Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Tedavisi Çorum

Vajinismus sorunu Türkiye’nin her yerinde ve sosyokültürel olarak her kesimde görülür. Ülkemizde her 10 kadında 1 kadın vajinismus sorunu yaşamaktadır. Bu  oran  oldukça yüksektir aslında. Ülkemiz gibi kapalı toplumların hastalığıdır vajinismus. Bu kadınlar utançtan kimseyle paylaşamazlar bu durumu. Eşlerine karşı suçlu hissederler kendilerini. Hayata karşı kaygılı, endişeli, depresif duygular içindedir. Kendilerine özgüvenleri oldukça  düşüktür. Hem özgüven kaybından hem de başarısızlık  korku nedeniyle vajinismus tedavisine başlamayı sürekli geciktirirler. Bu yüzden vajinismusa erteleme hastalığı da denir.

 

Vajinismusun en önemli nedeni ilk cinsel ilişki öncesi arkadaş ve akraba çevresinden duydukları abartılı ve kötü cinsel deneyim öyküleridir. Hatta bu öykülerin bir kısmı kimin başına geldiği bilinmeyen gerçeklerle bağdaşmayan uydurma hikayelerdir. Bu yüzden vajinismus ilk gece korkusu olarak da bilinir.

Vajinismus Tedavi Deneyimleri

  Çorum dan bize yazan bazı vajinismus hastalarının sorularını cevaplamak istiyorum:

 ‘’ Merhaba doktor hanım. Ben Çorum un bir köyünde yaşıyorum. Köy yerinde ilk gecenin önemi daha büyüktür. Ben ilk gece başaramadım, yapamadım. O kadar çok kötü şeyler duydum ki arkadaşlarımdan çok korktum. Eşimi yaklaştıramadım bile kendime. Günle geçti, aylar geçti olmadı korkumu yenemedim. Tedaviye gelmek istiyorum. Ancak Ankara da kalacak yerimiz yok. Tedavi kaç gün sürer, kalacak yer konusunda yardımınız olur mu? Cevabınız için şimdiden sağolun.’’

  Kliniğimizde il dışından gelen oldukça fazla sayıda hastamız var. Çorum Ankara’ya yakınlığı nedeniyle vajinismus tedavisinde tercih ediliyor. Çorum dan gelen hastalarımıza aynı gün tedavi programına başlıyoruz. Gerekirse aynı gün 2 kez tedavi seansı uyguluyoruz. Hasta ve doktor tam bir uyum içinde çalışıldığından tedavi çok hızlı ilerler. 3 gün içinde tedavi sonlanır. Konaklama ile ilgili olarak yardım ediyoruz. Kliniğimize çok yakın 3 dakika yürüme mesafesinde   anlaşmalı otellerimiz bulunmaktadır. Uygun fiyatta konaklamanıza imkan tanınmaktadır.

 ‘’ Esra Hanım merhaba. 5 senedir Çorumda  yaşıyorum. 2 senedir evliyim. Çorum küçük bir yer. Burada duyulur korkusuyla tedavi için doktora gidemiyorum. Vajinismus tedavisi yapan doktor var mı onu da bilmiyorum aslında. Ankara ya gelmek istiyorum tedavinin maliyetini, ne kadar süreceğini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.’’

  Merhaba. Tedavinin maliyeti  jinekololjik muayene sonrasında vajinismus derecesine göre değişir. Tedavi süresi 3 günde tamamlanır. Vajinismus tedavisinde amaç sadece penis vajen birlikteliği değildir. Amaç tedavi sonrası iyi bir cinsel hayatın teminini sağlamaktır.


WhatsApp Bilgi Hattı