+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hakkında Bilinmeyenler

Vajinismus Hakkında Bilinmeyenler Nelerdir

Vajinismus Hakkında Bilinmeyenler

Vajinismus Hakkında Bilinmeyenler.Öncelikle vajinismus bir hastalık olarak isimlendirilse de hastalık değil psikolojik bir sorundur. Tek kadına ait değil erkek ve kadın arasında olan bir sorundur. Terapi sırasında iki tarafında birbirini suçlamadan ortak bir tedavi yolu izlenmesi sağlanmalıdır. Kişinin kendi istediği biri ile evlenememesi Vajinismusa neden olmaz.

 

Bu sorundan mustarip olan kadınların birçoğunda olan bir düşüncedir. Evlenmeden önce uzun yıllar flört eden çiftlerde bile bu durum görülmektedir. En yanlış bilinen konulardan biride kalın bir kızlık zarının vajinismus a neden olduğudur. Bunun bu sorun ile hiç alakası yoktur. Özellikle sosyoekonomik düzeyi yüksek eğitimli ve kültürlü kişilerde daha sık görülmektedir. Bu sorun ilk gece den ortaya çıkabileceği gibi uzun yıllar evli kaldıktan sonra da oluşabilir.

 

Bu sorunun tedavi yöntemi olan terapide çiftlerin birlikte katılmaları tedavi süresini ve başarısını iyi düzeylerde etkilemektedir. Sadece kadından kaynaklı bir rahatsızlık değildir bu. Genel anestezi altında ilişkiye girilmesi, yüksek miktarda alkolle ve antideprasan sakinleştirici ilaçlar ile ilişkiye girmek çözüm değildir. 15 yıl evli olup hala ilişkiye giremeyip boşanan çiftlerinde sayısı oldukça fazladır. Vajinismus tedavisi mutlaka yapılmalı ve sağlıklı bir yaşam için gerçekleştirilmelidir.

 

Tedavi olmadan bebek sahibi olmaktansa önce tedavi olup tamamen doğal yollardan bebek sahibi olmak çiftlerin birbiri ile olan bağlarını kuvvetlendirmektedir. Vajinismus sorunu olan çiftler bu durumun sadece kendilerinde olduklarını düşünerek büyü, hoca gibi tıp dışı uygulamalar ile çare aramaya çalışırlar fakat bunların zaman ve para kaybı olduğu bilinmelidir. Vajinismus tedavisi sırasında ortaya çıkan sonuçlar dikkat çekicidir; bu rahatsızlığa sahip olan kadınlar aşırı mükemmeliyetçi, detaycı ve kontrolcü kadınlardır. Bu karakterleri rahatsızlığın tetikleyicisidir.

 

Vajinismuslu kadınların % 57 si kocalarının bu durum hakkında düşünceli ve nazik %15 saldırgan % 28 ide tepkisiz olarak değerlendirilmiştir. Bu kadınlar vajinanın ön tarafının uyarılması gibi yöntemlerle de zevk aldıklarından dolayı çiftler cinsel ilişki olmasa da olur biz böyle mutluyuz diye bu sorunu geçiştirmektedirler.

 

Vajinismus sadece cinsel ilişkiye değil tampon ve jinekolojik muayeneye engel bir sorundur. Vajinismus bir savunma tepkisidir ve vakit kaybetmeden çiftlerden önce kadının psikolojik sağlığının iyi olması göz önünde bulundurularak jinekolog tedavisine başlanılmalıdır. Vajinismus tedavisi modern tıp uzmanlarının desteği ile ağrısız sorunsuz tedavi edilmektedir. Her yüz kadından 20 sinde görülen bu sorunu yaşarken tek olmadığınızı unutmayın.

 

Kimlere Vajinismus Teşhisi Konulur?

 

 • Erkek cinsel organının vajinaya girişinin ağrılı yâda zor olması
 • Çiftin rahatsız veya hiç birleşme yaşamaması
 • İlişki sırasında yaşanan yanma, gerginlik ve ağrı hissi
 • Hiçbir nedeni olmayan cinsel ağrılar
 • İlişki sırasında bacak katma, eşi itme, kaçmaya çalışma
 • Kasların birçoğunda spazmlar yaşanması
 • Ağrı ve acıdan ötürü cinsel istek kaybı
 • İlişki sırasında yüksek açı hissedilmesi korkusu yaşayan kişilere bu sorun teşhis edilmektedir.

 

Anne babaların kız çocuklarına cinselliğin doğru zamanda doğru kişi ile yaşanılacak bir durum olduğu bunun utanılacak bir durum olmadığı aksine çiftleri birbirlerine yakınlaştıracak en önemli olay olduğunu anlatarak sadece bebek doğurmak amacı ile değil haz ve aşkın da içinde yaşandığı Tanrı tarafından insanlara hediye edilen bir oluşum olduğu anlatılmalıdır.

 

Aksi halde toplum olarak daha çok vajinismusla mücadele hakkında konuşuruz. Vajinismuslu kadınların muayene sırasında buna zorlamak cinsel sarsıntı ile aynı şekilde psikolojilerini etkiledikleri unutulmamalı Kadınların kontrol sırasındaki ağrı şikâyetlerini ciddiye almak gereklidir.

 

Vajinismus tedavisi sırasında çiftlere yardım olacak bazı bilgiler; Vajinismus nedeni ile oluşan ağrılar kasların spazmlarından kaynaklandığı için alkol ve sakinleştiriciler işe yaramaz, aşırı korku panik atak problemin tetikleyicisidir, cinsel istismar ve travma sonucu oluşmuş sorunlarda eşlerin kadınlara daha fazla şefkatli yaklaşması gereklidir, Rahat olmak ve gevşemek sadece sizin elinizde olan bir durum değildir. Uzman desteği ile tedavi sırasında kazanılır.

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.