Randevu Telefon: 0312 235 33 11 Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cumartesi 9:00 – 18:00 Pazar: Kapalı
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Blog
Genital Estetik
Jinekoloji
Kızlık Zarı
Mesleklere Göre Vajinismus
Pelvik Cerrahisi
Tüp Bebek
Vajinismus
Vajinismus Başarı Öyküleri
Vajinismus Hastaları
Vajinismus Hastalığı

Vajinismus cinsel ilişkinin hiç gerçekleşememesi veya cinsel ilişkinin ağrılı olması halidir. Vajinismus hastaları ön sevişmede sorun yaşamazlar ancak sıra cinsel birlikteliğe gelince kadın ya kendini geriye çeker ya da eşini ittirerek  engel olur. Bazı hastaların sadece vageninde, bazı hastaların tüm vücudunda istemsiz kasılmalar olur. Erkek ve kadın vajendeki bu aşırı kasılmayı ‘’Bir duvar var burayı geçmek mümkün değil‘’ şekline ifade ederler.

 

Belirtiler

Çoğu vajinismus hastası bu davranışı şiddetli acı çekme korkusu, kızlık zarının patlayacağı ve çok kanayacağı korkusu nedeniyle yaptığını ifade eder. Bir kısım vajinismus hastası da  aslında korkmadığını ancak niye böyle davrandığını bilmediğini ifade eder. Bu hastaların geçmişinde kendisinin de unuttuğu ve bilinçaltına ittiği bir yaşanmışlık vardır.  Vajinismus cinsel ilişki fobisi olduğu kadar bir panik atak tablosudur.

VAJİNİSMUS HASTALARI

VAJİNİSMUS HASTALARI

Panik atak hastalarında görülen kalp çarpıntısı, solunumun hızlanması, ölecek gibi hissetme kaygısı bu hastaların çoğunda gördüğümüz bir tablodur.  Bazen bu cinsel ilişki korkusu  öyle büyür ki kadının sadece düşünmesi bile vajen kasılmalarına neden olabilir. Her cinsel ilişkiye umutla başlayan kadın başarısız oldukça kendini eşine karşı suçlu hisseder. Eşler çoğunlukla kibar ve anlayışlıdır. Vajinismus sorunu yaşayan  kadına uyum sağlayan bir eş  de sorunun çözülmesinin gecikmesinde bir etkendir.

VAJİNİSMUS HASTALARI

VAJİNİSMUS HASTALARI

Tedavinin gecikmesi  zamanla ikincil problemleri  beraberinde getirir. Bunlar cinsel isteksizlik, orgazm olamama, erken boşalma, geç boşalma gibi vajinismus tedavisi sonrası çözülmesi gereken problemlerdir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar en kısa sürede tedavi olmaları gerekir. Tedavinin 3 gün gibi kısa sürede gerçekleştiği vajinismusta hayatı ertelemeye değmez.

Yorum Ekle

Eposta adresini gözükmeyecektir. * ile işaretli yerleri doğru doldurunuz.

Penis Buyutme