+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hayatı Nasıl Etkiler?

Vajinismus Hayatı Etkiler mi

Vajinismus Hayatı Nasıl Etkiler?

Vajinismus Hayatı Nasıl Etkiler? Evlilik hayatında cinsellik önemli  yer tutar. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlarda  hayatı incelerken  üç grupta incelemek gerekir:   

 

Vajinismus sorunu yaşayan kadının hayatı   

 

Vajinismus sorunu yaşayan kadının hayatı. Evliliğin ilk başlarında   çiftler sabırla  kendi kendilerine  çözüm ararken  zaman ilerledikçe umutsuzluğa kapılırlar. Çoğu kadın kadın tekrar başarısızlık yaşamamak adına eşiyle yalnız kalmamaya çalıştığını, mümkünse eşinden önce veya sonra uyumaya  gayret gösterdiğini  ifade eder. Sürekli  bahaneler uydurmak kadını ister istemez  yorar. Kendini  yorgun, bitkin, yılgın hissetmeye başlar. Gün içerisinde  ne yaparsa yapsın aklından hiç çıkmayan bir problem haline gelir. Bu da günlük işine konsantrasyonunu azaltır ve iş hayatı olumsuz etkilenebilir.  

 

Vajinismusta sosyal hayat   

 

Vajinismusta sosyal hayat. Vajinismus  sadece kadının hayatını değil , erkeğin ve hatta ebeveynlerin de hayatını etkiler. Vajinismus sorunu yaşayan  kadınlarda depresyon bulguları sıklıkla görülür. Bu kadınlar   kendilerini değersiz hissederler, özgüvenleri oldukça düşüktür. Diğer kadınları kolayca yaptıkları bir olayı kendi yapamamaktadır. Bu durum kendini diğer kadınlardan faklı hissetmesine neden olur. Tabii ki bu ruh hali sosyal hayatını da etkiler. Genellikle öfkeli ve sinirlidirler. Ebeveynlerin ve arkadaşlarının  çocukla ilgili soruları zamanla onlardan uzaklaşmasına  neden olur.  

 

Vajinismusta  erkeğin hayatı

 

Vajinismusta erkeğin hayatı. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların eşleri  genellikle anlayışlı ve kibardır. Bir kısım çiftler zamanla birbirleriyle iyi bir ev arkadaşı gibi yaşamaya alışırlar. Cinsel istek her iki tarafta giderek azalır (libidoda azalma). Böyle bir birliktelik de vajinismusun  tedavisinin bir kat daha gecikmesine neden olur. Bazı çiftlerde vajinismus tedavisi olmadığında kadın ve erkek arasında tartışmalar başlar. Zamanla evliliği temelleri sarsılır. Genellikle kadın eşine karşı kendini suçlu hisseder.

 

Eşinin daha iyi bir evlilik yapabilmesi  için boşanmayı isteyebilir. Erkek de kadının cinsel ilişkide bulunamamasını  kendisiyle ilgili olduğunu düşünebilir. Erkek, kendi yetersizliğinden dolayı  kadının kendini istemediğini düşünebilir. Erkek bu durumda eve geç gelerek  veya incir çekirdeğini doldurmayacak durumlardan büyük kavgalar çıkararak eşi ile cinsel ilişki ortamından  uzaklaşma yolunu seçebilir. Bu kısır döngünün sonu genellikle boşanma ile biter.

 

Önemli olan vajinismusun  tedavi gerektiren bir sorun olduğunu kabul edip  bu konuda  başarılı bir klinikte tedaviye başlamaktır. Tedaviye sorunun en başında başlanması tüm bu olumsuz sonuçlarla karşılaşılmasını önlemiş olur.Tedaviye ne kadar erken başlanırsa mutluluğu o kadar erken yakalarsınız.

Vajinismus Sorunuyla Nasıl Başedeceğinizi Öğrenmek İçin Vajinismus Tedavisi Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.