+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hastaları Gebe Kalabiliyor

Vajinismus Hastaları Gebe Kalabiliyor mu

 

Vajinismus Hastaları Gebe Kalabiliyor

Vajinismus Hastaları Gebe Kalabiliyor. Vajinismus çiftlerin cinsel yaşamlarının yanı sıra duygusal ilişkilerinin de zarar görmesini sağlayan psikolojik bir rahatsızlık. Bunun yanı sıra çevrelerinde çocuk sahibi olmaları açısından uygulanan baskı ile durum daha ciddileşmektedir.

 

Vajinismus Tedavisi ve Gebelik

 

Vajinismus tedavisi ve gebelik. Bu baskıdan kaçmak için çiftler tüp bebek yöntemi ile gebe kalabiliyorlar. Vajinismus tedavisi açısından da oldukça faydalı olan tüp bebek yöntemi ile gebe kalıp tedavilerinin de daha kısa sürede bitmesini sağlamaktadırlar. Bebek aile bağlarını güçlendirdiği için kadın tedavi sırasında oldukça rahat hissetmektedir.

 

Halk arasında cinsel soğukluk olarak adlandırılan hastalık aslında psikolojik ve fiziksel bir sorundur. Ön sevişme sırasında haz dolu olan kadın ilişki sırasında kendini istem dışı kasarak ilişkiyi engellemektedir. Vajinismus pek çok neden den dolayı ortaya çıkabilir. Bunların içinde çocukluk geçirilen cinsel travma, taciz, katı toplum düzeni, günah gibi kavramların, ilk gece korkularının abartılı şekilde dillendirilmesi en büyük nedenlerinden biridir.

 

Vajinismus ne kadar kadın ile ilgili sorun gibi görünse de çiftlerin ortak sorunlarıdır. Bu nedenle çiftin birbirini suçlamadan vajinismus tedavisi sırasında karı-koca ikili seanslar daha etkili olmaktadır. Kocanın bu konuda daha anlayışlı ve önemseyen tavırları vajinismus tedavisi ve çocuk sahibi olmanın yollarını sonuna kadar açmaktadır.

 

Uzun seneler boyunca kadının yaşça baya ilerlemesi sonucu çiftler çocuk sahibi olmak için tüp bebek, aşılama gibi yöntemlere başvurarak oldukça başarılı sonuçlar almaktadır. Çocuk sahibi olunduktan sonra Vajinismus tedavisi daha kolay olmaktadır. Çocuk sahibi olduktan sonra çevre bakılarının ortadan kalkması ile psikolojik olarak rahatlayan anne tedaviye daha erken cevap vererek ömür boyu süren bir mutluluğa yeniden başlamaktadır.

 

Vajinismus hastalarının tüp bebek tedavilerine başlamadan önce yapılması gereken vajinal muayeden canları yanacak düşüncesinden dolayı oldukça korkmaktadırlar. Bunun için tedavi öncesi yapılacak tüm vajinal muayenelerin anestezi altında yapılabilir olması bilgisi verilerek kadının rahatlaması sağlanmalıdır. Tüp bebek merkezlerine başvuran kadınların rutin kısırlık testleri, kan örnekleri, hormon tetikleri, yumurtalık rezervi kontrolleri yapılarak tedaviye başlanmalıdır. En sağlıklısı vajinismus tedavisi olarak doğal yollardan bebek sahibi olmaya çalışmaktır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.