+905306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Vajinismus Sorunu Çözülmezse Ne Olur?

Vajinismus Sorunu Çözülmezse Neler olur

Türkiyede  vajinismus her 10 kadından birinde görülür. Bu hiç de az bir rakam  değildir. Bizim  gibi  kapalı toplumlarda kadınlar bu sorununu hiçkimseyle paylaşmamayı seçerler. Çoğu kadının ifadesine göre eşiyle ön  sevişmede  sorun yaşanmazken cinsel birliktelik gerçekleşememektedir. Bir süre eşiyle birlikte bu sorunu  çözmeye çalışırlar.Ancak çoğunlukla  çözemezler. Kadınlar sorunla başetmek yerine sorunu ertelemeye ve görmezden gelmeye başlarlar.

 

Eşlerinin  kibar ve anlayışlı yaklaşımları da  çözümün gecikmesinde önemli yer tutar.

 

Sorun Çözülmediğinde

 

Tecrübelerimize göre bu çiftleri bekleyen sonuçlar şunlardır;

1. Eşleri de oldukça anlayışlı ve kibar olanlar iki  ev arkadaşı gibi uzun yıllar yaşarlar.

2. Çift penis vajen birlikteliği olmaksızın sürtünme yoluyla sevişir ve orgazm olurlar. Hatta bu çiftlerin çocukları da olur ve doğumlarını sezaryen ile yaparlar. Bir kısım çiftler de tüp bebek yoluyla çocuk sahibi olma yoluna giderler.

3. Bir süre eşiyle çözüm arayan erkekte zamanla cinsel problemler görülür. Sürtünme yoluyla sevişen çiftlerde biran önce bitirmek için erken boşalma, sonrasında da sertleşme (ereksiyon) problemleri, cinsel isteksizlik (libidoda azalma) başlar.

4. Eşleri ile bir süre çözüm arayan erkek başarılı olmadığını görünce evlilikte sorunlar başlar. Kavgalar, huzursuzluklar nedeniyle ya eşini aldatır ya da boşanır.

5. Erkek, kadının vajinismus sorununu anlayamaz ve eşine sözel ve fiziksel şiddet uygular. Vajinismus sorunu erteleme hastalığı olarak da adlandırılır. Ancak  profesyonel yardım almadan sorun genellikle çözülmez. Önemli olan çiftlerin bir sorun olduğunu kabul edip bu konuda tecrübeli ve güvenilir bir cinsel  terapistten yardım almaktır. Vajinismus  sorunu yaşayan kadınlar  sorunu kabul edip kliniğimize geldiklerinde  tedavinin %50’si bitmiş demektir.

 

Her türlü hastalıkta olduğu gibi tedaviyi istemek ve tedavi  olacağına inanmak başarının gerçekleşmesinde en önemli etkendir. Vajİnismus sorunu çözülmediğinde olabilecek  tüm  bu anlattığım herşey 3 günlük bir tedavi ile hiç yaşanmayabilir. Tedaviye bu ikincil sorunlar yaşanıyorsa da  başlanmalı. Çünkü bunların da tedavisi mümkün. Kadınlar eşleri olmaksızın da tedaviye gelebilirler. Tedavinin 3 basamağı vardır:

 

1.Vajinismus sorununu kabul etmek.

2. Tedavi olmayı istemek

3. Tecrübeli ve kadın anatomisini bilen bir cinsel terapist edinmek.

4. Kendine ve cinsel terapistine tam güvenle tedaviyi başlatmak

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.