+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Erzurum

Vajinismus Tedavisi Erzurumda Nerede Yaptırılır

Vajinismus Tedavisi Erzurum

Vajinismus Tedavisi Erzurum. Ankara’daki merkezimize Türkiye‘nin doğu bölgesindeki illerden de vajinismus hastaları  başvurmaktadır. Ankara‘nın Türkiye’nin merkezinde olması  ve Türkiye’nin tüm illerinden Ankara’ya direk uçak seferlerinin olması  nedeniyle tercih edilmektedir.

 

Vajinismus Hasta Mektupları

 

 Sizlere Erzurum’dan tedavi için gelen bir vajinismus hastamızın mektubunu sunmak istiyorum.

 

‘’Bugün çok mutluyum. Vajinismus hastalığımı yendim hem de tedavinin 2. gününde. 3 senedir yaşadığım tüm korkular, üzüntüler, tartışmalar, utançlar sadece 2 günde bitti. İnanmıyorsunuz değil mi ben de inanmamıştım telefonda en fazla 3 gün denildiğinde. Benim tedavim 2 gün sürdü hem de. Erzurum da tedavi için gittiğim jinekolog normal kadınsın bir sıkıntı yok dese de inanmamıştım.

 

Madem normaldim niye tüm kadınların yaptığı şey bende olmuyordu. Esra hanımı internette ümitsizce gezerken gördüm. Öylesine aradım, telefonda konuştum. Benimle öyle sıcak ve kendinden emin konuştu ki bana benden daha çok güveniyordu. Ta Erzurum’dan nasıl gelirim dedim. Konaklamamız için de yardım ettiler. Çok rahat ettik eşim de ben de. O kadar sıcak ve samimi idiler ki nasıl başardım anlamadım.

 

Birden oldu bitti. Ne acı çektim ne endişe duydum. Sadece onlara çok güvendim. Sonra kendime de güvenim arttı. Herşeyi yapabiliyordum. İlk kez kendimi norma bir kadın gibi hissediyorum. Eşim yürüyüşümün, bakışlarımın bile değiştiğini söylüyor. Koskoca 3 sene boşa geçti hayatımdan. Bu mektubu siz vajinismus hastası olup da tedaviye cesaret bulamayan kadınlar için yazıyorum. Siz normalsiniz yalnızca kontrol dışı hareketleriniz var. Bunu da Esra hanım çok güzel ve kısa sürede tedavi ediyor. Esra hanıma ve kendinize inanın. Ben yendim siz de yenersiniz. Herkese mutlu bir hayat dilerim.’’

 

Mektup Açıklaması

 

  Hastamız çok güzel bir konuya değinmiş. Kontol dışı hareketler. Vajinismus kadının cinsel ilişki esnasında vajen kaslarının bilinçdışı istemsiz olarak kasılması ve buna bağlı olarak vajen girişinin daralmasıdır. Vajen kasları öyle kuvvetli kasılabilir ki vajen girişi sımsıkı kapanır. Birçok kadın kendi vajenlerinin kısa veya yok olduğunu sanır. ’’Benim vajenimde duvar var‘’ sözünü sıklıkla duyarız. İşte biz tedavide önce bilişsel terapi ile kadın vücudu ve cinselliği ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Davranışsal terapi ile işte bu istemsiz kasılmaları istemli hale getiriyoruz. Tedavi başarısı %100.

 

  Vajinismus tedavisi olmak için merkez seçerken tedaviyi yapan hekimin  mutlaka cinsel terapist olmasına özen gösterin. Cinsel terapist olmayan jinekologlar vajinismus tedavisini yapamazlar. Cinsel terapi eğitimi  kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı haricinde bir eğitimdir.

 

  Vajinismus tedavi merkezimize başvuran hastaların pek çoğu öncesinde yanlış tedavilere maruz kalmış hastalardır. Bu kadınlar biraz daha ümitsiz, cesaretleri kırılmış ve daha depresif hastalardır. Ancak tedavi olma arzularını kaybetmedikçe tedavi başarısı onlarda da %100 dür. Vajinismus tedavi merkezimize  başvuran hastaların çoğu daha önce tedavi almış ancak başarısız olmuş hastalardır. Bu vajinismus hastalarının tedavi  oranı da merkezimizde %100 dür.

 

Vajinismus hastalığında tedavi için en önemli olan tedaviyi istemektir. Başarısız bir tedaviyle karşılaşmamak için doğru merkezlerde doğru cinsel terapist ve doğru tedavi metotları kullanılarak tedavi olması gerekir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.