+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hastaları ve Psikolojik Sorunlar

Vajinismus Hastaları ve Psikolojik Sorunları Nelerdir

Vajinismus Hastaları ve Psikolojik Sorunlar

Vajinismus Hastaları ve Psikolojik Sorunlar. Her kadın  mutlu bir evlilik hayali kurar.Ancak hayaller her zaman gerçekleşmez. O gün gelip çattığında  her şey bir anda kabusa döner. İlk deneme, ikinci deneme, üçüncü deneme derken bir türlü cinsel ilişki gerçekleşmez. Tüm dünya kadınlarının yaptığı şeyi kendisi  yapamıyordur. Kendisinin  diğer kadınlardan farklı olduğuna inanır. Kendi vajeninin diğer kadınlardan daha dar  ve kısa olduğuna inanmıştır.

 

Psikolojik sorunların nedeni

 

Kendisi için kesin hükmü verir; ’’Ben normal bir kadın değilim. Asla ilişkide bulunamam. Hele bir de birkaç başarısız tedavi denemesi olduysa umudunu tamamen kaybeder. Artık hiç aklından çıkmıyordur. Her an ne yaparsa yapsın mutsuz, öfkeli, sinirlidir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların hepsi değişen derecelerde olmak üzere depresyondadırlar. Kendilerini işe yaramaz, beceriksiz, değersiz hissederler. Geçmişte yaşadıkları bazı olayların cezası olarak vajinismusun kendilerine Allah tarafından verildiğini düşünürler. Eşlerine karşı kadınlık görevini yerine getiremediği için  derin bir suçluluk duygusu içindedirler. Kendilerini çaresiz, ümitsiz, yapayalnız hissederler.

 

Yukarıda anlattıklarım vajinismus sorunu başladıktan sonra  kadında  çıkan psikolojik sorunlardır. Bir de vajinismusa neden olan psikolojik sorunlar vardır. Vajinismus  sorunu yaşayan  kadınlar çocukluk yıllarında genellikle kapalı toplumlarda büyümüşlerdir. Bu çocuklar cinselliğin kötü olarak algılandığı bir ortamda büyürler. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların bir kısmının annesi evde güçsüz, zavallı bir imaj çizer. Dolayısıyla bu annenin kız çocukları büyümeyi, kadın olmayı  reddederler.

 

Bu kadınlar evli ama  çocuktur. Vajinismus sorunu yaşayan kadınların bir kısmında obsesif kompülsif kişilik bozukluğu vardır. Bu kadınlar  takıntılı halde cinsel ilişkide bulunursa kirleneceğini ve asla temizlenemeyeceğini düşünür. Vajinismus, kadınları psikolojik olarak yıpratan, tedavisi geciktikçe kadını ümitsizlik ve çaresizliğe iten bir sorundur. Vajinismus tedavisinin kısa süreli ve %100 olduğunu öğrendiklerinde inanmakta zorluk çekerler. Ancak 3 günün sonunda mutlu olan kendileridir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.