+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır

Vajinismus Tedavisi Diyarbakırda Nerede Yaptırılır

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır.Vajinismus hastalığı, eski yıllara göre artık çok daha yaygın olarak biliniyor.İnternet ve medya yayınlarının artması bilgiye ulaşımı kolaylaştırmış ve uzaklıkları ortadan kaldırmıştır. Vajinismus  kadının istemsiz olarak alt taban kaslarını kasması sonucu vajen girişinin daralması ve buna bağlı olarak cinsel ilişkinin ağrılı veya hiç olamamasıdır.

 

Pek çok kadın vajinismus hastalığının adını kendi başına gelince duyar. Tedavi başarısının %100 olması kadının yüzünü güldüren en önemli noktadır. Vajinismusla ilgili Diyarbakır’daki vajinismus hastalarının bize sordukları soruları cevaplayarak bilgi vermek istiyorum. ‘’Doktor hanım ben Diyarbakır merkez de oturuyorum.9 aylık evliyim.

 

Diyarbakır da birkaç yer ile görüştüm. Tedavide parmak egzersizleri veriyorlar. Yapabilir miyim bilemiyorum. Çok korkuyorum. Kadın doğum hekimine gittim.Ben de bir anormallik mi var diye. Hiçbir anormallik olmadığını söyledi.O zaman niye yapamıyorum. Eşimle ilişkide bulunamıyorum.

 

Tedavi için size gelsem tedavi ücretleri nasıl? Nasıl tedavi ediyorsunuz?’’  Merhaba. Tedavi bilişsel terapi dediğimiz cinsel eğitim ile başlar.Sonrasında davranışsal terapi dediğimiz bazı egzersizlerle kadının kendi vücuduna hakim olmasını sağlarız. Böylece istemsiz kasılmaların önüne geçmiş oluruz. Merkezimizde asla parmak egzersizi kullanmamaktayız. Tüm personelimiz kadınlardan oluşmaktadır.

 

Vajinismus tedavisi merkezimiz Ankara Kızılay da. Dolayısıyla her bölgeden ulaşım kolay. Diyarbakır, Gaziantep, Urfa,Siirt.. gibi Ankara dışından gelen vajinismus  hastalarımız için merkezimize yürüme mesafesinde anlaşmalı otelimiz bulunmakta. Tedavi olacağınıza hiç şüpheniz olmasın.

 

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır.

‘’Hayırlı günler ben Diyarbakır’dan Melike. Ben 2 senelik evliyim.Eşimle severek evlendik ama bir türlü cinsel birlikteliğimiz olmadı. Bu sorunumuzu kimse bilmiyor. Öğrensin de istemiyorum. Bu yüzden Diyarbakır dışında bir yer araştırıyorum. Ankara ya gelebileceğimi düşünüyorum. Birkaç yerde kızlık zarının alındığını duydum.

 

Doğru mu buna gerek var mı? Teşekkürler. ’’ Vajinismus tedavisinde birçok yanlış tedaviler yapılmakta. Bunlardan biri de kızlık zarının çıkarılmasıdır.Biz merkezimize gelen vajinismus hastalarına öncelikle bir jinekolojik muayene yaparız. Bu muayene ile hem vajinismus hastalığının derecesini saptarız ve ona göre tedavi programı çıkarırız.

 

Hem de cinsel ilişki sırasında gerçekten ağrı yaratabilecek jinekolojik problemleri saptar ve tedavisini yaparız. Vajinismus tedavisinde kızlık zarı çıkarılması çok çok nadiren gerekir. Bu tip kızlık zarları gerçekten yüksek kenarlı ve kalın duvarlıdır. Vajinismus tedavisi gören hastalar vajinal gevşemeyi o kadar güzel öğrenirler ki kızlık zarı kanaması olmaz.

 

Vajinismus tedavisine alkol kullanımı, antidepresan kullanımı, kas gevşetici, ağrı kesici kullanımı, sedasyon gibi hafif anestezi uygulanması gibi yanlış ,sonuç vermeyen tedavi uygulamalarına biz de şahit olmuşuzdur. Ancak bu yöntemlerin bir vajinismus hastasını tedavi ettiği hiç görülmemiştir.

 

*Hekim ya da psikolog cinsel terapist kimliği olup olmadığına , *Sterilite ve hijyenik şartlara uygun olup olmadığına , *Huzurlu ve rahat bir ortam olup olmadığına, *Vajinismus tedavisinde  yeterli tecrübesinin olup olmadığına, *Doğru  ve modern tedavi  metotlarının uygulanıp uygulanmadığına dikkat edilmeli ve kendisinin en çok güvendiği yere tedavi için başvurmalıdır.  

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.