+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hastaları İçin Tedavi Önerileri

Vajinismus Hastaları İçin Tedavi Önerileri Nelerdir

 

Öncelikle kadın vajinismus hastası olduğunun farkına varmalıdır. Vajinismus cinsel ilişki esnasında pelvik taban kaslarının istemsiz kasılmasına bağlı olarak ilişkinin imkansız ya da ağrılı olmasıdır. Bunun yanında  kadının vajinal ovul kullanamaması, jinekolojik muayene olamaması, vajinal ultrasonografi olamaması  da vajinismus olarak kabul edilir.  Vajinismus bir erteleme hastalığıdır.

 

Öneriler

 

Halbuki tedavi geciktikçe kadında  ve vajinismus yanına cinsel istekde azalma (libidoda azalma),orgazm bozuklukları  erkekte erken boşalma, cinsel isteksizlik gibi cinsel fonksiyon bozuklukları eklenir. 

Tedavinin gecikmesinde en önemli neden ayıp,günah gibi fikirler nedeniyle kimseyle paylaşılamamasıdır. Çiftler kendi çabalarıyla vajinismus sorununu çözmeye çalışırken zaman akıp gider. Zamanla umutlar kırılır ve evliliklerinde sorunlar başlar. İşte tam da bu yüzden yani mutlu başlayan evliliklerin mutlu devam edebilmesi için tedavinin erken yapılması önemlidir. 

 

Evliliğin birinci haftasından sonra cinsel ilişki olamadığında tedaviye başlayabilirler. Vajinismus  tedavisi için ilk yapılması gereken tedaviye karar  vermektir. Sonrasında kendilerine tedaviyi yapabilecek bir cinsel terapist bulmaktır. Tedavide en iyi seçim cinsel terapi eğitimi almış kadın vücudunu çok iyi bilen uzman hekim olmalıdır. Kadın kendine ve terapistine tam olarak güvenirse tedavi 2-3 gün gibi çok kısa sürede başarıyla tamamlanır.  Vajinismus tedavinizi ertelemeyin!

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.