Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Tedavisi Bursa

Vajinismus doğru yöntemlerle tedavi edildiğinde başarı şansı %100 olan bir hastalıktır. Ancak her vajinismus hastasının ilk tedavi denemesinde doğru tedavi alma şansı olmuyor.Yanlış tedaviler sonrası başarısızlıklar olduğunda kadın tedavide ümidini kaybedebilir.Ümidini kaybeden kadının tekrar cesaretini toplamak oldukça zaman alacaktır.

 

Ankara ‘daki vajinismus tedavi merkezimize Bursa ,Bilecik,Balıkesir,Çanakkale, Uşak gibi illerden pek çok vajinismus hastası tedavi için gelmektedir. Önemli olan doğru merkezlerde doğru tedavi yöntemleri uygulanarak yapılan tedavilerdir. Bursa ‘dan bize yönlendirilen soruları cevaplamak istiyorum. ‘’Merhaba Esra  hanım. Ben 6 aylık evliyim. İlk gece tam olmasa da cinsel ilişkide bulundum.Yalnız çok acıdı .Biraz kanamam da oldu. Şimdi tekrar denemeye korkuyorum.

Eşimi seviyorum ama onunla birlikte olamıyorum. Çaresizim.Ben Bursa ‘dan yazıyorum size .Ankara ‘ya gelmem  zor.Bana evde yapabileceğim bir tedavi tavsiye eder misiniz?’’

Vajinismus Tedavisi bir başka durum

Merhaba. Vajinismus tedavisi kadının tek başına evde yapabileceği bir tedavi değildir. Vajinismus tedavisinde ilacın yeri yoktur. Vajinismus tedavisi bilişsel ve davranışsal tedavi metotları dediğimiz  cinsel bilgilendirme ve bazı egzersizlerle vajen kasılmalarını azaltmaya yönelik bir tedavidir. Bu tedavi sonucunda vajen kasılmaları kadının kontrolü altına girer.

Merkezimize Ankara dışından gelen vajinismus hastaları için konaklama konusunda yardımcı olmaktayız. Önemli olan sizin tedavi olabilmenizdir. Zaman hepimiz için kıymetli. Yanlış tedavilerle harcanan zaman sizin mutluluğunuzdan çalınan zamandır. ‘’Hayırlı günler. Ben 3 senelik evliyim. Evliliğimin başından itibaren cinsel ilişkide bulunamadık.

Artık eşim de tedavi istemiyor. İkimizde de isteksizlik başladı. Ama  ben kendimi suçlu hissediyorum. Eşimin evlilik hayatı da benim yüzünden mahvoldu. O sorun yok böyle iyiyiz dedikçe ben daha çok kendimi suçlu hissediyorum. Tedavi olmak istiyorum .Tedavi maliyetini öğrenebilir miyim?’’ Size de hayırlı günler.

Vajinismus tedavisinde geç kalındığında erkekte cinsel isteksizlik, sertleşme problemleri, erken boşalma gibi cinsel fonksiyon bozuklukları gelişebilir. Tabii bu problemlerin de tedavisi merkezimizde yapılabilmektedir.

Tedavi maliyeti  vajinismus derecesine göre değişir. Vajinismus derecesi  yapılan jinekolojik muayene sonrası belli olur. Bu muayene tamamen ağrısız, sadece gözle bakarak yapılan bir muayenedir. Tedavinizi  ertelemeden olmanızı öneririm. Hayatınızı mutlu yaşamak sizin de hakkınız.


WhatsApp Bilgi Hattı