Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus Tedavisi Ankara Fiyatları

Vajinismus, genital organlarda herhangi bir anormallik olmayan kadınlarda vajinanın açılması çevresindeki kasların istemsiz daralmasıdır. Sıkı kas kasılması cinsel ilişki veya penetrasyonu ağrılı veya imkansız olan herhangi bir cinsel aktivite yapar. Vajinismus olan çoğu kadın cinsel ilişkiye tolere edemez ve bazıları tampon kullanmaya izin veremez. Doktorlar, tanıyı semptomlara ve mümkün olduğunca nazik bir şekilde yapılan pelvik muayene ile koymaktadır. Kadınlara, kendi genital alanlarına dokunmaları, kademeli olarak vajinalarına yaklaşmaları ve ağrı yaşamadan kendilerine dokunmaları ve daha sonra parmaklarını vajinaya yerleştirmelerini, daha sonra da daha büyük konileri vajinaya sokmaları öğretilmektedir. Bu egzersizler kadınların korktuğu acı olmadan cinsel ilişki kurmalarını sağlayabilir.

Vajinismusta vajinal kaslar, kadınların cinsel ilişki arzusuna rağmen istemsiz sıkılır. Vajinismus genellikle kadınlar ilk cinsel ilişki girişiminde bulunur. Bununla birlikte, bazen sonradan gelişir, örneğin, başka bir faktör cinsel ilişki ilk kez acı verici hale getirdiğinde veya kadınlar duygusal sıkıntı çekerken cinsel ilişki girişiminde bulunduğunda. Cinsel ilişki acı verici olabilir, kadınlar korkuyor. Bu korku, kasları daha da sıkılaştırır ve cinsel ilişki girişiminde bulunduğunda ağrıya neden olur veya artar. Refleks reaksiyon gelişir ki vajinaya basıldığında veya bazen dokunulursa vajinal kaslar otomatik olarak (refleks olarak) sıkılır. Çoğu kadın cinsel ilişkiye veya penetrasyonu içeren herhangi bir cinsel faaliyete tolere edemez. Bazı kadınlar, bir tamponun sokulmasını tolere edemezler veya hiç denemek istememişlerdir. Bununla birlikte, vajinismuslu kadınların çoğunda penetrasyon içermeyen cinsel aktiviteler vardır.

ankarada vajinismus tedavisi fiyatları

Peki, vajinismus tedavisi Ankara fiyatları nasıldır?

Tanı, sorunun kadının tanımına ve çocukluk ve ergenlik dönemi dahil medikal ve cinsel öyküsüne ve daha sonra pelvik muayene üzerine kuruludur. Bu sebeple de her kadının öyküsü ve tedavisi farklıdır. Bundan dolayı da standart bir tedavi fiyatından bahsetmek mümkün değildir. Vajinismus tedavisi Ankara fiyatları her merkeze göre değişkenlik göstermektedir.

İncelemeyi olabildiğince tolere edilebilir kılmak için, doktorlar ne yaptıklarını detaylı bir şekilde açıklarken genellikle yavaş yavaş ve nazikçe hareket ederler. Cinsel organlarını görmek için kadınlara bir ayna sunabilirler ve bazı durumlarda doktorlar kadınların doktorun elini veya aletlerini vajinaya yönlendirdiğini önerebilir. Genellikle kadınların pelvik muayene yapılmadan önce tedavisi gerekir. Doktorlar, semptomlara neden olup olmadıklarını belirlemek için yaraları, enfeksiyonları veya diğer anormallikleri araştırırlar. Vajinismus sorun olduğunda, böyle bir anormallik bulunmaz.

Tedavi, vajinal kasların refleksif sıkılaştırılmasını ve vajina ve çevresine dokunduğunda oluşan ağrı korkusunu azaltmayı amaçlar. Bu refleksi zayıflatmak için, kadınlara belirli dokunaklı egzersizler vermeleri öğretilir. İlk başta, kadınlar vajinal açıklığa yakın bir alana ağrıya neden olmaksızın dokunurlar. Her gün, acele etmeden vajinaya ne kadar yaklaşabildiklerini yavaşça arttırarak açılışa biraz yaklaşmalıdırlar. Açıklık çevresindeki dokulara dokunabilirler (labia adı verilir), labiyi açmaya çalışabilirler. Kadınların cinsel organlarını görmek için bir ayna kullanmaları önerilir. Vajinal açılımı daha da kolaylaştıracak şekilde, vaginal açılımı arttıran (bağırsak hareketi olduğu zaman olduğu gibi) aşağı katlanmayı öğretirler. Sonunda, kadınlar ağrıya neden olmaksızın vajinal deliğe dokunabilir. Ardından, parmaklarını vajina içine sokmaları, açılışı büyütmek ve eklemeyi kolaylaştırmak için parmaklarını takarken aşağı bastırmak ya da aşağıya doğru yatmaları talimatı verilmektedir. Bu egzersizleri yapıp acı çekmedikleri zaman, vajinaya konulan koni şekilli girintileri kullanmaya başlayabilirler. Bir insert 10 ila 15 dakika bekletilir. Daha sonra vajinal kaslar basınç altına girer. Kadınlar bir ek ile rahatça geçtiğinde, kademeli olarak vajinadaki basıncı artıran giderek daha büyük ekler kullanırlar. Sonunda, kadınlar eşlerini vajene bir insert koymaya davet ederler. Böylece, kadınlar vajinal kasları rahatlatmayı ve refleksif sıkmayı geçersiz kılmayı öğrenirler. Eşi ağrıya neden olmadan koniyi taktıktan sonra, çiftin cinsel aktivitesi eşin penisiyle kadının genital alanına dokunmayı, ancak vajinayı girmeden içerebilir.


WhatsApp Bilgi Hattı