+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Balıkesir

Vajinismus Tedavisi Balıkesirde nerede yapılır

Vajinismus Tedavisi Balıkesir

Vajinismus Tedavisi Balıkesir. Vajinismus hastalığının belirtileri birden fazladır ve bazı durumlarda bu belirtiler bazı davranışlarla karıştırılabilir. Vajinismus belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Cinsel birleşme sırasında yaşanan aşırı kasılma belirtileri en önemli vajinismus belirtileridir.

 

Cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi en önemli belirtiler arasındadır. Bu durum aşırı kasılma sonucunda gerçekleşir. Kadın istemsiz olarak kendisini aşırı derece kasar. Kasılma tüm vücutta meydana gelebileceği gibi sadece vajen bölgesinde de olabilir.

 

Kadın kendi arzusuna rağmen cinsel ilişkiye giremez. Aynı durum kadının vajina içerisine herhangi bir yabancı cisim almaması olarak da kendisini gösterir. Bazı durumlarda cinsel ilişki sırasında belirtiler görülmeyebilir.

 

Partner ile cinsel birleşmeden kaçınma, korkma ve denemeyi dahi düşünememe belirtilerden bir tanesidir. Disparoni (ağrılı cinsel birleşme) bir başka vajinismus belirtisidir. İlişki sırasında kadın bacaklarını sıkıca kapatır.

 

Değişik pozisyonlarda bile cinsel ilişki çok zor bir hal alır. Bazı durumlarda cinsel birleşme yarım olarak gerçekleşir. Penis tam olarak vajina içerisine giremez. Vajina içerisinde ped ve tampon yerleştirilememesi de bir başka belirtidir. Aynı şekilde vajina içerisine parmak sokamama da belirtiler arasında yer alır.

 

Herhangi bir nedenden dolayı jinekolojik muayeneden korkulması, jinekolojik masaya çıkamama gibi durumlarda görülebilir. Vajinal muayenelerin yaptırılmaması ve testlerden korkmada belirtilerden bazılarıdır.

 

Vajinismus Belirtileri ve Tanı Koyulması

 

Vajinismus belirtileri ve tanı koyulması. Aslında vajinismus bir belirtidir. Hastalık olmasından ziyade içsel sıkıntıların dışa vurumudur. Vajinismus belirtileri bu yönü ile düşünülerek tanı koyulabilecek durumdadır.

 

Cinsel ilişkiler birçok durumda sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Ön sevişmelerde genel olarak herhangi bir sorun yoktur. Ancak cinsel birleşme durumuna gelindiğinde sıkıntılar baş gösterir. Çoğu durumda kadın partnerini eli ile iter. Bazı durumlarda tüm vücutta kasılmalar meydana gelir ve cinsel birleşme gerçekleşmez.

 

Burada panik atak benzeri bir durum söz konusu olabilir. Her şey güzel giderken bir anda bozulma aşmasına gelir. Bu belirtiler gözlemlendikten sonra derhal uzman bir jinekolog yardımına başvurulmalıdır.

 

Vajinismus belirtileri tespit edildikten sonra tanısı tam olarak koyulmalıdır. Uzman bir jinekolog tarafından yapılacak kapsamlı bir muayene sonrasında tam olarak tanı koyulabilir. Uzman jinekolog tarafından yapılacak olan ağrısız ve basit bir muayene işleminden sonra tanı koyulur ve tedaviye geçilir.

 

Sorun psikolojik olduğundan dolayı uzman bir jinekolog yardımı ile çözümlenmelidir. Tanı koyulması aslında hastalığın tedavisinin yarısıdır. Birçok kadın kendilerinde bir sorun olduğunu bilmekte ancak sorunun yalnızca kendilerine ait olduğunu zannetmektedir. Çözümü oldukça basit olan bu hastalık tanı koyulmadığı zaman evliliklerde birçok sorunlara yol açar.

 

Birçok durumda boşanmaların nedenini de bu hastalık oluşturur. Bu yüzden zamanında müdahale oldukça önemlidir. Uzman bir jinekolog yardımı ile çok kısa sürelerde hastalık tedavi edilebilir. Hastalığın tedavisinde eşlerin beraber hareket etmeleri gerekir.

 

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Vajinismus Tedavisi Aydın

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.