+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Tanısı Nasıl Konur?

Vajinismus Tanısı Nasıl Belirlenir

 

Vajinismus  cinsel ilişkinin pelvik taban kaslarının istemsiz kasılmaları nedeniyle imkansız veya ağrılı olmasıdır. Vajinismus  tanısı nasıl  konur? Bazı hastalar hiç cinsel ilişkide bulunamaz. Bazı hastalar cinsel ilişkide bulunur ancak oldukça ağrılıdır.

 

Bazı hastalar vajene fitil veya tampon koyamazlar. Bazı hastalar jinekolojik ultrasonografiye giremezler. Tüm bu sorunları yaşayan hastalar vajinismus olarak adlandırılırlar. Ankara’daki kliniğimizde tedavi için başvuran hastalar öncelikle jinekolojik muayeneye alınırlar. Bu muayene kesinlikle ağrısız  olup, hiçbir alet kullanılmadan yapılır. Muayenenin amacı; vajinismusun derecesini belirlemektir.  Ankara Vajinismus Tedavisi alanında yaptığımız çalışmalar hakkında daha detaylı bilgi almak için hastalarımızın tecrübelerini paylaştıkları videoları sosyal medya kanallarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Sonrasında çiftleri daha yakından tanımak amacıyla çeşitli testler yapılır. Jinekolojik muayene ve testlerin değerlendirilmesi sonucunda kişiye özel tedavi programı çıkartılır. Bu tedavi programı tedaviye gelen çiftlerle paylaşılır. Akılda hiç soru işareti kalmayacak şekilde hasta ile ayrıntılı bilgi paylaşımında bulunulur. Bilişsel aşamada kadının kendi vücudu önce kendine ve sonra da eşine çeşitli  görseller ve maketler aracılığıyla  kanıtlara dayalı olarak tanıtılır.

 

Kendi vücudunu öğrenen kadın vücudunu kontrol edebilme yeteneğini kazanacaktır. Yukarıda vajinismusun kontrol dışı kasılmalarla seyretttiğini söylemiştik. İşte bu kasılmalara söz geçirebilir hale gelmek vajinismusun asıl tedavisini oluşturur.  Davranışsal terapi ile cinsel aktiviteler hakkında öğretiler hayat geçirilir. Son aşamada ise haz verici bir cinsel hayat için ve kalıcı bir tedavi için yapılması gerekenler öğretilir.

 

Tedavi Süresi

 

Kliniğimize tedaviye gelen hastaların hemen hepsi 3 seansta  sonuç alabilmektedir. Tedavide tek amaç penis vajen birlikteliği değildir. Asıl amaç kalıcı olarak haz verici bir cinsel hayat kazanılmasını sağlamaktır.   Tedavi ettiğimiz hastalardan ortak duyduğumuz söz ’’Keşke daha önce gelseydik.’’ Cinsel mutluluğunuzu ertelememek için, evliliğinizin temelleri sarsılmadan, başka cinsel fonksiyon bozuklukları eklenmeden tedavi olunması şarttır.

 

Vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Tedaviyi ertelemek için bahaneler üretmeyin. Keşke dememek için mümkün olduğunca erken tedaviye gelin. Ankara’da  konaklama il dışından gelecek hastalar için konaklama ile ilgili tüm hastalarımıza yardımcı oluyoruz. Tedavi sürecini olabildiğince hızlandırıyoruz. Bazı hastalarımızı günde 2 kez görüyoruz ve tedavi 2 günde sonuçlanabiliyor.  Tedavi ücreti   vajinismus derecesine göre değişmektedir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.