Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajinismus tedavisi izmir

Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus cinsel ilişki esnasında vajen alt taban kaslarının kasılması ile vajen girişinin daralması ve cinsel ilişkinin olamaması veya ağrılı olması halidir. Ülkemizde her 10 kadından biri vajinismus hastalığını Yaşar. İlk cinsel ilişki yaşanana kadar pek çok kadın vajinismus hastalığının adını bile bilmez.

Kendinin niçin vajinismus hastası olduğu konusunda da çoğu zaman bir fikri yoktur. Vajinismus hastalığının sosyokültürel düzeyle bir ilgisi yoktur.Okumuş veya okumamış kesim fark etmez. Vajinismus hastalığının temelleri küçük yaşlarda atılır. Bilinçaltında kızlık zarı ile ilgili olumsuz hikayeler,  ailedeki zayıf ve güçsüz anne modeli, baskıcı baba , cinsel taciz ve tecavüz hikayeleri ,ilk gece ile ilgili kötü hikayeler oturur. İlk cinsel ilişki deneyimi zamanı geldiğinde de bilinçaltı kadını kontrolü altına alır.

 

Dolayısıyla kadın cinsel ilişkiyi çok istemesine rağmen kasılmalar nedeniyle yapamaz. Ankara’daki 3D Vajinismus Tedavi Merkezimiz ‘e İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Mersin gibi pek çok ilden vajinismus hastası tedavi için gelmektedir. İl dışından gelen hastalarımız için merkezimize çok yakın 2 dakika yürüme mesafesinde anlaşmalı otelimiz mevcuttur.

Vajinismus Tedavisinde deneyimler

İzmir ülkemizin modern ve okuma oranı , sosyokültürel düzeyi yüksek illerinden biridir. Vajinismus hastalığının sosyokültürel düzeyle bir ilişkisi olmadığından İzmir ilinden de vajinismus hastaları sıklıkla tedavi için merkezimize başvurmaktadır. Şimdi sizlere İzmir ‘den vajinismus tedavisi için gelen bir hastamızın mektubunu paylaşmak istiyorum.

Bu mektubu paylaşmamın amacı; yanlış tedavilerin nasıl kadınların mutlu geçecek hayatlarından çaldığını göstermek içindir. ‘’Merhaba bu mektubu siz vajinismus hastaları için benim yaptığım yanlışları yapmayın diye yazıyorum. Ben yanlış tedavilerle 2 senemi harcadım. Evlendiğim gece eşimle ilişkide bulunamadım. Önce normal dedik ,olabilir, ertesi gün olur dedik. Bu şekilde 2 ay geçti. Baktık olamıyor, ben çok korkuyorum ve kasılıyorum, eşimi ittiriyorum. Gerçekten orada bir duvar olduğuna inanmıştım.

Varsa bir duvar öğrenelim diye jinekoloğa gittim. Tamamen normalsin ama kızlık zarın biraz kalın, alırsak ağrı da duvar hissi de kalmaz dedi doktor. Çok ümitlenmiştim. Hemen tamam dedim aldıralım kızlık zarını. Ameliyat,  iyileşme süreci derken 1 ay geçti. Tekrar denedik ama olmadı. Çok şaşırmıştım yine ağrılı bir duvar vardı sanki.Tekrar aynı doktora gittik.

Devamı…

Bu sefer ağrı kesici, kas gevşetici, kayganlaştırıcı jel verdi .Şimdi olur dedi .1 hafta denedik olmadı. Arkadaşım alkol al dene dedi. Hayatımda ilk kez alkol aldım. Sırf eşime karşı kendimi suçlu hissettiğim için bir an önce cinsel birlikteliğim olsun diye alkol aldım. Alkol alınca sanki daha da zorlandım, iyice ayılmıştım sanki yine yapamadım. Bu sefer başka bir doktora gittim. Muayene sonrası sen vajinismus hastasısın dedi. İlk kez duymuştum böyle bir hastalık olduğunu.Bana parmak egzersizi denilen bazı alıştırmalardan bahsetti. Ben asla yapamayacağımı düşündüğüm için denemedim bile.  Eşimle birlikte araştırmaya başladık.

İnternette araştırırken Dr.Esra hanımı gördüm.Size komik gelecek belki ama resminden hoşuma gitmişti.Aradım .Telefonda bana uygulanan tedavilerin vajinismus tedavisinde yerinin olmadığını , merkezlerinde parmak egzersizinin asla yapılmadığını anlattı. İnanması zor ama tedaviyi maksimum 3 günde bitirdiklerini söyledi. Benim bir yanım inanmak istiyor bir yanım da nasıl olur ?diyordu. İzmir de 2 seneme mal olan bu tedavilerden sonra Ankara ‘ya gitmeye karar verdik.

Tedavim sadece 2 gün sürdü. Ah keşke Esra hanım ve ekibini daha önce tanısaydım. Her başarısızlık sonrası yeni bir tedavi için cesaretimi  toplamak aylarımı alıyordu. Şifa neredeyse oraya gitmek gerekli. Artık her yer birbirine yakın. Heryere uçak seferleri var. Zaten Esra hanımın merkezine geldiğimde gördüm ki; Ankara’ dan çok il dışından hastaları var. Çoğu kadın da benim gibi yanlış tedavilerle zaman kaybetmiş.Geç de olsa doğru yeri buldum. Tedavimi oldum. Artık mutluyum. Esra hanım ve ekibine çoook teşekkür ederim. Allah herkesi doğru kişilerle buluştursun inşallah.’’


WhatsApp Bilgi Hattı