+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus Tedavisi İzmirde Nerede Yapılır

 

 

Vajinismus Tedavisi İzmir. Vajinismus cinsel ilişki esnasında vajen alt taban kaslarının kasılması ile vajen girişinin daralması ve cinsel ilişkinin olamaması veya ağrılı olması halidir. Ülkemizde her 10 kadından biri vajinismus hastalığını Yaşar. İlk cinsel ilişki yaşanana kadar pek çok kadın vajinismus hastalığının adını bile bilmez.

 

Kendinin niçin vajinismus hastası olduğu konusunda da çoğu zaman bir fikri yoktur. Vajinismus hastalığının sosyokültürel düzeyle bir ilgisi yoktur.Okumuş veya okumamış kesim fark etmez. Vajinismus hastalığının temelleri küçük yaşlarda atılır. Bilinçaltında kızlık zarı ile ilgili olumsuz hikayeler,  ailedeki zayıf ve güçsüz anne modeli, baskıcı baba , cinsel taciz ve tecavüz hikayeleri ,ilk gece ile ilgili kötü hikayeler oturur. İlk cinsel ilişki deneyimi zamanı geldiğinde de bilinçaltı kadını kontrolü altına alır.

 

Dolayısıyla kadın cinsel ilişkiyi çok istemesine rağmen kasılmalar nedeniyle yapamaz. Ankara’daki 3D Vajinismus Tedavi Merkezimiz ‘e İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Mersin gibi pek çok ilden vajinismus hastası tedavi için gelmektedir. İl dışından gelen hastalarımız için merkezimize çok yakın 2 dakika yürüme mesafesinde anlaşmalı otelimiz mevcuttur.

 

Vajinismus Tedavisi İzmir. Kadınlarda sıklıkla görülen bir rahatsızlık olan vajinismus, bir çeşit cinsel işlev problemidir. Temel olarak cinsel ilişkiye girme anında vajina çevresinde bulunan alt pelvik kaslar kontrolsüz bir şekilde kasılır. Bu durumda bazen ilişkinin tamamlanması mümkün olmaz veya ilişki çok acı ve ağrı veren bir durum alabilir.

 

Bu rahatsızlık durumunda çiftler arasındaki uzaklaştırıcı problemin çözülmesi için farklı tedavi yöntemleri uygulanır. İzmir ilinde de bu rahatsızlık ile karşılaşan kişiler için farklı kliniklerde tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

 

Tüm dünyada görülen bu rahatsızlık ülkemizde batılı toplumlara göre çok daha fazla görülmektedir. Bu sorunun tedavi edilmesinde genellikle cinsel terapi tercih edilmektedir. Hastalığın derecelerine bağlı olarak genellikle hastalar her gün üst üste tedaviye alınarak ortalama 3 gün gibi bir sürede tedavi edilebilir. Bazen ileri derece rahatsızlıklarda 5 gün içerisinde de iyileşme elde edilebilir. Tedavi ile eş olarak hipnoterapi ve aile danışmanlığı yöntemleri de tercih edilebilir.

 

İzmir Vajinismus Fiyatları

 

İzmir vajinismus fiyatları. Tedavi yöntemlerinin uygulanmasında kliniklerin gösterdiği başarı ve daha önce tedavi alan kişilerin yorumları gibi noktalar tedavi fiyatlarında etkili olabilir. Genellikle kaç günlük bir cinsel terapi seansı uygulanacağı tedavi fiyatlarında değişim sağlayabilir. Ayrıca cinsel terapi dışında hipnoterapi ve aile danışmanlığı hizmetleri de ek tedavi masrafları gösterebilir. Vajinismus Tedavisi Ankara alanın da pek çok başarılı çalışmaya imza atmış kliniğimiz bu alan da yaşadığımız soru ve sorunlarınız için sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

 

Genellikle vajinismus için fiziki tedaviler, cerrahi operasyonlar ve ilaç kullanımı yerine psikolojik destek önemlidir. Yine de gereken durumlarda enfeksiyon ve adet düzensizliği gibi problemlere karşı farklı tıbbi tedaviler için de ek masraflar ödenmesi gerekebilir.

 

Vajinismus Tedavisinde Deneyimler

 

Vajinismus tedavisinde deneyimler. İzmir ülkemizin modern ve okuma oranı , sosyokültürel düzeyi yüksek illerinden biridir. Vajinismus hastalığının sosyokültürel düzeyle bir ilişkisi olmadığından İzmir ilinden de vajinismus hastaları sıklıkla tedavi için merkezimize başvurmaktadır. Şimdi sizlere İzmir ‘den vajinismus tedavisi için gelen bir hastamızın mektubunu paylaşmak istiyorum.

 

Bu mektubu paylaşmamın amacı; yanlış tedavilerin nasıl kadınların mutlu geçecek hayatlarından çaldığını göstermek içindir. ‘’Merhaba bu mektubu siz vajinismus hastaları için benim yaptığım yanlışları yapmayın diye yazıyorum. Ben yanlış tedavilerle 2 senemi harcadım. Evlendiğim gece eşimle ilişkide bulunamadım. Önce normal dedik ,olabilir, ertesi gün olur dedik. Bu şekilde 2 ay geçti. Baktık olamıyor, ben çok korkuyorum ve kasılıyorum, eşimi ittiriyorum. Gerçekten orada bir duvar olduğuna inanmıştım.

 

Varsa bir duvar öğrenelim diye jinekoloğa gittim. Tamamen normalsin ama kızlık zarın biraz kalın, alırsak ağrı da duvar hissi de kalmaz dedi doktor. Çok ümitlenmiştim. Hemen tamam dedim aldıralım kızlık zarını. Ameliyat,  iyileşme süreci derken 1 ay geçti. Tekrar denedik ama olmadı. Çok şaşırmıştım yine ağrılı bir duvar vardı sanki.Tekrar aynı doktora gittik.

 

Bu sefer ağrı kesici, kas gevşetici, kayganlaştırıcı jel verdi .Şimdi olur dedi .1 hafta denedik olmadı. Arkadaşım alkol al dene dedi. Hayatımda ilk kez alkol aldım. Sırf eşime karşı kendimi suçlu hissettiğim için bir an önce cinsel birlikteliğim olsun diye alkol aldım. Alkol alınca sanki daha da zorlandım, iyice ayılmıştım sanki yine yapamadım. Bu sefer başka bir doktora gittim. Muayene sonrası sen vajinismus hastasısın dedi. İlk kez duymuştum böyle bir hastalık olduğunu.Bana parmak egzersizi denilen bazı alıştırmalardan bahsetti. Ben asla yapamayacağımı düşündüğüm için denemedim bile.  Eşimle birlikte araştırmaya başladık.

 

İnternette araştırırken Dr.Esra hanımı gördüm.Size komik gelecek belki ama resminden hoşuma gitmişti.Aradım .Telefonda bana uygulanan tedavilerin vajinismus tedavisinde yerinin olmadığını , merkezlerinde parmak egzersizinin asla yapılmadığını anlattı. İnanması zor ama tedaviyi maksimum 3 günde bitirdiklerini söyledi. Benim bir yanım inanmak istiyor bir yanım da nasıl olur ?diyordu. İzmir de 2 seneme mal olan bu tedavilerden sonra Ankara ‘ya gitmeye karar verdik.

 

Tedavim sadece 2 gün sürdü. Ah keşke Esra hanım ve ekibini daha önce tanısaydım. Her başarısızlık sonrası yeni bir tedavi için cesaretimi  toplamak aylarımı alıyordu. Şifa neredeyse oraya gitmek gerekli. Artık her yer birbirine yakın. Heryere uçak seferleri var. Zaten Esra hanımın merkezine geldiğimde gördüm ki; Ankara’ dan çok il dışından hastaları var. Çoğu kadın da benim gibi yanlış tedavilerle zaman kaybetmiş.Geç de olsa doğru yeri buldum. Tedavimi oldum. Artık mutluyum. Esra hanım ve ekibine çoook teşekkür ederim. Allah herkesi doğru kişilerle buluştursun inşallah.’’

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.