Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajinismus tedavi ücretleri

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus problemi yaşayan kadınların sorunları birbirinden farklı şekillerde olabilmektedir. Vajinismus neden olan her sorun değişik zamanlarda ve değişik tedavi yöntemleriyle çözümlenebilmektedir. Ayrıca hastanenin veya muayenehanenin kendi kriterlerine uygun olarak belirlemiş olduğu bir fiyat çizelgesi bulunduğu için vajinismus tedavi ücretleri hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir

Vajinismus problemi yaşayan bazı kadınlar mahrem duygusu fazla olduğu için bundan utanç duyar hale gelir ve bir doktora danışmaktan çekinirler. Aslında vajinismusun temel nedenlerinden birisi de bu utanma duygusudur. Cinsellik hakkında yanlış bilgilendirilen, cinsellikten korkutulan, sürekli ayıp veya günah diye dayatılan, cinsel birlikteliği utanç verici bir şey olarak tasvir eden kadınlarda görülme olasılığı çok fazladır. Bu etkenlerin yanı sıra cinsel ilişkiye zorlandığı için travma geçiren, cinsel organlarından utanan veya fizyolojik olarak da birliktelik sağlayamayan kişiler de vajinismus olabilmektedir. Bu problemi yaşayan kadınların mutsuz bir evlilik hayatı sürmesi, eşleriyle sorunlar yaşaması, çocuk sahibi olamaması ve gün geçtikçe eklenen umutsuzlukla birlikte çeşitli olumsuz olaylar yaşayabilmesi mümkündür.

Bir vajinismus tedavisinin başarılı olması için kadın, kadının eşi ve doktor birlikte hareket etmelidir. Eşler ve doktor arasında güvenli bir bağlanma yaşanmalı, doktora her konuda açık olunmalıdır. Tedavi için bulduğunuz doktorun sizin kriterlerinize uygun olup olmaması daha ön planda olmalıdır. Maddi imkanları ikinci planda değerlendirmelisiniz. Çok uygun fiyatlara da tedavi merkezleri olduğu bilinmektedir ama sorununuzun çözümü hakkında yetersiz olabilir. Konu hakkında yeterli bilgisi olmayan, alanında uzmanlık yapmamış bir doktor size faydadan çok zarar verebilir. Zaten hassas olan bir süreçte yanlış yönlendirmeler yapılırsa sorununuz katlanarak artmış olacaktır.

vajinismus tedavi ücretleri ne kadar

Vajinismus tedavi ücretleri merkezden merkeze farklılık gösterir mi?

Vajinismus tedavisi sağlayan merkezlerin farklı ücretlendirmeleri mevcuttur. Bu ücretlendirmeler bazı yerlerde seans başı, bazı yerlerde ise paket halinde olmaktadır. Paket halinde olan ücretlendirmeler hastaya ne kadar seans uygulanacağının sayısında herhangi bir belirleme olmadan alınır. Bunun amacı ücret hesabının önceden yapılıp, seanslar uzuyorsa hastanın tedaviyi maddi imkanlardan ötürü tedaviyi yarıda bırakmamasıdır. Bazı hastaların problemleri birkaç seans içerisinde çözülürken, 6 ay ya da 1 sene içerisinde tedavisinin tamamlandığı kişiler de mevcuttur. Paket olarak ödeme yapıldığında vajinismus problemi çözülene kadar başka bir ücret istenmemektedir. En makul olan ücretlendirme şekli budur. Tedavi masraflarını hangi yöntemle nasıl ödeyeceğiniz size ve tedavi merkezinin seçeneklerine kalmış bir durumdur.

Tedavi merkezi arayışlarındayken size uygun olarak gördüğünüz yerlerin araştırmalarını iyi yapmış olmanız gereklidir. Ön görüşmelerde tedavi garantisinin verilip verilmediği, merkezin başarı oranının ne kadar olduğu, vajinismus tedavi ücretinin ne kadar olduğunu, seansların uzaması dahilinde fazla ücret alınma durumunu, tedavi dışında herhangi bir ek ücretin olup olmadığı gibi soruların cevapları alınmalıdır. Birkaç yer hakkında fikir sahibi olduktan sonra istediğiniz yere karar vermeniz daha kolay olacaktır. Elbette herkesin maddi imkanlı yeterli düzeyde olmayabilir. Bu sebepten ötürü birçok tedavi kliniği talebiniz dahilinde ücrette indirim sağlayabiliyor. Ayrıca tedavinin şeklinin belirlenmesi, seansların ortalama olarak ne kadar süreceği gibi bilgiler genellikle ücretsiz olarak yapılan ilk görüşme sonrasında belirleniyor. Vajinismusa yalnızca psikolojik etkenler sebebiyet vermediği için, eğer fizyolojik bir engel bulunuyorsa tedavi şekli genellikle ameliyat olacaktır. Ameliyatın türüne ve yapıldığı hastaneye göre fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir.

Vajinismus; sebep olan problemin doğru tespit edilmesi, doğru tedavi tekniğinin uygulanmış olmasıyla birlikte kesin çözüme ulaşılabilen bir hastalıktır. Kendinize en yakın bulduğunuz tedavi merkezleri ile görüşme sağladıktan sonra vajinismus tedavi ücretlerini sorgulayabilir, içlerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.


WhatsApp Bilgi Hattı