+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Antalya

Vajinismus Tedavisi Antalyada Nerede Yaptırılır

Vajinismus  sosyokültürel olarak  her kesimin hastalığıdır. Vajinismus bilinçaltının bir hastalığı olduğu için okumuş veya okumamış hiç farketmez  her kadında görülebilir.Köy veya  kentsel yaşam ayırdı yoktur. Vajinismus hastalığının Türkiye de görülme sıklığı her 10-12 kadında 1’dir. Bu ülkemizde vajinismus hastalığının oldukça sık görüldüğüne işaret eder.

 

Vajinismus Tedavisi Antalya

 

Dünyanın neredeyse her toplumunda kadınlar vajinismus ile karşılaşmaktadır. Türkiye’de de her kentte bu rahatsızlığı yaşayan kişiler gibi Antalya’da da birçok kadın ve çift tedavi yöntemleri aramaktadır. Bu konuda Antalya ilinde de çözüm oluşturan klinikler bulunmaktadır.

 

Vajinismus nedir? Vajinismus Anlamı Nedir?

 

Vajinismus  cinsel ilişki esnasında pelvis alt taban kaslarının kadının isteği dışında kasılmasına bağlı olarak vajen girişinin daralmasına bağlı olarak cinsel birlikteliğin   ya hiç  olmaması veya ağrılı olmasıdır. Kadının vajene tampon yerleştirememesi, Vajinal fitil kullanamaması da vajinismus olarak kabul edilir.Bu hastaların tanılarını kadın doğum hekimi koyar.Kendileri bu durumun bir problem olduğunun farkında değildirler. Ankara daki merkezimiz Vajinismus Tedavisi Ankara alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmekte Türkiye’nin pek çok ilinden olduğu gibi  Antalya ‘dan çok sayıda vajinismus hastası gelmiştir. Antalya’dan olduğu gibi Muğla,Manisa,Aydın…. gibi illerden de pek çok vajinismus hastası merkezimizde şifa bulmuştur.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Olur?

 

Biz merkezimizde Antalya  ve çevre illerden gelen hastaların tedavisine aynı gün başlarız. Vajinismus tedavi  merkezimizde tedavi  bilişsel terapi ile başlar.Şu ana kadar cinsellikle ilgili öğrendiği her şeyi  bir kenara bırakır ve doğru bilgiler kanıtlar sunularak anlatılır.Çift olarak tedaviye gelindiyse hem erkek vücudu hem de kadın vücudu ile ilgili doğru bilgiler paylaşılır.Böylece cinsel birliktelik sonrası  haz verici bir cinsel hayat için gerekli temel bilgiler verilmiş olur.

 

Bilişsel terapi sonrası davranışsal terapiye geçilir. Nefes egzersizleri, kegel egzersizleri, ayna egzersizleri, vagen egzersizleri ile terapiye devam edilir. Vajinismus tedavi merkezimize başvuran tüm hastalarımızda hep aynı sözü duyarız.’’Keşke daha önce gelseydik.’’Biliyorum ki bu sözü sizden de duyacağız.Bu yüzden  mutluluğunuzu ertelemeden vajinismus tedavinizi  olun .

 

Bu tedavi mutlaka cinsel terapist kimliği olan hekimler tarafından yapılmalıdır.Cinsel terapist olmayan kadın doğum hekimi,psikolog veya psikiyatrist vajinismus tedavisi yapamaz. Unutulmamalıdır ki vajinismusta yalnış tedaviler çiftleri umutsuzluğa ve çaresizliğe sürüklemektedir.

 

Vajinismus Tedavisi Ücretleri

 

Vajinismus rahatsızlığında çiftler genellikle tedaviye birlikte katılır. Hastada teşhis gerçekleştirildikten sonra yapısal problemler veya psikolojik problemler belirlenir. Eğer anatomik bir problem bulunuyorsa, basit bir cerrahi işlem sağlanabilir. Eğer asıl problem psikolojik ise cinsel terapi uygulanması gerekir.

 

Cinsel terapi çoğu zaman birkaç günlük bir süreç ile çiftin katılımı sayesinde gerçekleştirilir. Bu kapsamda cerrahi yöntemler, ilaç kullanımı ve terapilere bağlı olarak ücretlerde değişiklik görülebilir. Net bir fiyat belirtmek zor olsa da hizmet veren klinik kalitesi, doktor profesyonelliği, kullanılan malzemeler ve terapi süresi gibi birçok faktör ücretlerde değişimler sağlayabilir.

 

Vajinismus Dereceleri

 

Vajinismus, cinsel ilişki sırasında alt pelvik kasların istem dışı kasılması ile ortaya çıkar. Rahatsızlık iki farklı türe ayrılabilir. Bu kapsamda;

 • Primer vajinismusta hastalar ilk cinsel birleşmede sorun yaşar.
 • İkinci türde ise sekonder vajinismusta daha önce sıkıntısız cinsel ilişki sağlayan kişilerde sonradan problem görülebilir. Sorun cerrahi operasyonlar, psikolojik travmalar, iltihaplar veya yaralanmalar ile ortaya çıkabilir.

 

Hastalığın dereceleri konusunda ise 5 farklı derece bulunmaktadır. Hastalığın derecesi jinekolojik muayene ile ortaya çıkarılır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte bu dereceler;

 • Hafif(1+)
 • Orta(2+)
 • Ortanın üstü(3+)
 • İleri düzey(4+)
 • Vücutsal tepkimelerin oluştuğu ağır vajinismus düzeyi(5+) olarak adlandırılmaktadır.

Derecelere göre bazı kadınlar oldukça rahat yaklaşım sergilerken, bazı kadınlarda çok ufak bir temas dahi sıkıntı oluşturabilir.

 

Vajinismus Öyküsü

 

Sizlere Antalya ‘dan merkezimize gelip tedavi olan vajinismus hastalarımızın mektuplarından örnekler  vermek istiyorum. ‘’Esra hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum.5 senedir yapamadığımı 2 günde başardım.Evliliğimde çok zor günler geçirdim. Hiç kimseyle paylaşamadım bu durumu.Arkadaşlarımdan iyice uzaklaştım.

 

Bana çocuk sorarlar diye çok korkuyordum.Çocukları olan ,mutlu olan kadınlara bakamaz oldum.Annem ve kayınvalidem sürekli çocuk baskısı yapıyordu.İyice panik olmuştum. Kendimi zorluyordum, alkol aldım, sakinleştirici kullandım olmadı.Doktora gitmem için eşim çok ısrar etti ama cesaretimi toplayıp da gidemedim.Kendimi köşeye sıkışmış hissediyordum.Sonra internetten Esra hanımın telefonunu buldum.Telefonu arayınca direk doktor hanımın çıkacağını hiç düşünmemiştim.

 

Beni sakinleştirdi ,tedavi konusunda bilgi verdi.3 günde bitecek merak etme dedi.Doğru olacağına inanamadım .Son şansımdı. Ona güvendim. Ankara ‘ya gitmek hiç de zoruma gitmedi. Hiç ağrı duymayacaksın,tedaviyi istemen yeterli dedi.Gerçekte 5 senelik çilem 2 günde bitmişti.Eşim ve ben 5 seneyi boşuna yaşamışız.Boşuna birbirimizi üzüp tartışmışız.

 

Doktor hanım tedavinin başında herkes keşke daha önce gelseydik diyor siz de diyeceksiniz demişti. Gerçekten de öyle oldu.Duygularım o kadar yoğun ki kelimeler yetmiyor. Tüm vajinismus hastalarına söylüyorum;lütfen tedaviden korkmayın hiç korkacak bir şey yok.Olan size ve evliliğinize oluyor.Ömrünüzden mutsuz geçen yıllarınıza oluyor.

 

Bir Başka Hikaye

 

Herkese acil şifalar diliyorum.‘’Antalya dan Dilek ben.Eşimle  2 sene flört ettikten sonra evlendik.Eşimi o kadar severken cinsel ilişkide bulunamadık.Bugün yarın derken 1 sene geçti. 3 kere tedavi denememiz oldu.Ama olmadı başaramadım.Hep parmak egzersizi öneriyorlardı.Ben zaten o bölgeye dokunamıyordum bile nasıl yapabilirdim böyle bir şeyi.Gittiğim psikiyatri doktoru bana sakinleştirici verdi ama sanki daha da uyandım .Sonuçta olmadı yapamadım cinsel ilişkide bulunamadım.

 

Girdim ve kendisi ile görüştüm.Ailem Ankara da yaşıyor.Onları ziyarete gitmiştim.Tesadüf Kızılay da yürürken doktor hanımın muayenehanesini gördüm.Girdim kendisi ile görüştüm. Bana vajinismus hastalarının kendi yazdıkları mektupları okuttu. Hatta vajinismusu yenmiş bir hasta ile görüşmemi sağladı.Tedavinin %100 olduğunu öğrendim.

 

Gözümü kararttım. Tek başıma başladım.Bugün 4. Gün dün eşim geldi ve dün başardık .Eşim de ben de şoktayız.Nasıl oldu anlamadım inanamıyorum. Sanki bambaşka bir kadın oldum .İçim içime sığmıyor.Çok mutluyum .Allah razı olsun Esra Hanım’dan. Sizi hiç unutmayacağım.’’
 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Vajinusmus Tedavisi Mersin

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.