+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Kayseri

Vajinismus Tedavisi Kayseride Nerede Yaptırılır

 

Vajinismus  tıp dilinde pevik taban kasları dediğimiz alt taban kaslarının (aşk kasları)kadının kontrolü dışında kasılması sonucu vajen girişinin kapanması ve dolayısıyla cinsel ilişkinin gerçekleşememesidir. Cinsellik evliliğin temelini oluşturan unsurlardan biridir.Cinsel birlikteliği gerçekleştiremeyen kadın kendine olan öz güvenini kaybeder.

 

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar kendilerini eşlerine karşı suçlu hissederler. Onlara göre diğer kadınlar gibi değildirler. Kendi vajenlerinin daha dar ve kısa olduğuna inanmışlardır. Tedavi süresi uzadıkça umutlar kırılır, eşiyle ilişkisel boyutta çatışmalar, kavgalar hatta cinsel fonksiyon bozuklukları başlayabilir. Bu yüzden tedaviyi en erken dönemde yapmakta fayda vardır.  

 

Vajinismus Tedavisi Kayseri, Hasta Öyküleri

 

Sizlere Kayseri’den vajinismus hastalarımızın sorularıyla cevap vermeye çalışacağım.

 

‘’İyi günler doktor hanım. Ben Kayseri ‘ye gelin olarak gittim. 1 senelik evliyim. Eşimle severek evlendim. Ancak birbirimizi çok sevmemize rağmen cinsel ilişkide bulunamadık. Çok korkuyorum. İçimde paramparça olacağıma dair bir korku var. Kadın doğum hekimine gittim. Kızlık zarın çok kalın değil ama madem çok korkuyorsun zarı alalım dedi. Ben de bir ümit aldırdım. Ama sonuç yine aynı. Eşimle ilişkide bulunamadık. Benim tedavim mümkün mü? Kızlık zarımın alınmasına rağmen niye ilişkide bulunamıyorum? Şimdiden teşekkür ederim.

 

’’ Size de iyi günler. Bazı kadınlarda kızlık zarı gerçekten ilişkiye müsaade etmeyecek kadar kalın ve yüksek  kenarlıdır. Ancak bu durum çok çok nadirdir. Anladığım kadarıyla sizin de aslında müdahaleye gerek olmayan yapıda bir kızlık zarınız varmış. Vajinismus tedavisinde kızlık zarı alımı yoktur. Biz vajinismus sorunu yaşayan kadına kendi vücuduna hükmetmeyi, kontrolün kendinde olmasını öğretiriz.

 

Böylece tedavi sonunda hastaların çoğunda hiçbir kanama olmadan cinsel ilişki gerçekleşir. Vajinismus tedavisinde pek çok yanlış tedavi metotları kullanılmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse; İlki size de uygulandığı gibi kızlık zarı çıkarılmasıdır. Kas gevşetici, ağrı kesici, antidepresan gibi ilaç kullanımı. Anestezi verilerek cinsel ilişkiyi sağlamaya çalışmak ki en kabul edilemeyecek yöntem de budur. Çünkü kadının bilinci kaybolmuşken gerçekleştirilen cinsel ilişki tecavüzden başka bir şey değildir. Vajinismus tedavisi doğru metotlar kullanıldığında başarı şansı %100 olan bir hastalıktır.

 

Önemli olan cinsel terapist kimliği olan ve kadın vücudunu çok iyi bilen bir hekim kontrolüne girmektir.

 

Bir başka öykü

 

‘’Merhaba Esra hanım.Ben 10 senelik evliyim.Evliliğimin ilk 2 senesinde Kayseri’de tedavi arayışlarım oldu. Ancak tedaviden sonuç alamadım. Bu arda ben gebe kaldım. Araya gebelik de girince biraz daha erteledik. Sonra da eşimde isteksizlik başladı. Bazen sertleşme sorunu da oluyordu.

 

O uzaklaştıkça benim de işime geldi. 10 senedir birlikteyiz. Artık gündemimizde cinsellik hiç yok. Acaba çok mu geç kaldık?

 

’’Öncelikle hayatta hiçbir şeye geç kalınmış değildir. Yeter ki yürekten istekli olalım ve azimli olalım. Biz merkezimizde 10-18 sene senelik evli çiftleri de tedavi ettik. Vajinismus tedavisi geciktiğinde erkeklerde cinsel isteksizlik (libido kaybı), sertleşme sorunu  sıklıkla gördüğümüz bir sorundur.

 

Bu durum bize sıkıntı çıkarmamakta. Sizin tedaviniz devam ederken eşinizin tedavisi de aynı anda yapılabilmektedir. Vajinismus hastaları  ön  sevişmede sorun yaşamazlar. Bu yüzden de pek çok vajinismus hastası gebe kalır. Gebelikte de tedavi  yapabiliriz. Ancak istenilen evliliğin erken dönemlerinde gebelik yaşanmadan tedaviyi gerçekleştirmektir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.