+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Amasya

Vajinismus Tedavisi Amasyada nerede yaptırılır

 

Vajinismus Tedavisi Amasya

Vajinismus Tedavisi Amasya. Vajinismus hastalığının tedavisinde dünya çapında kullanılan tekniklerden bir tanesi de bilişsel yöntemdir. Vajinismus bilişsel yöntem, psikolojik tekniklere dayanır. Vajinismus hastalığının kökeni daha çok psikolojiktir. Bu yüzden tedavi tekniklerinin tamamı psikolojik yöntemlere dayanır.

 

Bilişsel yöntemde kişinin vücudunun ve özellikle vajinal bölgesinin farkına varması sağlanır. Bu açıdan bilişsel yöntem oldukça önemlidir. Toplum tarafından küçük yaşlarda kadınların bilinçaltına yerleştirilen cinsel mitler, ilerleyen zamanlarda cinsel sorunlara yol açar. Bu sorunlar özellikle evliliklerde su yüzüne çıkar.

 

Önceki yanlış bilgilerden dolayı kadınlar genelde ilk gecenin korkutucu ve sancılı bir süreç olacağını zannederler. Cinsel birleşmeden kaçındıkları ya da kendilerini aşırı derecede kastıkları için erkek partnerlerinin de psikolojik baskısına maruz kalırlar.

 

Bilişsel terapinin amacı bilinçaltında yerleşen yanlış bilgileri yok etmektir. Uzman jinekolog tarafından hastaya, erkek ve kadın cinsel organı ve yapısı ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Bunun için kullanılan bilişsel tekniklerin içinde anlatıma yardımcı olması açısından kullanılan maketler ve şekillerde vardır.

 

Genelde ilk seansta hastaya cinsellik hakkında doğru bilgiler verilir ve hastanın rahatlatılması sağlanır. Aynı durum erkek partner için de geçerlidir. Kadınlarda olduğu kadar, erkeklerde de cinsellik adına anlatılan yanlış bilgiler giderilmeye çalışılır.

 

Bilişsel Yöntem Neden Gereklidir?

 

Bilişsel yöntem neden gereklidir ? Bilişsel yöntem yanlış bilgilerin kişilerde oluşturduğu olumsuz algıların giderilmesinde önemli rol oynar. Vajinismus bilişsel yöntem bu açıdan kişinin kafasında yer eden yanlış düşüncelerinde yok olmasını sağlar.Amasya’da vajinismus tedavisi verilmektedir.

 

Toplumda meydana gelen sorunların nerede ise tamamı, bilgilerin yanlış olarak aktarılması ve bu bilgilerin zamanla gerçekmiş gibi algılanmasıdır. Özellikle kadın cinselliği üzerinde bu sorunu rahat bir şekilde görebiliriz.

 

Toplumda kabul edilen ve aslında gerçekle hiçbir bağlantısı olmayan mitler, zamanla gerçekmiş gibi kabul edilip, birçok kişinin psikolojik baskıya maruz kalmasına neden olur. Özellikle kadınların cinsel organları üzerine sırf korkutmak ve cinselliği bastırmak adına söylenen yalanlar buna en güzel örneklerden bir tanesidir.

 

Ancak sorun cinsel birleşmelerde ve özellikle evliliklerde ortaya çıkar. Bilinçaltında oluşan yanlış bilgiler, en çok da kadınların ilk gece korkusu yaşamalarına neden olur. Bu korku o kadar şiddetlidir ki, kadının cinsel birleşme sırasında, kendisini aşırı kasmasına neden olur. Bu kasılmalar tamamen istemsiz bir şekilde bilinçaltından gelen emirlerle oluşur.

 

Bacakların sıkıca kapatılması, pelvik alt tabanında meydana gelen şiddetli kasılmalar, vücudun tamamında meydana gelen aşırı kasılmalar, vajen bölgesinde meydana gelen aşırı kasılmalar, hep bilinçaltından gelen emirler sonucunda oluşur. Vajinismus bilişsel yöntem ile bu durum düzeltilmeye çalışılır. Daha doğrusu tedavideki ilk adım budur.

 

Amasya’da vajinismus tedavisi mümkündür. Öncelikle kadının vücudunun farkına varması sağlanır. Daha sonrasında ise uygulanacak diğer teknikler ile kasılmalar bir düzene sokulur ve kontrolünün kadında olması sağlanır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.