+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Sakarya

Vajinismus Tedavisi Sakaryada Nerede Yapılır

Vajinismus Tedavisi Sakarya

Vajinismus Tedavisi Sakarya. Sakarya ilinde 13 sene  hastalarıma hizmet verdim. Sakarya halkını ben sevdim. Onlar da beni sevdi ve saydı. Bu yüzden Sakarya ilinin benim yanımda  önemi büyüktür. Sakarya Türkiye’nin genelinde olduğu gibi kapalı bir topluma sahiptir. Bu tarz toplumlarda evlenmeden önce cinsel konular ebeveynlerle  rahatça konuşulmaz. Dolayısıyla genç kızlar cinsel konuları çoğunlukla arkadaşlarından ve internet gibi iletişim araçlarından öğrenirler.

 

Vajinismusun en sık görülen nedeni, halk dilinde cinsel hurafeler diye adlandırılan cinsel mitler yani gerçek dışı cinsel hikayelerdir. Kızlık zarı ile ilgili parçalanacağı, çok kanayacağına dair korkular kadını cinsel ilişkiye bakışını olumsuz yönde etkiler. İlk gece hakkında  ağızdan ağıza dolaşan, kimin başına geldiği  bilinmeyen kadın ve erkeğin kilitlendiği  kimsenin açamadığı gibi gerçek dışı   öyküler  kadının cinsel ilişkiye karşı kaygı, endişesini daha da artırır.

 

Sakarya dan    pek çok hastanın  yetersiz ya da yanlış tedavilerle zaman kaybettiğini ve umutlarının kırıldığını gördüm. Vajinismus doğru tedavi metotları kullanıldığında tedavi  başarısı %100 olan bir sorundur. Tedaviden önce, vajinismusun derecesini belirlemek ve cinsel ilişkide ağrıya neden olabilecek  genital hastalıkları saptamak için jinekolojik muayene yapılır. Bu jinekolojik muayene tamamen ağrısız hiçbir  alet kullanılmadan yapılan 5-10 saniye süren bir muayenedir.

 

Tedavi bilişsel terapi dediğimiz bilgilendirme tedavisi ile başlar. Vajinismus hastaları kanıtlarla şu ana kadar yanlış olarak bildikleri bilgiler yerine doğruları öğrenirler. Sonrasında davranışsal terapi dediğimiz tedavi metodu  kullanılarak kadının kendi vücuduna  hakim olmasını  ve istemsiz kasılmalara engel olmasını sağlarız. Aslında bu tedaviyi vajinismus hastası başarır. Bizler yol gösterici oluruz.

 

Sevgili Sakaryalı vajinismus hastalığının tedavisi için geç kalmayın . Tedavi geciktikçe kadın ve erkekte cinsel isteksizlik, erkekte sertleşme problemleri, erken boşalma gibi ilave cinsel fonksiyon bozuklukları başlayabilir. Yine tedavi geciktiğinde evliliğin temelleri sarsılacak ve aldatmalar ve boşanmalar olabilir. İşte bu nedenlerden dolayı tedavinizi ertelemeyin. Gelecekte mutsuzluklar yaşamamak için hayatınızın önceliğini vajinismus tedavisine verin.

 

Bizim merkezimiz   Ankara  Kızılay’da olduğundan ulaşım oldukça kolay. Sakarya’dan gelen vajinismus hastalarımız için 2 dk.yürüme mesafesinde otelimiz bulunmaktadır. Vajinismus tedavi ücreti vajinismus derecesine göre değişir. Her vajinismus hastasına kişiye özel bir tedavi programı çıkartılır. Tedavi süresince neler yapılacağı tek tek hastayla paylaşılır. Hastanın kafasında hiçbir soru işareti kalmadan bilişsel ve davranışsal tedavi uygulanır. Vajinismus Tedavisi Ankara alanında yaptığımız çalışmaları daha yakından incelemek için sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Sizlere Sakarya’dan gelen ve 2 günde tedavisi  tamamlanmış bir vajinismus hastamızın  yazdıklarını sunmak istiyorum.

 

Vajinismus Tedavi Öyküleri

 

‘’Sevgili Esra Hanım ve ekibi ben Sakarya dan geldim.7 aylık evli ve eşimle birlikte olamamıştım. Sakarya da gittiğim doktorlardan bir sonuç alamadım. O kadar zor bir durumda kaldım ki eşimle çok sıkıntılı bir dönemdi ve ben ne yapacağımı bilmiyordum. Bu durumu aileme ve arkadaşlarıma çok geç anlattım eşimin ailesi de biliyordu bu durumu ve çok kişinin bilmesi de beni çok geriyor ve üzüyordu. Sonra aynı iş yerinde çalıştığım eski bir hastanız bana sizi önerdi.

 

Bunu öğrenince internetten hemen sayfanıza girdim, çok güzel yorumlar vardı. Vajinismus hastalığını sayenizde yenenler çok güzel yorumlar yazmıştı. Bu hastalığı sadece ben çekmiyormuşum onu öğrendim ve ben de vajinismusu sizin sayenizde yenebilirdim. Sonra sizi eşime anlattım. O da umutlandı. Son umudumuz Esra Hanım eşim gidelim dedi. Sonra sizinle telefonla irtibata geçtim. Telefonla görüşme bile içimi rahatlattı yine de korkularım vardı ya sizinle de çözüm bulamazsak ne olurdu halim evliliğim tehlikeye giriyordu.

 

Ne olursa olsun dedim ve Ankara’ya geldim. İçeriye girdiğimde  kliniğinizdeki ekibiniz ve siz o kadar güler yüzlü karşıladınız ki çok memnun oldum güler yüzünüz umudumu daha da arttırdı. Sonra muayene başladı. Siz bana zor bir hasta değilsiniz dediniz.Tedavi başladı. Herşey çok iyi  gidiyordu ve ben bunları yaptığıma inanamıyordum. Eşim de çok umutsuzdu. Yanıma geldi ve çok şaşırdı tedaviyi bu kadar çabuk atlattığıma. Şu an o kadar mutluyuz ki 2 günde bu hastalığı yendim ve eşimle birlikte olduk.

 

Korkulacak bir şey yok ve insan isterse herşeyi başarır. İlk önce Allah sonra siz şifa verdiniz bana. Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Sevgili Esra Hanım, Senem abla ve Zeynep abla sizlerden Allah razı olsun gülen yüzünüz hiç solmasın. Sizleri tanıdığıma çok mutluyum. Allah hep yardımcınız olsun. Hakkınızı helal edin. Ben eşim emekleriniz için çok teşekkür ederiz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.