+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Bolu

Vajinismus Tedavisi Boluda Nerede Yaptırılır

 

Vajinismus ülkemizde her 10 kadında bir görülen ancak çiftlerin aralarında sır olarak saklı kalan bir hastalıktır. Vajinismus hastalığının temelinde yatan en sık neden arkadaşlardan duyulan kötü ilk gece anıları ve kızlık zarı korkularıdır. Bizim gibi kapalı toplumlarda, kızlık zarının önemi sıklıkla hatırlatılarak büyütülen kız çocukları, büyük bir titizlikle korudukları bu değerli varlıklarını günün birinde  kaybetmekten korkarlar.

 

Bu yaşa kadar bacaklarının kapalı kalması söyleyerek büyüyen kız çocuklarına birden bacaklarını açması söylenir. Bilinçaltında bu ikilemi aşamayan kadınlar işte vajinismus hastası olurlar. Vajinismus hastası birçok kadından hep aynı sözü duyarız; ’’Aslında çok istiyorum eşimle cinsel birliktelik yaşamayı ama bir türlü olmuyor yapamıyorum.

 

Ben de anlayamıyorum bir şey beni durduruyor’’. İşte bu  kadınları durduran şey bilinçaltına yıllarca işlemiş ilk gece korkusu, kızlık zarının patlayacağı, oluk oluk kanayacağı korkusudur. Ankara’daki vajinismus tedavi merkezimize; Bolu, Düzce, İzmit, Sakarya, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale gibi illerden pek çok vajinismus hastası şifa bulmuştur.

 

Vajinismus Hasta Öyküleri

 

Size Bolu’dan bir vajinismus hastamızın bize sorduğu soruyu cevaplamak istiyorum.

 

**‘’Merhaba doktor hanım. Ben 3 senelik evliyim. İstanbul’da bir psikologa tedavi için gittim. Bana parmak egzersizini anlattı ve evde bu egzersizleri yapmamı  istedi. Ama ben yapamadım. Çok ümidi kırıldı. Şimdi tedavi olmak istiyorum ama yeniden bir ümitsizlik yaşarsam diye çok korkuyorum. Evliliğim sıkıntıda. Tedavi için masraf edip ya başarılı olmazsa diye korkuyorum.

 

’’ Bu vajinismus hastamızın ses tonundan, konuşmasından ne kadar umudunun kırıldığını, depresyonda olduğunu anlayabiliyordum. Öncelikle siz bu durumda olan tek kadın değilsiniz. Sizin gibi binlerce kadın var ülkemizde. Eğer doğru tedavi metotları uygulanırsa her vajinismus hastası tedavi olabilir. Bundan emin olabilirsiniz. Biz vajinismus tedavi merkezimizde asla parmak egzersizi kullanmıyoruz. Düşünün genital bölgesine dokunamayan hasta parmağıyla  vajene giriş yapabilirmi? Yapamaz tabii ki. Hiç merak etmeyin. Sizin gibi umutları kırılmış, evlilik problemleri ileri safhada birçok hastayı tedavi ettik. Sizi de siz bize ve kendinize birazcık da olsa güvenirseniz tedavi ederiz.

 

**‘’Hayırlı günler  doktor hanım. Ben size Bolu dan ulaştım. 9 aylık evliyim. Eşimle cinsel birlikteliğimiz henüz olmadı. Aramızda büyük sorunlar başladı. Aileler bebek beklentisi içinde. Araştırdığıma göre bazı vajinismus hastaları tüp bebekle bebek sahibi olabiliyormuş. Sizce ne yapmalıyım?

 

’’Evet bazı vajinismus hastaları aşılama veya tüp bebek yöntemiyle gebe kalırlar. Hepsi de kendilerinin değil ailelerin isteği nedeniyle gebe kalırlar. Bazen gebelik isteği vajinismus hastalığını tedavi  için hızlandırıcı bir faktör olurken bazen de bir erteleme hastalığı olan vajinismus için tedaviyi geciktirici bir bahane olur. İşte tam da bu yüzden en doğrusu vajinismus tedavisinden sonra gebe kalınmasıdır. Zaten tedavi süresi 2-3 gün gibi çok kısa bir süredir. Bu tedavi süresine hiçbir vajinismus  hastası inanamaz.Hastalarımızın hepsinden aynı sözü duyarız. ’’Benim için o kadar zor bir olayı nasıl 3 günde çözebilirsiniz?’’ Biz çözeriz. Bunun da pek çok örneği var zaten.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.