+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Ne Kadar Sürer

vajinismus tedavisi

 

Vajinismus tedavisi, kadın-erkek arasında yaşanacak cinsel aktivitenin acısız giriş ve ağrı duyulmadan tamamlanmasını sağlamak amacıyla yapılır. Tedavi süresi tamamen bireyin kendisine ve içerisinde bulunduğu durumla ilişkilidir. Yapılan tedaviler sonrasında ilk hafta cinsel deneyimlerini sorunsuz yaşadıklarını söyleyenler olduğu gibi, bazı kadınlar açısından bu süreç aylarca sürebilmektedir. Elde edilmek istenen sonucun beklentileri karşılaması için gerekli olan, tedavi sürecinin uzman bir hekim tarafından sürdürülmesi ve kadının kendisini tedaviye hazır hissetmesidir.

 

Vajinismus tedavisinde beklenen sonuç, vajinismusun makul bir süre içerisinde ve beklentileri karşılar şekilde çözümlenmesidir. Tedavi edilebilir bir hastalık olması sebebiyle, hangi çeşit olursa olsun bireyin cinsel yaşamını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilme şansı vardır. Klasik yöntemlerle yapılan vajinismus tedavileri yaklaşık 3 ila 6 ay arasında sürmekle birlikte, doğru uzmanlarla uygulanacak doğru tedaviler daha kısa sürelerde tedaviyi olanaklı kılmaktadır.

 

Vajinismus Tedavi Yöntemleri Nelerdir

 

Vajinismus tedavi yöntemleri nelerdir ? Vajinismus tedavisi diğer tüm hastalıklar gibi erken teşhis edildiğinde tedavinin daha etkili olabildiği bir hastalıktır. Konusunda uzman bir hekim yardımıyla kolayca tedavi edilebilen vajinismus, bilişsel ve davranışsal terapi gibi farklı yöntemler kullanılarak tedavi edilebilmektedir. Bu yöntemleri kapsayan tedavi şekilleri ise,

 

 • Davranışsal cinsel terapiler
 • Hipnoz tedavisi
 • Cerrahi yöntemler ( kızlık zarı alınması, anatomik engellerin giderilmesi)
 • Psikoterapi yaklaşımları
 • Evlilik terapileri
 • Egzersizler
 • Eşli cinsel terapilerdir.

 

Vajinismusun giderilmesi amacıyla yapılacak olan tedaviler, bireyin yaşadığı problemin derecesine ve ana sebeplerine uygun şekilde kişiselleştirilmelidir. Bireye özgü olarak uygulanan tedavi programları daha kısa sürede en iyi sonucun alınmasına büyük katkı sağlamaktadır.

 

Bazı hallerde, cerrahi yöntemlerle bireyin yaşadığı anatomik sorunlar aşılarak çözüme kavuşturulmakla birlikte, soruların kaynağı genellikle psikolojiktir. Bu sebeple bireyin ihtiyaç duyduğu tedavi şeklinin kişiye özel olarak oluşturulması büyük bir öneme sahiptir.

 

 

Vajinismus tedavisi, kadın-erkek arasında yaşanacak cinsel aktivitenin acısız giriş ve ağrı duyulmadan tamamlanmasını sağlamak amacıyla yapılır.

 

Tedavi Süresini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 

Tedavi süresini etkileyen faktörler nelerdir ? Vajinismus tedavisi, hekim tarafından önerilen tedavi yöntemlerinin düzenli bir şekilde sürdürülmesini gerektirir. Sürekli olarak pratik yapmak, yaşanabilecek olası zorluklara göğüs germek ve süreci sabırla sürdürmek tedavinin sonuçlarına olumlu katkılar sağlamaktadır. Uzman tarafından verilen egzersizlerden kaçınmak veya gereği gibi yapmamak tedavi sürecini geciktireceği gibi, bireyin tedaviye motive olmasını da zorlaştırmaktadır.

 

Tedavi edilmemiş sağlık sorunlarının varlığı, fiziksel veya psikolojik sorunların tedavi süresince devam ediyor olması da tedavinin uzamasına ve muhtemel başarısızlıklara sebep olabilmektedir. Depresyon, korku, endişe gibi sorunları olan bireylerin bu tür kaygılarını geride bırakacak bir düşünce yapısına sahip olmaları tedaviyi başarılı kılar.

 

Vajinismus sorunlarının aşılmasına destek olacak bir başka etken de, eşlerin tedavi süresince maksimum destek sağlamasıdır. Eşinin tedavisini destekleyerek motivasyonunu artırmak, tedavi süreçlerinin kısalmasına ve başarılı sonuçlar alınmasına büyük katkı sağlamaktadır. Tedavinin başarılı olmasında alınacak olan profesyonel destek de sürece etki eder. Bir profesyonel tarafından kişiye özel hazırlanmış tedavi programı sonuçlar açısından oldukça önemlidir.

 

Vajinismus sürecinin şiddetli yaşanıyor olması tedavinin zor ve uzun süreceği anlamına gelmez. Çözümü sağlayan temel faktör, profesyonel bir uzman tarafından hazırlanan tedavi çeşitliliği ve kişiye özel uygulamalardır. Çözümün kolay veya zor oluşu bireyin kendisine ve içerisinde bulunduğu ruh durumunda bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Önerilen tedavi programlarının sabırla uygulanması, elde edilecek sonucun başarı oranını yükseltmektedir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.