Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Sorunu Çözülmezse Ne Olur?

Türkiyede  vajinismus her 10 kadından birinde görülür. Bu hiç de az bir rakam  değildir. Bizim  gibi  kapalı toplumlarda kadınlar bu sorununu hiçkimseyle paylaşmamayı seçerler. Çoğu kadının ifadesine göre eşiyle ön  sevişmede  sorun yaşanmazken cinsel birliktelik gerçekleşememektedir. Bir süre eşiyle birlikte bu sorunu  çözmeye çalışırlar.Ancak çoğunlukla  çözemezler. Kadınlar sorunla başetmek yerine sorunu ertelemeye ve görmezden gelmeye başlarlar.

 

Eşlerinin  kibar ve anlayışlı yaklaşımları da  çözümün gecikmesinde önemli yer tutar.

Sorun Çözülmediğinde

Tecrübelerimize göre bu çiftleri bekleyen sonuçlar şunlardır;

1. Eşleri de oldukça anlayışlı ve kibar olanlar iki  ev arkadaşı gibi uzun yıllar yaşarlar.

2. Çift penis vajen birlikteliği olmaksızın sürtünme yoluyla sevişir ve orgazm olurlar. Hatta bu çiftlerin çocukları da olur ve doğumlarını sezaryen ile yaparlar. Bir kısım çiftler de tüp bebek yoluyla çocuk sahibi olma yoluna giderler.

3. Bir süre eşiyle çözüm arayan erkekte zamanla cinsel problemler görülür. Sürtünme yoluyla sevişen çiftlerde biran önce bitirmek için erken boşalma, sonrasında da sertleşme (ereksiyon) problemleri, cinsel isteksizlik (libidoda azalma) başlar.

VAJİNİSMUS SORUNU
VAJİNİSMUS SORUNU

4. Eşleri ile bir süre çözüm arayan erkek başarılı olmadığını görünce evlilikte sorunlar başlar. Kavgalar, huzursuzluklar nedeniyle ya eşini aldatır ya da boşanır.

5. Erkek, kadının vajinismus sorununu anlayamaz ve eşine sözel ve fiziksel şiddet uygular. Vajinismus sorunu erteleme hastalığı olarak da adlandırılır. Ancak  profesyonel yardım almadan sorun genellikle çözülmez. Önemli olan çiftlerin bir sorun olduğunu kabul edip bu konuda tecrübeli ve güvenilir bir cinsel  terapistten yardım almaktır. Vajinismus  sorunu yaşayan kadınlar  sorunu kabul edip kliniğimize geldiklerinde  tedavinin %50’si bitmiş demektir.

Her türlü hastalıkta olduğu gibi tedaviyi istemek ve tedavi  olacağına inanmak başarının gerçekleşmesinde en önemli etkendir. Vajİnismus sorunu çözülmediğinde olabilecek  tüm  bu anlattığım herşey 3 günlük bir tedavi ile hiç yaşanmayabilir. Tedaviye bu ikincil sorunlar yaşanıyorsa da  başlanmalı. Çünkü bunların da tedavisi mümkün. Kadınlar eşleri olmaksızın da tedaviye gelebilirler. Tedavinin 3 basamağı vardır:

VAJİNİSMUS SORUNU
VAJİNİSMUS SORUNU

1.Vajinismus sorununu kabul etmek.

2. Tedavi olmayı istemek

3. Tecrübeli ve kadın anatomisini bilen bir cinsel terapist edinmek.

4. Kendine ve cinsel terapistine tam güvenle tedaviyi başlatmak


WhatsApp Bilgi Hattı