+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus Tedavi Ücretleri Ne kadar

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus problemi yaşayan kadınların sorunları birbirinden farklı şekillerde olabilmektedir. Vajinismus neden olan her sorun değişik zamanlarda ve değişik tedavi yöntemleriyle çözümlenebilmektedir. Ayrıca hastanenin veya muayenehanenin kendi kriterlerine uygun olarak belirlemiş olduğu bir fiyat çizelgesi bulunduğu için vajinismus tedavi ücretleri hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir

 

Vajinismus nedir diye cevaplayacak olursak vajinismus problemi yaşayan bazı kadınlar mahrem duygusu fazla olduğu için bundan utanç duyar hale gelir ve bir doktora danışmaktan çekinirler. Aslında vajinismusun temel nedenlerinden birisi de bu utanma duygusudur. Cinsellik hakkında yanlış bilgilendirilen, cinsellikten korkutulan, sürekli ayıp veya günah diye dayatılan, cinsel birlikteliği utanç verici bir şey olarak tasvir eden kadınlarda görülme olasılığı çok fazladır.

 

Bu etkenlerin yanı sıra cinsel ilişkiye zorlandığı için travma geçiren, cinsel organlarından utanan veya fizyolojik olarak da birliktelik sağlayamayan kişiler de vajinismus olabilmektedir. Bu problemi yaşayan kadınların mutsuz bir evlilik hayatı sürmesi, eşleriyle sorunlar yaşaması, çocuk sahibi olamaması ve gün geçtikçe eklenen umutsuzlukla birlikte çeşitli olumsuz olaylar yaşayabilmesi mümkündür.

 

Bir vajinismus tedavisinin başarılı olması için kadın, kadının eşi ve doktor birlikte hareket etmelidir. Eşler ve doktor arasında güvenli bir bağlanma yaşanmalı, doktora her konuda açık olunmalıdır. Tedavi için bulduğunuz doktorun sizin kriterlerinize uygun olup olmaması daha ön planda olmalıdır. Maddi imkanları ikinci planda değerlendirmelisiniz.

 

Çok uygun fiyatlara da tedavi merkezleri olduğu bilinmektedir ama sorununuzun çözümü hakkında yetersiz olabilir. Konu hakkında yeterli bilgisi olmayan, alanında uzmanlık yapmamış bir doktor size faydadan çok zarar verebilir. Zaten hassas olan bir süreçte yanlış yönlendirmeler yapılırsa sorununuz katlanarak artmış olacaktır.

 

Vajinismus Tedavi Ücretleri Merkezden Merkeze Farklılık Gösterir mi?

 

Vajinismus tedavi ücretleri. Vajinismus tedavisi Ankara sağlayan merkezlerin farklı ücretlendirmeleri mevcuttur. Bu ücretlendirmeler bazı yerlerde seans başı, bazı yerlerde ise paket halinde olmaktadır. Paket halinde olan ücretlendirmeler hastaya ne kadar seans uygulanacağının sayısında herhangi bir belirleme olmadan alınır. Bunun amacı ücret hesabının önceden yapılıp, seanslar uzuyorsa hastanın tedaviyi maddi imkanlardan ötürü tedaviyi yarıda bırakmamasıdır. Bazı hastaların problemleri birkaç seans içerisinde çözülürken, 6 ay ya da 1 sene içerisinde tedavisinin tamamlandığı kişiler de mevcuttur. Paket olarak ödeme yapıldığında vajinismus problemi çözülene kadar başka bir ücret istenmemektedir. En makul olan ücretlendirme şekli budur. Tedavi masraflarını hangi yöntemle nasıl ödeyeceğiniz size ve tedavi merkezinin seçeneklerine kalmış bir durumdur.

 

Tedavi merkezi arayışlarındayken size uygun olarak gördüğünüz yerlerin araştırmalarını iyi yapmış olmanız gereklidir. Ön görüşmelerde tedavi garantisinin verilip verilmediği, merkezin başarı oranının ne kadar olduğu, vajinismus tedavi ücretinin ne kadar olduğunu, seansların uzaması dahilinde fazla ücret alınma durumunu, tedavi dışında herhangi bir ek ücretin olup olmadığı gibi soruların cevapları alınmalıdır. Birkaç yer hakkında fikir sahibi olduktan sonra istediğiniz yere karar vermeniz daha kolay olacaktır. Elbette herkesin maddi imkanlı yeterli düzeyde olmayabilir.

 

Bu sebepten ötürü birçok tedavi kliniği talebiniz dahilinde ücrette indirim sağlayabiliyor. Ayrıca tedavinin şeklinin belirlenmesi, seansların ortalama olarak ne kadar süreceği gibi bilgiler genellikle ücretsiz olarak yapılan ilk görüşme sonrasında belirleniyor. Vajinismusa yalnızca psikolojik etkenler sebebiyet vermediği için, eğer fizyolojik bir engel bulunuyorsa tedavi şekli genellikle ameliyat olacaktır. Ameliyatın türüne ve yapıldığı hastaneye göre fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir.

 

Vajinismus; sebep olan problemin doğru tespit edilmesi, doğru tedavi tekniğinin uygulanmış olmasıyla birlikte kesin çözüme ulaşılabilen bir hastalıktır. Kendinize en yakın bulduğunuz tedavi merkezleri ile görüşme sağladıktan sonra vajinismus tedavi ücretlerini sorgulayabilir, içlerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.