Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Tedavisi Antalya

Vajinismus Tedavisi Antalya

Vajinismus  sosyokültürel olarak  her kesimin hastalığıdır. Vajinismus bilinçaltının bir hastalığı olduğu için okumuş veya okumamış hiç farketmez  her kadında görülebilir.Köy veya  kentsel yaşam ayırdı yoktur. Vajinismus hastalığının Türkiye de görülme sıklığı her 10-12 kadında 1’dir. Bu ülkemizde vajinismus hastalığının oldukça sık görüldüğüne işaret eder.

 

Vajinismus nedir? Vajinismus anlamı nedir?

Vajinismus  cinsel ilişki esnasında pelvis alt taban kaslarının kadının isteği dışında kasılmasına bağlı olarak vajen girişinin daralmasına bağlı olarak cinsel birlikteliğin   ya hiç  olmaması veya ağrılı olmasıdır. Kadının vajene tampon yerleştirememesi, Vajinal fitil kullanamaması da vajinismus olarak kabul edilir.Bu hastaların tanılarını kadın doğum hekimi koyar.Kendileri bu durumun bir problem olduğunun farkında değildirler. Ankara daki merkezimize Antalya ‘dan çok sayıda vajinismus hastası gelmiştir. Antalya’dan olduğu gibi Muğla,Manisa,Aydın…. gibi illerden de pek çok vajinismus hastası merkezimizde şifa bulmuştur.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Olur?

Biz merkezimizde Antalya  ve çevre illerden gelen hastaların tedavisine aynı gün başlarız. Vajinismus tedavi  merkezimizde tedavi  bilişsel terapi ile başlar.Şu ana kadar cinsellikle ilgili öğrendiği her şeyi  bir kenara bırakır ve doğru bilgiler kanıtlar sunularak anlatılır.Çift olarak tedaviye gelindiyse hem erkek vücudu hem de kadın vücudu ile ilgili doğru bilgiler paylaşılır.Böylece cinsel birliktelik sonrası  haz verici bir cinsel hayat için gerekli temel bilgiler verilmiş olur.

Bilişsel terapi sonrası davranışsal terapiye geçilir. Nefes egzersizleri, kegel egzersizleri, ayna egzersizleri, vagen egzersizleri ile terapiye devam edilir. Vajinismus tedavi merkezimize başvuran tüm hastalarımızda hep aynı sözü duyarız.’’Keşke daha önce gelseydik.’’Biliyorum ki bu sözü sizden de duyacağız.Bu yüzden  mutluluğunuzu ertelemeden vajinismus tedavinizi  olun .

Bu tedavi mutlaka cinsel terapist kimliği olan hekimler tarafından yapılmalıdır.Cinsel terapist olmayan kadın doğum hekimi,psikolog veya psikiyatrisvajinismus tedavisi yapamaz.

Vajinismus Öyküsü

Sizlere Antalya ‘dan merkezimize gelip tedavi olan vajinismus hastalarımızın mektuplarından örnekler  vermek istiyorum. ‘’Esra hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum.5 senedir yapamadığımı 2 günde başardım.Evliliğimde çok zor günler geçirdim. Hiç kimseyle paylaşamadım bu durumu.Arkadaşlarımdan iyice uzaklaştım.

Bana çocuk sorarlar diye çok korkuyordum.Çocukları olan ,mutlu olan kadınlara bakamaz oldum.Annem ve kayınvalidem sürekli çocuk baskısı yapıyordu.İyice panik olmuştum. Kendimi zorluyordum, alkol aldım, sakinleştirici kullandım olmadı.Doktora gitmem için eşim çok ısrar etti ama cesaretimi toplayıp da gidemedim.Kendimi köşeye sıkışmış hissediyordum.Sonra internetten Esra hanımın telefonunu buldum.Telefonu arayınca direk doktor hanımın çıkacağını hiç düşünmemiştim.

Beni sakinleştirdi ,tedavi konusunda bilgi verdi.3 günde bitecek merak etme dedi.Doğru olacağına inanamadım .Son şansımdı. Ona güvendim. Ankara ‘ya gitmek hiç de zoruma gitmedi. Hiç ağrı duymayacaksın,tedaviyi istemen yeterli dedi.Gerçekte 5 senelik çilem 2 günde bitmişti.Eşim ve ben 5 seneyi boşuna yaşamışız.Boşuna birbirimizi üzüp tartışmışız.

 

Doktor hanım tedavinin başında herkes keşke daha önce gelseydik diyor siz de diyeceksiniz demişti. Gerçekten de öyle oldu.Duygularım o kadar yoğun ki kelimeler yetmiyor. Tüm vajinismus hastalarına söylüyorum;lütfen tedaviden korkmayın hiç korkacak bir şey yok.Olan size ve evliliğinize oluyor.Ömrünüzden mutsuz geçen yıllarınıza oluyor.

Bir Başka Hikaye

Herkese acil şifalar diliyorum.‘’Antalya dan Dilek ben.Eşimle  2 sene flört ettikten sonra evlendik.Eşimi o kadar severken cinsel ilişkide bulunamadık.Bugün yarın derken 1 sene geçti. 3 kere tedavi denememiz oldu.Ama olmadı başaramadım.Hep parmak egzersizi öneriyorlardı.Ben zaten o bölgeye dokunamıyordum bile nasıl yapabilirdim böyle bir şeyi.Gittiğim psikiyatri doktoru bana sakinleştirici verdi ama sanki daha da uyandım .Sonuçta olmadı yapamadım cinsel ilişkide bulunamadım.

Girdim ve kendisi ile görüştüm.Ailem Ankara da yaşıyor.Onları ziyarete gitmiştim.Tesadüf Kızılay da yürürken doktor hanımın muayenehanesini gördüm.Girdim kendisi ile görüştüm. Bana vajinismus hastalarının kendi yazdıkları mektupları okuttu. Hatta vajinismusu yenmiş bir hasta ile görüşmemi sağladı.Tedavinin %100 olduğunu öğrendim.

Gözümü kararttım. Tek başıma başladım.Bugün 4. Gün dün eşim geldi ve dün başardık .Eşim de ben de şoktayız.Nasıl oldu anlamadım inanamıyorum. Sanki bambaşka bir kadın oldum .İçim içime sığmıyor.Çok mutluyum .Allah razı olsun Esra Hanım’dan. Sizi hiç unutmayacağım.’’


WhatsApp Bilgi Hattı