+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Ağrı

Vajinismus Tedavisi Ağrıda nerede yaptırılır

 

Vajinismus Tedavisi Ağrı

Vajinismus Tedavisi Ağrı. Vajinismus hastalığı günümüzde bazı teknikler kullanılarak çok kısa bir sürede tedavi edilebilen bir hastalıktır. Vajinismus tedavisi Ağrı ilinde etkili tekniklerle herkese uygulanabilir. Bu teknikler en etkili vajinismus tedavisidir.

 

Vajinismus hastalığının en etkili tedavisi teşhis edilmesidir. Birçok kadın bu hastalığın yalnızca kendisinde olduğunu zanneder ve sorununu kimseye anlatmaz. Ayrıca sorunun ne olduğunu da tam olarak bilmez. Yani sorunun vajinismus olduğunun farkında değildir. Oysa ki vajinismus hastalığı kökleri derinlerde olsa da kısa bir sürede tedavi edilebilen bir hastalıktır.

 

Vajinismus Tedavisi ve Muayene Aşamaları

 

Sorunun farkına varıldıktan sonra tedavi için uzman bir jinekoloğa başvurulur. Vajinismus tedavisi Ağrı ilinde uzman bir jinekolog tarafından tedavi edilebilir.

 

Hastalığın tedavisinin başlangıcı kapsamlı bir muayenedir. Muayenede hastanın fizyolojik ve psikolojik özellikleri ortaya konur ve ayrıntılı bir tespit yapılır. Her ne kadar hastalığın nedeni %99 psikolojik olsa da %1’lik bir dilimde fizyolojik nedenlerde söz konusudur. Mesela kızlık zarı yapısı vajinismus başlangıcının sebeplerinden bir tanesidir.

 

Doğuştan gelen vajinal kusurlar da cinsel birleşme korkusuna neden olurlar. Vajinismusun temelinde yatan korkular aşırı kasılma sonucu ile kendisini gösterir.

 

Vajinismus teşhisini hasta olan kişiler hiçbir zaman tek başlarına yapamazlar. Uzman bir jinekoloğun yapacağı basit ve acısız bir muayene sonrasında tam anlamı ile teşhis koyulabilir.

 

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Vajinismus tedavisi nasıl yapılır ? Vajinismus hastalığı için geliştirilen iki tür teknik mevcuttur. Dünya çapında uygulanan bu teknikler, cinsel bilişsel ve davranışsal teknikler olarak bilinir. Bazı durumlarda hipnoz ile tedavi de uygulanan tekniklere eklenebilir.

 

Bilişsel yaklaşımlarda hastanın cinsel yapısı ortaya konur ve yanlış bilgileri doğruları ile değiştirilir. Birçok kadın genital bölgesi ile ilgili yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgiler öncelikle ailesinden kendisine aktarılır ve çoğunlukla cinsel bölgenin tabulaştırılması söz konusudur. Öncelikle kadının cinsel bölgesinin farkına varması sağlanır. Uzman jinekolog tarafından bu bilgiler hem kadına hem de eşine uygulamalı ve teorik olarak anlatılır.

 

Davranışsal yaklaşımda ise bazı egzersizler hasta tarafından uygulanır. Bu egzersizler teorik olarak edinilen bilgilerin uygulamaya geçirilmesidir. Vajinismus tedavisi Ağrı ilinde bütün yerlerde aynı teknikler uygulanır.

 

Bu egzersizler ve teknikler ev ödevi olarak da kadına ve eşine verilir. Bu noktada kadının eşinin desteği önemlidir.

 

Ayna yardımı ile yapılan egzersizlerde kişinin genital bölgesinin tanınması sağlanır. Masaj teknikleri ile de kişinin vajinal bölgesinin farkına varması sağlanır. Kegel egzersizleri vajinal ve genital bölgenin güçlendirilmesine yöneliktir. Bu uygulamalar arasında en önemlisi Kegel egzersizleridir. Vajinal kaslar ve pelvik alt taban kasları bu egzersizler yardımı ile güçlendirilir ve cinsel birleşme daha kolay bir hal alır. Aynı zamanda idrar tutma problemleri de bu egzersizler yardımı ile giderilebilir.

 

Egzersizlerin erkek partnerler ile yapılması psikolojik olarak kadının daha çabuk iyileşmesini sağlar.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.