaç ya da gerekirse cerrahi tedavi ile yapılır.

 

Vajinismus Tedavi Yöntemleri arasında hastanın semptomlarına göre doğru tanıyı koymak ve tedavi planı  belirlemek için bu süreci fazla uzatmadan eşinizle birlikte bir kadın hastalıkları uzmanına başvurup, yardım almalısınız. Vajinusmuslu kadınlarının bunun bir hastalık değil bir problem olduğunu bu problemin kadın istedikten sonra mutlaka çözülebileceğini bilmesi tedavi için önemli bir adımdır. Çiftler bu süreci uzatmadan Profesyonel destek almalıdır. Erkek mutlaka bu kasılmaların istem dışı olduğunu bilmeli ve eşine anlayış göstermelidir.

 

Tedavi sürecinin her aşamasında eşler birbirine destek olmalıdır.  Kadının  bunun bir hastalık olmadığını bunu isterse kendi çözebileceğini bu sorunun  istenmesi halinde çözüleceğini bilmesi gerekmektedir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar kendilerini suçlu hissettiğinde tedaviye adapte olmaları biraz zaman alabilir. Kişinin yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle ilişkiye girememesi özellikle öncesinde vajinismus tedavisi olmuş kadınların eşleri bu problem çözülmüyor diye umutsuzluğa neden olabiliyor. Vajinismus bir hastalık değildir. İlaç kullanımı ya da  cerrahi müdahale gibi işlemler gerektirmez Vajinismusu yenmek için endişeye gerek yok; eşinin kadına karşı anlayışlı davranması ve eşini doğru bir uzman yardımı ile vajinismus tedavisi konusunda yönlendirmesi gerekir.

 

Vajinismusu Yenmek İçin Bu 5 Altın Kural

 

 • Kişinin önce bu hastalığı yeneceğine inanmak
 • Tedaviyi olmayı önce kendisinin istemesi
 • Doktorum hazırladığı vajinismus tedavisi planına uyması
 • Umutsuzluğa kapılmaması 
 • Partnerinden destek alması
 • Sabırlı olması

 

Vajinismus Hasta Soruları

 

 Vajinismus hasta soruları. Şimdi sizlere Samsun’daki hastalarımızın soruları ile vajinismus hastalığını anlatmaya çalışacağım.

‘’Sayın hocam ben 3 senelik evliyim. Daha önce Samsun da bir psikoloğa tedaviye gittim ancak parmak egzersizlerini yapamadım. İnternette sizin hasta yorumlarınızı okudum. Tekrar cesaretlendim. Tedavide parmak egzersizi kullanıyor musunuz? Sizce tedavi olabilir miyim geç mi  kaldım yoksa?’’

 

**Merhaba. Bizim kliniğimizde asla parmak egzersizi yapmıyoruz. Çünkü pek çok vajinismus hastası kendi dış genital bölgesine ve vajen içine dokunamamakta. Kliniğimizde vajinismus hastalarımız için rahat, samimi ve huzurlu bir ortam hazırlıyoruz. Tüm personel ve hemşirelerimiz kadındır. Erkek personelimiz bulunmamaktadır. Tedavide önce bilişsel terapi dediğimiz bilgilendirme ile başlıyoruz. Bu aşamanın hem kadın hem erkeğin vajinismus tedavisi sonrası cinsel hayatı için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

 

Bu aşamada çiftlerin tamamı bilmediği veya yanlış bildiği pek çok konuda aydınlandıklarını ifade ederler. Kliniğimizde kullanılan vajinismus tedavi yöntemleri konusunda ikinci aşama davranışsal terapi dediğimiz ardı sıra yapılacak bir dizi egzersizlerdir. Bu egzersizler bizzat Op.Dr.Esra Demir Yüzer gözetiminde öğretilip sonra hastalarımız evinde alıştırmalara devam etmektedir.

 

Kliniğimizde vajinismus tedavisine gelen hastaların %85 inin tedavisi 2. günde %100 ünün tedavisi 3.günde sonlanmaktadır. Hastalarımızın tamamından ‘’Keşke daha önce tedaviye gelseydik.’’ cümlesini duymaktayız. Vajinismus Tedavisi için asla geç kalmış değilsiniz. Ankara’da bulunan kliniğimizde İstanbul dahil olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilindeki 10-15 senelik evli vajinismus hastalarımızın tedavileri de başarıyla sonuçlanmıştır. Samsun vajinismus tedavisi alanında yaptığımız çalışmaları ve hastalarımızın bu konudaki dönüşlerini hasta yorumları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Vajinismus Hasta Deneyimleri

 

‘’Merhaba ben Samsun’dan yazıyorum sizlere. 4 senelik evliyim. Jinekologa gittim .Kızlık zarımın kalın olduğunu bu yüzden cinsel ilişkide bulunamadığımı, kızlık zarımın çıkarılması gerektiğini söyledi. Ben de bir umut kabul ettim. Ancak hiçbir şey düzelmedi. Ben yine kasılıyorum. Kas gevşetici kullandım ama fayda etmedi.Sizce ben tedavi olabilir miyim?’’

 

**Merhaba.Biz 15 senedir hastalarımıza vajinismus tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Kızlık zarını çıkarma işlemini çok nadir durumlarda yapıyoruz. Kızlık zarının ortasındaki açıklık çok çok küçükse yapıyoruz. 15 senede belki 5 tane yapmışızdır. Vajinismus tedavisinde hastaya gevşemeyi o kadar güzel öğretiyoruz ki çoğu kızlık zarında hiç kanama bile olmadan cinsel ilişki gerçekleşiyor.

 

 Sizlere bu vesileyle vajinismus tedavisi alanında yanlış tedavilerden bahsetmek istiyorum.

 • Kızlık zarı çıkarılması
 • Antidepresan kullanımı
 • Kas gevşetici ,ağrı kesicilerin kullanımı
 • Alkol kullanımı ile cinsel ilişkide bulunma önerileri
 • Spinal anestezi ile cinsel ilişki önerileri.
 • Genel anestezi altında cinsel ilişki .

 

Bu tarz yanlış tedavilerle vajinismus tedavisi olan hiçbir hasta tedavi olamamıştır. Kadın doğum uzmanından profesyonel bir yardım almadan hiçbir vajniismus hastası tedavi olamaz. Hatta cinsel terapist olmayan hiçbir jinekolog, psikolog, veya psikiyatris vajinismus tedavisini yapamaz.

 

 Doğru merkezlerde, doğru tedavilerle vajinismus tedavisi çalışmalarının başarısı %100 dür. Önemli olan vajinismus hastasının tedaviyi istemesi, kendine ve doktoruna güvenmesidir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.