+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Mersin

Vajinismus Tedavisi Mersinde nerede yapılır

Vajinismus Tedavisi Mersin

Vajinismus Tedavisi Mersin. Vajinismus, cinsel ilişki esnasında alt taban kaslarının bilinç dışı istemsiz olarak kasılması ve buna bağlı olarak cinsel ilişkinin hiç olmaması veya ağrılı olmasıdır. Vajinismus tedavi  başarısı %100 olan bir cinsel uyum sorunudur. Ancak vajinismus tedavisi için merkez seçerken dikkatli olunmalı. Çünkü başarısız tedaviler vajinismus hastalarının umutlarının kırılmasına neden olur. Bu kadınlar yeni bir tedaviye başlayabilmek   için cesaretlerini daha zor toplarlar. Tabii ki hayatlarından bir süre  daha kaybederler.

 

 Vajinismus Tedavisinde Hasta Öyküleri

 

   Sevgili hanımlar sizlere Mersin den vajinismus hastalarımızın bize yönelttiği soruları cevaplayarak vajinismus hakkında bilgilendirmek istiyorum.

 

‘’Merhaba ben Mersin den Ayşe. Ben  2 senelik evliyim.Araştırmalarıma göre vajinismus hastasıyım. Böyle bir hastalığın olduğunu evlendikten sonra duydum. Benim sorum tedaviden önce normal muayene yapıyor musunuz? Ben kadın doğum hekimine  muayene olamıyorum. Bu muayene gerekli mi?’’

 

   Merhaba Ayşe hanım. Vajinismus tedavisi öncesi jinekolojik muayene yapıyoruz. Jinekolojik muayene iki nedenden dolayı gerekli.Birincisi; kızlık zarı kadınlarda değişkenlik gösterir. Kızlık zarı kalın duvarlı ,yüksek kenarlı, septum denilen ortasında bant tarzı yapılar barındıran tarzda ise kızlık zarına müdahale edilmesi gerekebilir. Bu işlem çok çok nadiren yaptığımız bir durumdur. İkincisi; vajinismus derecesi ancak  jinekolojik muayene ile belirlenir. Vajinismus derecesini belirlemek hem tedavi metodunu belirlemek hem de fiyatlandırmayı belirlemek için önemlidir. Yapılan jinekolojik muayene tamamen ağrısız,sadece gözle bakılarak yapılan bir muayenedir.

 

  Merkezimizde tedavinin ilk aşaması olan bilişsel terapi dediğimiz bilgilendirme de  bu muayene esnasında başlamaktadır.Daha sonra davranışsal terapi metotları ile tedavi sonlanmaktadır.Tedavi başarısı doğru tedavi metotları ile %100 dür. Bizim merkezimizde 2.günde hastalarımızın %85 i 3.günde hastalarımızın %100 ü tedavi olmaktadır.

 

‘’Hayırlı günler ben size Mersin den yazıyorum.İnternet sitenizde 3 günde tedavi ediyoruz demişsiniz. Ben acıdan çok korktuğum için eşimle cinsel ilişkide bulunamıyorum .Anlayamadığım nasıl acısız bir tedavi ile başarılı oluyorsunuz.Mersin den gelmeden bana tavsiyeleriniz veya kitap önerileriniz olur mu tedavi için?’’

 

 ‘’Size de hayırlı günler. Vajinismus tedavisi süreci gerçekten acısız ve ağrısız bir süreçtir. Eski tedavi ettiğimiz hastalarımızın mektuplarını kendi el yazılarıyla Facebook  sitemizde yayınlıyoruz bakabilirsiniz. Hiçbir hastamız acı çektiğini belirtmemiştir. Vajinismus hastalığını hiçbir kadın kendi kendine çözemez. Vajinismus hastalığını yaşayan kadınların çoğu eşleri ile severek evlenirler.Ön sevişmede hiçbir problem yaşamazlar. Ancak cinsel ilşkide bulunamazlar.Cinsel terapist olmayan hiçbir jinekolog,psikolog veya psikiyatrist vajinismus hastalığını tedavi edemez. Başarısız birtedavi yaşamamak için doğru merkezde tedaviye başlamak önemlidir. Her başarısız tedavi sizin mutluluğunuzdan çalınan bir zamandır.

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.