+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Aydın

Vajinismus Tedavisi Aydında nerede yaptırılır

Vajinismus Tedavisi Aydın

Vajinismus Tedavisi Aydın. Tamamen psikolojik bir rahatsızlık olan Vajinismus hastalığı tedavisinde de çoğunlukla psikolojik tedavi yöntemleri kullanılır. Vajinismus telkin yöntemi psikolojik tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

 

Vajinismus hastalığının kökeninde de zaten aile ve toplum tarafından yapılan yanlış telkinler vardır. Kadın küçük yaşlarda ailesinden ve toplumdan cinsellik hakkında yanlış bilgiler alır. Bu yanlış bilgilerin yanı sıra cinselliğin bastırılması adına da bir sürü telkin bilinçaltına yerleştirilir. Bilinçaltına yerleştirilen bu telkinler, kadının cinsel kimliği ön plana çıktığında su yüzüne çıkar.

 

Daha çok evliliklerde ilk gecede telkin edilen yanlış bilgiler su yüzüne çıkar ve cinsel birleşmenin imkansız hale gelmesine neden olur. Bilinçaltındaki korkular yüzünden kadınlar kendilerini istemsiz bir biçimde ve aşırı derecede kasarlar. Bu durum cinsel birleşmenin imkansız hale gelmesine neden olur. Bu durumun sonucu olarak da erkek partner ile kadın arasında olumsuz durumlar yaşanır ve bu durumlar boşanmaya kadar gidebilir.

 

Psikolojik telkin yöntemlerinden bir tanesi de Hipnoterapidir. Bu teknik sayesinde süreç hız kazanır. Yöntemde kişinin bilinçaltı temizlenir. Bu işlem doğru bilgilerin telkin edilmesi ile sağlanır. Burada önemli olan telkini yapacak olan uzman ile hasta arasında olumlu bir etkileşim yaşanmasıdır. Hasta uzman jinekoloğa güvenerek bir anlamda ondan gelen bilgileri almaya hazır hale gelir ve bu bilgileri bilinçaltına yerleştirir. Doğru bilgiler yanlış olanlar ile değiştirildiğinde zaten tedavi yapılmış demektir.

 

Vajinismus Telkin Yöntemi ve Klasik Psikoterapi

 

Vajinismus telkin yöntemi ve klasik psikopterapi. Vajinismus kişilerde; özgüven azalması, depresyon, yoğun bir şekilde yaşanan panik atak ve diğer psikolojik sorunlara yol açar. Vajinismus telkin yöntemi psikolojik sorunların giderilmesine yönelik olarak uygulanır.

 

Aslında klasik psikoterapilerde ilaçlara başvurulması bir yönden hasta açısından olumsuz durumların oluşmasına neden olur. Psikiyatri ilaçları her ne kadar etkili olsa da tedavinin uzamasına neden olurlar. Uzun vadede işe yarasa da yan etkileri de mevcuttur. Özellikle hastalara verilen antidepresan ilaçlar bir noktadan sonra bağımlılık yapar.

 

Ayrıca bu tür ilaçlar hazzı olumsuz yönde etkiler ve hazzın yeterince yaşanmamasına neden olurlar. Tedavi süreci uzadıkça, hastalar daha fazla gergin ve umutsuz hale gelebilirler.

 

Vajinismusda Doğru Psikolojik Yaklaşımlar

 

Tüm bu açılardan bakıldığında bilişsel ve davranışsal terapilerin daha sağlıklı olduğu görülebilir. Bazı durumlarda psikolojik tedavilerin psikologlar ve psikiyatrisler tarafından yapıldığı görülür. Aslında bu durum doğru değildir. Vajinismus her ne kadar psikolojik bir hastalık olsa da uzman jinekologlar tarafından tedavi edilmesi gereken cinsel bir hastalıktır.

 

Uzman jinekologlar tarafından uygulanan tedaviler her zaman için hastada güven duygusunun oluşmasını sağlayacaktır. Ayrıca vajinismus hastalığının fizyolojik yönleri de bulunur. Fizyolojik nedenler tedavi edilmeden, psikolojik nedenlerin tedavisine geçilmez. Tedavi süreci bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bu süreçte en iyi uzman jinekologlar tarafından yönetilebilir.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Vajinismus Tedavisi Artvin

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.