Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Tedavisi İstanbul

Vajinismus doğru merkezlerde tedavi  edildiğinde başarı şansı %100 olan bir hastalıktır. Yanlış  tedaviler vajinismus hastasının umutlarının kaybolmasına, zaten özgüven problemi yaşayan  kadının bir kez daha kendine güvenini kaybetmesine neden olur. Merkezimize; İstanbul, İzmit, Sakarya, Van, Elazığ, Erzincan, Diyarbakır gibi  Ankara dışından   gelen pek çok  vajinismus  hastamız  olmuştur.

 

Hepsi de başarı ile sonuçlanmıştır. Merkezimiz  vajinismus tedavisinde 15 senelik tecrübeye sahiptir. İstanbul’dan vajinismus tedavisi için gelen hastalarımıza ‘’Niçin bizim merkezimizi seçtiniz?‘’sorusunu sorduğumuzda bize verdikleri cevapları sizlere aktarmak istiyorum.

‘’Istanbul ‘da bir yerden başka yere ulaşım oldukça zor ve  zaman alıcı. Biz çalışan insanlarız. İstanbul’un trafiği, kalabalıklığı vajinismus tedavisi sırasında konsantrasyonumuzu bozar diye düşündük. Sizin anlaşmalı,oldukça uygun fiyatlı oteliniz de olduğunu duyunca Ankara vajinismus tedavisi için aklımıza yattı.’’

‘’Merkezinizde çalışan personellerin ve özellikle doktorunuzun kadın olması benim için rahatlatıcı bir faktör oldu. Kadın kadına daha iyi iletişim kurabileceğimize inandım.’’ ‘’Vajinismus tedavisini yapacak cinsel terapistin aynı zamanda kadın doğum hekimi olması benim size olan güvenimi arttırdı.

Çünkü kadın doğum hekimi  kadının vücudunu daha iyi tanır  ve jinekolojik muayene için de ayrıca bir yere gitmeme gerek kalmaz diye düşündüm’’. Biz kliniğimizde hijyen ve sterilizasyon kurallarına son derece uyarak çalışırız.

 

Yerin Önemi

Ön görüşme ve jinekolojik muayene sonrası vajinismus derecesi belirlenerek kişiye özel bir tedavi programı çıkarırız. Bu tedavi programını vajinismus sorunu yaşayan kadınla paylaşırız. Böylece akıllarında tedavi süreci ile ilgili hiçbir soru işareti kalmayan kadının endişe ve kaygıları da oldukça azalır. Tedavi boyunca hiçbir ağrı hissedilmez. Kızlık zarı kanaması olmaz. Çünkü vajinismus hastası tedavi boyunca gevşemeyi çok iyi öğrenir.

Tedaviye bilişsel terapi ile başlarız.Kadın ve erkeğin şimdiye kadar öğrendiği tüm yanlış bilgilerin yerine doğru bilgiler kanıtlarla sunulur.  Pekçok vajinismus hastamız bu bilgileri ilk kez  duyduğunu söyler. Sonrasında davranışsal  terapi dediğimiz  süreç başlar. Bu süreçte vajinismus sorunu yaşayan kadın cinsel ilişki sırasında alt taban kaslarını (pelvis kasları, perine kasları, aşk kasları da denir). Gevşek tutmayı, alt taban kaslarına hakim olmayı öğrenir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların en önemli problemi, tedaviyi bilinç dışı olarak sürekli geciktirmeleridir.

Tedavi geciktikçe de vajinismus sorunu yaşayan kadın daha çok özgüvenini kaybeder, kaygıları artar. Tedavi için geç kalmak kadın ve erkekte cinsel isteksizlik, ereksiyon (sertleşme problemleri), erken boşalma gibi  ilave cinsel fonksiyon bozuklukları gelişmesine neden olur. Dolayısıyla tedavi biraz daha zorlaşır ve uzar. Bu yüzden tedavi mümkün olan kısa sürede ertelemeden yapılmalıdır. Sayın vajinismus hastaları bu yazıyı okuyorsanız tedaviniz başlamış demektir.

Vajinismus hastalığını kabul edip, tedavi kararı alıp bu yolda ilk adım olan kendinizin güvenebileceği, huzurlu, rahat, hijyen kurallarına uyan, doğru merkez seçimi için araştırmaya geçmişsiniz.Bu demektir ki tedavinin %50’si bitmiştir. Kliniğimizde erkek personel çalışmamaktadır.


WhatsApp Bilgi Hattı