+905306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Vajinismus Tedavisi Artvin

Vajinismus Tedavisi Artvinde nereli yaptırılır

 

Vajinismus Tedavisi Artvin

Vajinismus Tedavisi Artvin. Vajinismus hastalığının tedavisinde kullanılan ikinci yöntem, davranışsal terapidir. Bu yöntem aslında bilişsel terapinin devamı niteliğindedir. Bilişsel terapide hastanın vücut yapısındaki farkındalık sağlanır. Artvin vajinismus davranışsal yöntem ile hastanın farkına vardığı cinselliğini nasıl kontrol edeceği öğretilir. Bu açıdan en etkili yöntem, vajinismus davranışsal yöntemdir. Artvin ilinde de bu tür uygulamalar aynı şekilde yapılır.

 

Egzersizler davranışsal terapinin tamamını oluşturur. Yöntemin uygulanmasına ayna egzersizleri ile başlanır. Burada amaç, kadının cinsel organını gözlemleyerek onu tanımasıdır. Yapılan araştırmalarda, birçok kadın toplumun vermiş olduğu baskıdan dolayı, cinsel organını tam olarak tanımadığını ortaya koymuştur. Ayna cinsel organa tutularak hasta tarafından uzunca bir süre incelenir.

İkinci teknik ise masaj tekniğidir. Bilindiği üzere masaj, kan dolaşımının hızlanması için tüm vücuda uygulanır ve vücudun toksik maddelerden arınmasını sağlar. Cinsel bölgeye uygulanacak masaj ise bu bölgeye kan dolmasına ve hazzın artmasına yardımcı olur. Bir anlamda hasta cinsel organını masaj ile daha iyi tanır ve haz aldıkça da bilinçaltındaki korkuları yavaşça kaybolur.

Dokunma egzersizlerinden olan çubuk ya da fallus ile yapılan çalışmalar da davranışsal terapinin parçalarından bir tanesidir. İlk başlarda uygulanan ancak zararları olan parmak egzersizleri, günümüzde terk edilmiş durumdadır.

 

Vajinismus Davranışsal Yöntem ve Kegel Egzersizleri

 

Kegel egzersizleri vajinismus tedavisindeki en önemli tekniklerden bir tanesidir. Artvin vajinismus davranışsal yöntem kapsamında uygulanan Kegel egzersizlerinde amaç vajinal kasların güçlendirilmesidir.

Peki ama vajinal kasların güçlendirilmesi neden bu kadar önemlidir? Birçok kadın pelvik alt tabanda bulunan ve genital organa kadar uzanan kasları kontrol edemez. İdrar tutamama ve aşırı kasılmanın nedeni de kasların kontrol edilememesinden kaynaklanır. Bu kasların kontrol edilmesi ile idrar tutma ve istemsiz kasılma gibi problemler ortadan kalkar.

Kegel egzersizlerine öncelikle tuvalette başlanmalıdır. İdrar yaparken idrarın sıkılıp bırakılması sağlanır. Bu işleme birkaç saniye boyunca devam edilir. Bu arada nefes kontrolünün de yapılması gerekir. İdrar tutarken nefes tutulur ve bırakılırken yavaşça nefes verilir.

Pelvik taban kaslarının kontrol edilmesi adına yapılan bir başka Kegel egzersizi de sırt üstü yatar pozisyonda kasların sıkılıp bırakılmasıdır. Pelvik bölüm bir miktar havaya kaldırılarak bu işleme devam edilir. Burada amaç, yerçekimine karşı direnç oluşturmak ve kasların daha fazla çalışmasını sağlamaktır.
Aynı işlem cinsel birleşme sırasında da yapılır. Penis vajina içerisinde iken kasların sıkılıp bir süre sonra bırakılması sağlanır. Bu egzersiz sayesinde cinsel birleşmeden daha fazla haz alınır. Ayrıca vajinada oluşabilecek sarkmaların da önüne bu egzersizler sayesinde geçilebilir.

 

Davranışsal terapi uygulamaları aynı zamanda ev ödevi olarak da kişilere verilir. Bu ev ödevlerinin erkek partnerler ile yapılması, kısa sürede sonuç alınması için gereklidir. Kadın erkek partneri ile beraber yaptığı egzersizlerden daha büyük keyif alır ve daha fazla istekli olur. Davranışsal terapilerde ev ödevleri vajinismus hastalığının tedavisinde büyük önem taşır.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Vajinismus Tedavisi Amasya

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.