Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajinismus çatı muayenesi

Vajinismus Hastaları ve Psikolojik Sorunlar

Her kadın  mutlu bir evlilik hayali kurar.Ancak hayaller her zaman gerçekleşmez. O gün gelip çattığında  her şey bir anda kabusa döner. İlk deneme, ikinci deneme, üçüncü deneme derken bir türlü cinsel ilişki gerçekleşmez. Tüm dünya kadınlarının yaptığı şeyi kendisi  yapamıyordur. Kendisinin  diğer kadınlardan farklı olduğuna inanır. Kendi vajeninin diğer kadınlardan daha dar  ve kısa olduğuna inanmıştır.

 

Psikolojik sorunların nedeni

Kendisi için kesin hükmü verir; ’’Ben normal bir kadın değilim. Asla ilişkide bulunamam. Hele bir de birkaç başarısız tedavi denemesi olduysa umudunu tamamen kaybeder. Artık hiç aklından çıkmıyordur. Her an ne yaparsa yapsın mutsuz, öfkeli, sinirlidir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların hepsi değişen derecelerde olmak üzere depresyondadırlar. Kendilerini işe yaramaz, beceriksiz, değersiz hissederler. Geçmişte yaşadıkları bazı olayların cezası olarak vajinismusun kendilerine Allah tarafından verildiğini düşünürler. Eşlerine karşı kadınlık görevini yerine getiremediği için  derin bir suçluluk duygusu içindedirler. Kendilerini çaresiz, ümitsiz, yapayalnız hissederler.

VAJİNİSMUS PSİKOLOJİK SORUNLAR
VAJİNİSMUS PSİKOLOJİK SORUNLAR

Yukarıda anlattıklarım vajinismus sorunu başladıktan sonra  kadında  çıkan psikolojik sorunlardır. Bir de vajinismusa neden olan psikolojik sorunlar vardır. Vajinismus  sorunu yaşayan  kadınlar çocukluk yıllarında genellikle kapalı toplumlarda büyümüşlerdir. Bu çocuklar cinselliğin kötü olarak algılandığı bir ortamda büyürler. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların bir kısmının annesi evde güçsüz, zavallı bir imaj çizer. Dolayısıyla bu annenin kız çocukları büyümeyi, kadın olmayı  reddederler.

Bu kadınlar evli ama  çocuktur. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların bir kısmında obsesif kompülsif kişilik bozukluğu vardır. Bu kadınlar  takıntılı halde cinsel ilişkide bulunursa kirleneceğini ve asla temizlenemeyeceğini düşünür. Vajinismus, kadınları psikolojik olarak yıpratan, tedavisi geciktikçe kadını ümitsizlik ve çaresizliğe iten bir sorundur. Vajinismus tedavisinin kısa süreli ve %100 olduğunu öğrendiklerinde inanmakta zorluk çekerler. Ancak 3 günün sonunda mutlu olan kendileridir.

VAJİNİSMUS PSİKOLOJİK SORUNLAR
VAJİNİSMUS PSİKOLOJİK SORUNLAR

WhatsApp Bilgi Hattı