+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Afyon

Vajinismus Tedavisi Afyonda nerede yaptırılır

 

Vajinismus Tedavisi Afyon

Vajinismus Tedavisi Afyon. Günümüzde oldukça sık karşılaşılan vajinismus hastalığının en önemli nedeni psikolojiktir. Bazı toplumlarda daha sık görülmesinin nedeni de budur. Vajinismus nedenleri az bir oranla fizyolojik kusurlardan ya da sorunlardan da kaynaklanabilir.

 

Sorunun kaynağı tamamen eğitimdir. Eğitimin öncelikle aileden başladığını düşünecek olursak, kişiler ilk olarak bilgilerini ailelerinden alırlar. Alınan bilgi yanlış ise temel hatalı olacağından dolayı, ilerleyen zamanlarda üzerine konulan bilgiler de yanlış olacaktır. Özellikle bazı toplumlarda cinsel anlamda bilgilendirme, kişilere son derece yanlış bir şekilde aktarılır.

 

Aynı durum toplumumuz için de geçerlidir. Cinsellik hakkında verilen bilgiler eğitici olmaktan çok yanlış ve korkutucudur. Cinsellik özellikle kız çocuklarına korkutucu bir şeymiş gibi anlatılır. Kız çocuklarına seks ve cinsellik pis ve korkulacak bir şeymiş gibi anlatılır. Genelde cinsel birleşmeler zararlı ve can yakıcı oluyormuş gibi anlatılır.

 

Aile ve toplum tarafından kısıtlı olarak verilen bu yanlış bilgiler zamanla kadınların bilinçaltına yerleşir ve evlendikleri zaman ilk gecede sorun yaşamalarına neden olur.

 

Kadınların Sorunlarını Anlatamamaları

 

Sorun kadın belli bir yaşa gelene kadar büyüyerek devam eder. Birçok kadın yalnızca bu sorunun kendisinde olduğunu zanneder. Vajinismus nedenleri birçok kez ihmal edilecek kadar arka plana itilir.

 

İlk gecede cinsel birleşme yaşamayan kadınların partnerleri genelde durumun daha da kötüye gitmesine neden olurlar. Cinsel birleşme yaşamayan erkek partner sinirlenir ve kadının psikolojisine bir de suçluluk duygusu eklenir.

 

Kadın sadece kendisinin bu sorunu yaşadığını zanneder ve tedavi olmak için herhangi bir çaba göstermez. Olay öyle bir noktaya gelir ki, birçok çift bu sebepten dolayı boşanma aşamasına gelir.Afyon ilimizde vajinismus tedavisi mevcuttur.

 

Ancak unutulmamalıdır ki kadın ve erkeğin fizyolojik yapısı farklıdır. Seks evliliğin önemli parçalarından bir tanesidir. Burada yapılması gereken sorunun farkındalığının bulunmasıdır. Vajinismus tedavisi günümüzde başarılı ve etkili teknikler ile kısa bir süre sonra sonlandırılabilir.

 

Sağlıklı bir cinsel yaşam ve evlilik için vajinismus hastalığının acilen tedavi edilmesi gereklidir. Sorun çoğunlukla psikolojik olduğu için tedavi de etkili psikolojik yöntemler kullanılır.

 

Yöntemlerin uygulanmasından önce kapsamlı bir muayene ile kişinin sorunun kaynağına inilir. Her ne kadar genel olarak sebepler aynı olsa da her kadının yaşadığı sorun ya da sorunun kaynağı kadına özeldir.

 

Bazı durumlarda fizyolojik engellerden dolayı da vajinismus hastalığı başlangıcı olabilir. Doğuştan gelen kusurlar ve kızlık zarı türü fizyolojik nedenlerden bazılarıdır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.