+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Nasıldır?

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır

 

Vajinismus Tedavisi Nasıldır?

Vajinismus Tedavisi Nasıldır? Vajinismus pek çok kadının başına geldiğinde adını duyduğu bir hastalıktır. Çünkü vajinismus paylaşılmayan ,çiftlerin tek başlarına yaşadığı bir sorundur. Vajinismus tedavisi  doğru yaklaşımlarla %100 dür. Yanlış tedaviler vajinismus hastasının ümidini kırar ve yeni bir tedaviye başlamasını zorlaştırır.İşte bu yüzden tedaviye başlamadan önce iyi araştırılmalı. Bu konuda tecrübeli, kadın vücudunu ayrıntısıyla bilen, doğru tedavi metotlarını uygulayan bir cinsel terapist edinilmelidir. Bizim kliniğimizde vajinismus hastaları  ücretsiz bir ön görüşmeye çağrılır. Bu görüşmede kadın yapılacak tedavi hakkında bilgilendirilir. Vajinismus ön görüşmesine gelen hasta tedavi ortamını, cinsel terapistini tanır ve kaygıları azalır.

Aslında bu anda tedavi başlamıştır.

 

Tedavi Süreci

 

      Tedaviye ister kadın ve erkek birlikte isterseler kadın tek başına başvurabilir. Tedavi için erkek şart değildir. Ancak erkek de tedaviye katılırsa süreç daha hızlı ilerler. Ayrıca erkek için de bu tedavi süreci bilgilendirici olacaktır.

 

      Tedaviye çiftlerden alınan ayrıntılı öykü ve testlerle başlanır. Vajinismus hastası, tamamen ağrısız bir jinekolojik muayeneden geçer. Bu muayene 10-15 saniyede biter. Hastanın izin vermediği hiçbir işlem yapılmaz. Jinekolojik muayenenin amacı  vajinismus hastalığının derecesini belirlemektir. Tüm bu öykü,testler ve jinekolojik muayene sonucu  bir tedavi yol haritası çıkarılır. Bu harita vajinismus hastası ile paylaşılır. Böylece kadının aklında hiçbir belirsiz adım kalmaz. Bu durum kadının endişelerini azaltır, kendine, cinsel terapistine güvenini artırır.

 

     Bir yandan çiftin ilişkisel iletişimi güçlendirilirken bir yandan da bilişsel terapiye başlanır. Bilişsel terapide  vajinismus hastasına kadın vücudu, haz noktaları öğretilir. Yanlış olarak bildiklerinin yerine doğruları konur. Erkek de tedaviye katılıyorsa  tüm bu bilgilendirme onunla da paylaşılır. Böylece çift arasındaki cinsel uyum da kuvvetlendirilmiş olur.

 

     Bilişsel terapi tamamlandığında davranışsal terapiye başlanır. Bu tedavi süreci  bazı  egzersizlerle ilerler. Bu egzersizlerin amacı; vajinismus sorunu yaşayan kadının cinsel ilişki sırasında kendi vücudunu kontrol edebilmeyi öğretmektir.

 

Tüm bu  uzun uzun anlattığımız tedavi süreci sadece 3-4 seans sürer.Tedavi başarısı %100 dür. Tedavinize gecikmeden başlayın.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.