+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavisi Adıyaman

Vajinismus Tedavisi Adıyamanda nerede yaptırılır

 

Vajinismus Tedavisi Adıyaman

Vajinismus Tedavisi Adıyaman. Vajen bölgesi, kadınların cinsel ilişkiye girmesinde ve doğum yapmasında önemli bir fonksiyona sahiptir. Bu görevleri doğru bir şekilde yerine getirebilmek adına donanımlı olan vajen bölgesinde birçok kas bulunur. Vajinismus tanımı, vajen kaslarının istem dışı ve aşırı kasılması olarak belirtilebilir.

 

Vajinismus aslında bir algıdır. Fizyolojik ve psikolojik kaynaklıdır. En çok da psikolojik nedenlerden kaynaklanır. İstemsiz kasılmalar en çok da pelvis taban kaslarında meydana gelir. Cinsel birleşme sırasında kadın penis geçişine izin vermez. Bu yüzden cinsel birleşme gerçekleşmez.

 

Cinsel birleşmelerde ilk olarak, vajinanın üçte birini oluşturan perineal kaslar kasılır. Bu kaslar normal bir cinsel birleşmede kadının kontrolü altındadır. Cinsel birleşmenin gerçekleşmediği durumlarda ise bu kaslar istemsiz bir biçimde ve aşırı derecede kasılır.

 

 Vajinismus Belirtileri

 

Vajinismus belirtileri. Tüm bedende yaşanan istemsiz kasılmalar tipik belirtilerdendir. Bunun yanı sıra bacakların sıkıca kapatılması, korku, panik atak benzeri davranışlar, kaçınma tepkisi gibi belirtiler de vajinismus belirtisi olarak görülür. Vajinismus tanımı, aslında belirtiler üzerinden de yapılabilir.Vajinismus Tedavisi Adıyaman ilinde mevcut olmakla birlikte gönül rahatlığı ile tedavi olabilirsiniz.

 

Sorun yalnızca vajen bölgesindeki kasılmalardan ibaret değildir. Vajinismus hastalığında bölgesel kasılmaların yanı sıra tüm vücutta meydana gelen kasılmalar söz konusudur. Bu kasılmalar cinsel ilişkiyi olumsuz bir şekilde etkiler. Birçok durumda cinsel birleşmenin gerçekleşmemesine neden olurlar.

 

Panik atağa benzer ani çıkışlar, tüm vücudun aşırı derecede kasılması, kişinin bacaklarını kapatması, partnerini eli ile itmesi, bilincin açık olmasına rağmen kontrolün kaybedilmesi gibi durumlar ile bu hastalıkta sıklıkla karşılaşılabilir.

 

Buradaki durum kişinin bilinçaltında geçmişten gelen bilgiler ile oluşan fiziksel tepkilerden ibarettir.

 

Vajinismusun temelinde yanlış bilgilendirme, aile ve toplum baskısı ana nedenleri oluşturur. Birçok toplumda özellikle cinsellikle ilgili yasaklar ve tabular hep kadınlar üzerinden işlenir. Kadının cinselliğinin yanlış olduğu sıklıkla tekrarlanan bilgiler arasındadır.

 

Erkekler korkulacak objelermiş gibi tanıtılır. Birçok toplumda bu ve buna benzer yanlış bilgilerden bir kurallar bütünü ortaya çıkar. Tabu diye adlandırabileceğimiz bu kurallar bütünü, zamanla kişilerin bilinçaltında birikir ve bir noktadan sonra patlama noktasına gelir.

 

Bu yüzden vajinismus psikofizyolojik bir hastalıktır. Psikolojik yönü ağır basmakla beraber, fizyolojik yönü de bulunur.Vajinismus Tedavisi Adıyaman’da yapılmaktadır.

 

Vajinismus hastalığının fizyolojik yönü, doğuştan gelen fizyolojik kusurlar ve kızlık zarının yapısı olarak değerlendirilebilir. Bazı kadınlarda bulunan kızlık zarı yapısı, cinsel birleşmeye engel olacak düzeydedir.

 

Cinsel ilişkilerde yaşanan bazı psikolojik durumlar, vajinismus belirtisi olarak görülmemelidir. Bazı kadınlarda cinsel birleşme öncesinde bazı korkular bulunabilir. Bu korkular özellikle ilk gece ortaya çıkar ve kısa bir süre sonra kaybolurlar. Yanma, acı ya da kanama olacağı korkusu birçok kadında ilk gece yaşanan korkulardandır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.