Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır

Vajinismus hastalığı, eski yıllara göre artık çok daha yaygın olarak biliniyor.İnternet ve medya yayınlarının artması bilgiye ulaşımı kolaylaştırmış ve uzaklıkları ortadan kaldırmıştır. Vajinismus  kadının istemsiz olarak alt taban kaslarını kasması sonucu vajen girişinin daralması ve buna bağlı olarak cinsel ilişkinin ağrılı veya hiç olamamasıdır.

 

Pek çok kadın vajinismus hastalığının adını kendi başına gelince duyar. Tedavi başarısının %100 olması kadının yüzünü güldüren en önemli noktadır. Vajinismusla ilgili Diyarbakır’daki vajinismus hastalarının bize sordukları soruları cevaplayarak bilgi vermek istiyorum. ‘’Doktor hanım ben Diyarbakır merkez de oturuyorum.9 aylık evliyim.

Diyarbakır da birkaç yer ile görüştüm. Tedavide parmak egzersizleri veriyorlar. Yapabilir miyim bilemiyorum. Çok korkuyorum. Kadın doğum hekimine gittim.Ben de bir anormallik mi var diye. Hiçbir anormallik olmadığını söyledi.O zaman niye yapamıyorum. Eşimle ilişkide bulunamıyorum.

Tedavi için size gelsem tedavi ücretleri nasıl? Nasıl tedavi ediyorsunuz?’’  Merhaba. Tedavi bilişsel terapi dediğimiz cinsel eğitim ile başlar.Sonrasında davranışsal terapi dediğimiz bazı egzersizlerle kadının kendi vücuduna hakim olmasını sağlarız. Böylece istemsiz kasılmaların önüne geçmiş oluruz. Merkezimizde asla parmak egzersizi kullanmamaktayız. Tüm personelimiz kadınlardan oluşmaktadır.

Vajinismus tedavi merkezimiz Ankara Kızılay da. Dolayısıyla her bölgeden ulaşım kolay. Diyarbakır, Gaziantep, Urfa,Siirt.. gibi Ankara dışından gelen vajinismus  hastalarımız için merkezimize yürüme mesafesinde anlaşmalı otelimiz bulunmakta. Tedavi olacağınıza hiç şüpheniz olmasın.

Vajinismus Tedavisi Diyarbakır

‘’Hayırlı günler ben Diyarbakır’dan Melike. Ben 2 senelik evliyim.Eşimle severek evlendik ama bir türlü cinsel birlikteliğimiz olmadı. Bu sorunumuzu kimse bilmiyor. Öğrensin de istemiyorum. Bu yüzden Diyarbakır dışında bir yer araştırıyorum. Ankara ya gelebileceğimi düşünüyorum. Birkaç yerde kızlık zarının alındığını duydum.

Doğru mu buna gerek var mı? Teşekkürler. ’’ Vajinismus tedavisinde birçok yanlış tedaviler yapılmakta. Bunlardan biri de kızlık zarının çıkarılmasıdır.Biz merkezimize gelen vajinismus hastalarına öncelikle bir jinekolojik muayene yaparız. Bu muayene ile hem vajinismus hastalığının derecesini saptarız ve ona göre tedavi programı çıkarırız.

Hem de cinsel ilişki sırasında gerçekten ağrı yaratabilecek jinekolojik problemleri saptar ve tedavisini yaparız. Vajinismus tedavisinde kızlık zarı çıkarılması çok çok nadiren gerekir. Bu tip kızlık zarları gerçekten yüksek kenarlı ve kalın duvarlıdır. Vajinismus tedavisi gören hastalar vajinal gevşemeyi o kadar güzel öğrenirler ki kızlık zarı kanaması olmaz.

Vajinismus tedavisine alkol kullanımı, antidepresan kullanımı, kas gevşetici, ağrı kesici kullanımı, sedasyon gibi hafif anestezi uygulanması gibi yanlış ,sonuç vermeyen tedavi uygulamalarına biz de şahit olmuşuzdur. Ancak bu yöntemlerin bir vajinismus hastasını tedavi ettiği hiç görülmemiştir.

Vajinismus tedavi merkezi seçerken;

*Hekim ya da psikolog cinsel terapist kimliği olup olmadığına , *Sterilite ve hijyenik şartlara uygun olup olmadığına , *Huzurlu ve rahat bir ortam olup olmadığına, *Vajinismus tedavisinde  yeterli tecrübesinin olup olmadığına, *Doğru  ve modern tedavi  metotlarının uygulanıp uygulanmadığına dikkat edilmeli ve kendisinin en çok güvendiği yere tedavi için başvurmalıdır.  

 


WhatsApp Bilgi Hattı