+05306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Vajinismus Tedavisi Samsun

Vajinismus kadınlarda cinsel ilişki esnasında  vajeni saran kasların kasılmasına bağlı olarak vajen girişinin daralması, dolayısıyla cinsel ilişkinin ya hiç olmaması yada ağrılı olmasıdır. Vajinismus hastalarının ön sevişmede hiçbir sıkıntısı yoktur. Çoğu vajinismus hastası kadın eşleriyle severek evlenmişlerdir.

 

   Cinsel ilişkideki problemlerin yanında kadının vajene  tampon veya fitil koyamaması, jinekolojik olamaması da vajinismus kabul edilir.

   Şimdi sizlere Samsun’daki hastalarımızın soruları ile vajinismus hastalığını anlatmaya çalışacağım.

‘’Sayın hocam ben 3 senelik evliyim. Daha önce Samsun da bir psikologa tedaviye gittim ancak parmak egzersizlerini yapamadım. İnternette sizin hasta yorumlarınızı okudum. Tekrar cesaretlendim. Tedavide parmak egzersizi kullanıyor musunuz? Sizce tedavi olabilir miyim geç mi   kaldım yoksa?’’

**Merhaba. Bizim kliniğimizde asla parmak egzersizi yapmıyoruz. Çünkü pek çok vajinismus hastası kendi dış genitaline ve vajenine dokunamamakta. Kliniğimizde vajinismus hastalarımız için rahat, samimi ve huzurlu bir ortam hazırlıyoruz. Tüm personel ve hemşirelerimiz kadındır. Erkek personelimiz bulunmamaktadır. Tedavide önce bilişsel terapi dediğimiz bilgilendirme ile başlıyoruz. Bu aşamanın hem kadın hem erkeğin  vajinismus tedavisi sonrası  cinsel hayatı için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu aşamada çiftlerin tamamı bilmediği veya yanlış bildiği pek çok konuda aydınlandıklarını ifade ederler. İkinci aşama davranışsal terapi dediğimiz ardı sıra yapılacak bir dizi egzersizlerdir. Bu egzersizler bizzat Op.Dr.Esra Demir Yüzer gözetiminde öğretilip sonra evinde alıştırmalara devam edilmektedir.

   Kliniğimizde vajinismus tedavisine gelen hastaların %85 inin tedavisi 2. günde  %100 ünün tedavisi 3.günde sonlanmaktadır. Hastalarımızın tamamından ‘’Keşke daha önce tedaviye gelseydik.’’ cümlesini duymaktayız.

Vajinismus Hasta Deneyimleri

Tedavi için asla geç kalmış değilsiniz. Bizim vajinismus merkezimizde 10-15 senelik evli vajinismus hastalarımızın tedavileri  de başarıyla sonuçlanmıştır.

‘’Merhaba ben Samsun dan yazıyorum sizlere. 4 senelik evliyim. Jinekologa gittim .Kızlık zarımın kalın olduğunu bu yüzden cinsel ilişkide bulunamadığımı, kızlık zarımın çıkarılması gerektiğini söyledi. Ben de bir umut kabul ettim. Ancak hiçbir şey düzelmedi. Ben yine kasılıyorum. Kas gevşetici  kullandım ama fayda etmedi.Sizce ben tedavi olabilir miyim?’’

**Merhaba.Biz 15  senedir vajinismus hastası tedavi etmekteyiz. Kızlık zarını çıkarma işlemini çok çokm nadir yapıyoruz. Kızlık zarının ortasındaki açıklık çok çok küçükse yapıyoruz. 15 senede belki 5 tane yapmışızdır.Yani bu kadar az. Vajinismus tedavisinde hastaya gevşemeyi o kadar güzel öğretiyoruz ki çoğu kızlık zarında kanama bile olmadan cinsel ilişki gerçekleşiyor.

  Sizlere bu vesileyle vajinismus tedavisinde yanlış tedavilerden bahsetmek istiyorum.

-Kızlık zarı çıkarılması

-Antidepresan kullanımı

-Kas gevşetici ,ağrı kesicilerin kullanımı

-Alkol kullanımı ile cinsel ilişkide bulunma önerileri

-Spinal anestezi ile cinsel ilişki önerileri.

-Genel anestezi altında cinsel ilişki .

Bu tarz yanlış tedavilerle vajinismus tedavisi olan hiçbir hasta tedavi olamamıştır. Cinsel terapistten profesyonel bir yardım almadan hiçbir vajniismus hastası tedavi olamaz. Hatta cinsel terapist olmayan hiçbir jinekolog, psikolog, veya psikiyatris vajinismus tedavisini yapamaz.

  Doğru merkezlerde, doğru tedavilerle vajinismus tedavisinin başarısı %100 dür.Önemli olan vajinismus hastasının tedaviyi istemesi, kendine ve cinsel terapistine güvenmesidir.

Oy verebilirsiniz

Hızlı İletişim ve Randevu

Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.