+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hastalarının En Büyük Fobileri

Vajinismus Hastalarının En Büyük Fobileri Nelerdir

Vajinismus Hastalarının  Fobileri

Vajinismus Hastalarının En Büyük Fobileri. Vajinismus cinsel birleşme sırasında erkek cinsel organına karşı istem dışı kas kasılmaları sonucu oluşan bir tepkidir. Fiziksel değil psikolojik bir sorundur. Doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi de doğum yapıldığında Vajinismusun geçmesidir. Doğum sonrası vajinismus geçmez. Vajinismus hastalarının önemli fobileri vardır ve durum hayatlarını kâbusa çevirir;

 

 • Normal doğum
 • Kapalı yer korkuları
 • Evde yalnız kalmak
 • Diş hekimi korkusu
 • Doktor korkusu
 • Jinekolojik muayene
 • Çeşitli hayvan korkuları

 

Vajinismus ile devam eden bu fobiler kişinin günlük yaşantısını da oldukça kötü etkiler. Yarattığı psikolojik sorunlardan dolayı gebelik ve doğum sonrasında da devam eder. Vajinismus hastalarının hiç cinsel birleşme yapmadan tüp bebek gibi yöntemlerle gebe kalıp doğum yaptığı bilinmektedir.

 

Vajinismus Tedavi ve Korkular

 

Vajinismus tedavi ve korkular. Vajinismus tedavisinin mutlu bir aile hayatı açısından kesinlikle yapılması gerekmektedir. Hemen herkeste bazı şeylere karşı korku duyarlılığı olmaktadır. Bu duyarlılık bazı kadınlarda yanlış ve kirli bilgi öğrenimi yüzünden vajinismusa neden olmaktadır. Bekâret ve namus kavramının en baskılayıcı olan toplum ve aile yapılarında kadın o bölgenin kesinlikle korunması gerekli kutsal bir şey gibi hissetmesi vajinismusa neden olmaktadır.

 

Geçmiş zamanlarda maruz kalınan cinsel travma ve tacizlerde bu sorunun oluşmasında ana nedenlerden biridir. İlk birleşmede himen olarak adlandırılan kızlık zarının cinsel birleşme için fiziksel engel değildir. Zar vajinayı kapatmaz ve kanama ve ağrı zarın yırtılmasından dolayı oluşmaz. Üstelik her 10 kadından 4 ünde kanama gerçekleşmez.

 

Kanama bekâret göstergesi değildir. Her toplumda vajinismus görülebilir fakat doğu ülkelerinde daha sık görülmektedir. Vajinismusun tüm dünya standartlarında kabul gören tedavisi cinsel terapidir. Vajinismus tedavisi daha kısa sürede ve sonuç odaklı neredeyse %98 olumlu sonuç veren bir tedavi sürecidir.

 

Vajinismus hastalarının birçoğunda jinekolojik muayene korkusu vardır. Bu tedavi sürecinde hastalığın boyutunu öğrenmek için yapılması gereken bir uygulamadır. 10 sn kadar kısa bir sürede gerçekleşir ve hastanın kontrol sırasında rahatlatılması o istemediği takdirde yapılmaması gereken bir kontroldür. Vajinismus kadınlarının korkularının geçmesi tedavi sonunda bir çoğu ortadan kalkar.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! İlk Gece Hurafeleri

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.