Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajinismus-tedavisi-mersin

Vajinismus Tedavisi Mersin

Vajinismus, cinsel ilişki esnasında alt taban kaslarının bilinç dışı istemsiz olarak kasılması ve buna bağlı olarak cinsel ilişkinin hiç olmaması veya ağrılı olmasıdır. Vajinismus tedavi  başarısı %100 olan bir cinsel uyum sorunudur. Ancak vajinismus tedavisi için merkez seçerken dikkatli olunmalı. Çünkü başarısız tedaviler vajinismus hastalarının umutlarının kırılmasına neden olur. Bu kadınlar yeni bir tedaviye başlayabilmek   için cesaretlerini daha zor toplarlar. Tabii ki hayatlarından bir süre  daha kaybederler.

 

 Vajinismus Tedavisinde Hasta Öyküleri

   Sevgili hanımlar sizlere Mersin den vajinismus hastalarımızın bize yönelttiği soruları cevaplayarak vajinismus hakkında bilgilendirmek istiyorum.

‘’Merhaba ben Mersin den Ayşe. Ben  2 senelik evliyim.Araştırmalarıma göre vajinismus hastasıyım. Böyle bir hastalığın olduğunu evlendikten sonra duydum. Benim sorum tedaviden önce normal muayene yapıyor musunuz? Ben kadın doğum hekimine  muayene olamıyorum. Bu muayene gerekli mi?’’

   Merhaba Ayşe hanım. Vajinismus tedavisi öncesi jinekolojik muayene yapıyoruz. Jinekolojik muayene iki nedenden dolayı gerekli.Birincisi; kızlık zarı kadınlarda değişkenlik gösterir. Kızlık zarı kalın duvarlı ,yüksek kenarlı, septum denilen ortasında bant tarzı yapılar barındıran tarzda ise kızlık zarına müdahale edilmesi gerekebilir. Bu işlem çok çok nadiren yaptığımız bir durumdur. İkincisi; vajinismus derecesi ancak  jinekolojik muayene ile belirlenir. Vajinismus derecesini belirlemek hem tedavi metodunu belirlemek hem de fiyatlandırmayı belirlemek için önemlidir. Yapılan jinekolojik muayene tamamen ağrısız,sadece gözle bakılarak yapılan bir muayenedir.

  Merkezimizde tedavinin ilk aşaması olan bilişsel terapi dediğimiz bilgilendirme de  bu muayene esnasında başlamaktadır.Daha sonra davranışsal terapi metotları ile tedavi sonlanmaktadır.Tedavi başarısı doğru tedavi metotları ile %100 dür. Bizim merkezimizde 2.günde hastalarımızın %85 i 3.günde hastalarımızın %100 ü tedavi olmaktadır.

‘’Hayırlı günler ben size Mersin den yazıyorum.İnternet sitenizde 3 günde tedavi ediyoruz demişsiniz. Ben acıdan çok korktuğum için eşimle cinsel ilişkide bulunamıyorum .Anlayamadığım nasıl acısız bir tedavi ile başarılı oluyorsunuz.Mersin den gelmeden bana tavsiyeleriniz veya kitap önerileriniz olur mu tedavi için?’’

 ‘’Size de hayırlı günler. Vajinismus tedavisi süreci gerçekten acısız ve ağrısız bir süreçtir. Eski tedavi ettiğimiz hastalarımızın mektuplarını kendi el yazılarıyla Facebook  sitemizde yayınlıyoruz bakabilirsiniz. Hiçbir hastamız acı çektiğini belirtmemiştir. Vajinismus hastalığını hiçbir kadın kendi kendine çözemez. Vajinismus hastalığını yaşayan kadınların çoğu eşleri ile severek evlenirler.Ön sevişmede hiçbir problem yaşamazlar. Ancak cinsel ilşkide bulunamazlar.Cinsel terapist olmayan hiçbir jinekolog,psikolog veya psikiyatrist vajinismus hastalığını tedavi edemez. Başarısız birtedavi yaşamamak için doğru merkezde tedaviye başlamak önemlidir. Her başarısız tedavi sizin mutluluğunuzdan çalınan bir zamandır.


WhatsApp Bilgi Hattı