+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hastaları Cinsel İlişkide Neler Yaşar

Vajinismus Hastaları Cinsel İlişkide Neler Yaşarlar

Vajinismus Hastaları Cinsel İlişkide Neler Yaşar?

Vajinismus Hastaları Cinsel İlişkide Neler Yaşar? Vajinismus cinsel ilişkinin hiç gerçekleşememesi veya cinsel ilişkinin ağrılı olması halidir. Vajinismus hastaları ön sevişmede sorun yaşamazlar ancak sıra cinsel birlikteliğe gelince kadın ya kendini geriye çeker ya da eşini ittirerek  engel olur. Bazı hastaların sadece vageninde, bazı hastaların tüm vücudunda istemsiz kasılmalar olur. Erkek ve kadın vajendeki bu aşırı kasılmayı ‘’Bir duvar var burayı geçmek mümkün değil‘’ şekline ifade ederler.

 

Belirtiler

 

Çoğu vajinismus hastası bu davranışı şiddetli acı çekme korkusu, kızlık zarının patlayacağı ve çok kanayacağı korkusu nedeniyle yaptığını ifade eder. Bir kısım vajinismus hastası da  aslında korkmadığını ancak niye böyle davrandığını bilmediğini ifade eder. Bu hastaların geçmişinde kendisinin de unuttuğu ve bilinçaltına ittiği bir yaşanmışlık vardır.  Vajinismus cinsel ilişki fobisi olduğu kadar bir panik atak tablosudur.

 

Panik atak hastalarında görülen kalp çarpıntısı, solunumun hızlanması, ölecek gibi hissetme kaygısı bu hastaların çoğunda gördüğümüz bir tablodur.  Bazen bu cinsel ilişki korkusu  öyle büyür ki kadının sadece düşünmesi bile vajen kasılmalarına neden olabilir. Her cinsel ilişkiye umutla başlayan kadın başarısız oldukça kendini eşine karşı suçlu hisseder. Eşler çoğunlukla kibar ve anlayışlıdır. Vajinismus sorunu yaşayan  kadına uyum sağlayan bir eş  de sorunun çözülmesinin gecikmesinde bir etkendir.

 

Tedavinin gecikmesi  zamanla ikincil problemleri  beraberinde getirir. Bunlar cinsel isteksizlik, orgazm olamama, erken boşalma, geç boşalma gibi vajinismus tedavisi sonrası çözülmesi gereken problemlerdir.

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar en kısa sürede tedavi olmaları gerekir. Tedavinin 3 gün gibi kısa sürede gerçekleştiği vajinismusta hayatı ertelemeye değmez. Vajinismus sorununun daha net anlamak ve yaşadığınız sorunun tam anlamıyla nedenlerini anlamak için Vajinismus Nedir  Başlıklı Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ederiz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.