Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Vajinismus Hastaları İçin Tedavi Önerileri

Öncelikle kadın vajinismus hastası olduğunun farkına varmalıdır. Vajinismus cinsel ilişki esnasında pelvik taban kaslarının istemsiz kasılmasına bağlı olarak ilişkinin imkansız ya da ağrılı olmasıdır. Bunun yanında  kadının vajinal ovul kullanamaması, jinekolojik muayene olamaması, vajinal ultrasonografi olamaması  da vajinismus olarak kabul edilir.  Vajinismus bir erteleme hastalığıdır.

 

Öneriler

Halbuki tedavi geciktikçe kadında  ve vajinismus yanına cinsel istekde azalma (libidoda azalma),orgazm bozuklukları  erkekte erken boşalma,cinsel isteksizlik gibi cinsel fonksiyon bozuklukları eklenir. Tedavinin gecikmesinde en önemli neden ayıp,günah gibi fikirler nedeniyle kimseyle paylaşılamamasıdır. Çiftler kendi çabalarıyla vajinismus sorununu çözmeye çalışırken zaman akıp gider. Zamanla umutlar kırılır ve evliliklerinde sorunlar başlar. İşte tam da bu yüzden yani mutlu başlayan evliliklerin mutlu devam edebilmesi için tedavinin erken yapılması önemlidir. 

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ
VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Evliliğin birinci haftasından sonra cinsel ilişki olamadığında tedaviye başlayabilirler. Vajinismus  tedavisi için ilk yapılması gereken tedaviye karar  vermektir. Sonrasında kendilerine tedaviyi yapabilecek bir cinsel terapist bulmaktır. Tedavide en iyi seçim cinsel terapi eğitimi almış kadın vücudunu çok iyi bilen uzman hekim olmalıdır. Kadın kendine ve terapistine tam olarak güvenirse tedavi 2-3 gün gibi çok kısa sürede başarıyla tamamlanır.  Vajinismus tedavinizi ertelemeyin!

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ
VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

WhatsApp Bilgi Hattı