+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Hakkında 6 Yanlış İnanış

Vajinismus Hakkında 6 Yanlış İnanış

 

Vajinismus Hakkında 6 Yanlış İnanış

Vajinismus Hakkında 6 Yanlış İnanış. Kadınlarda görülen cinsel fonksiyon bozukluklardan biri olan temeli psikolojik olan bu rahatsızlığa vajinismus denilir. Vajinismus hakkında yanlış bilineneler nelerdir? O yanlış bilinen düşüncelerin ve eylemlerin doğru yanlış şeklinde cevaplamasını sizler için hazırladık. Vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında her şey; Y- Vajinismuslu Kadınlar Frijittir D- Bu tanım cinsel soğukluk anlamına gelmektedir. Ve oldukça kırıcı bir tanımdır. Vajinismusu olan çoğu kadının cinsel istek kısmında hiçbir sorunu yoktur.  Seks esnasında ağrı ve acı duyan bir kadının cinsellikten kaçınması oldukça doğaldır.

 

Vajinismus Tedavisi ve Yanlış İnanışlar

 

Vajinismus tedavisi ve yanlış inanışlar. Vajinismus sorunu ile uğraşan birçok kadının klitoris uyarılması ile orgazm olduğu ve bu sürece çabuk geldiği de bilinmektedir. Vajinismus tedavisi boyunca bu tarz bir cinsel birliktelik yaşayan çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Y- Vajinismus Zamanla Düzelir D- vajinismus kendiliğinden düzelecek bir rahatsızlık değildir. Ve mutlaka profesyonel bir yardım alınmalıdır.

 

Erken tedavi sonucun daha hızlı olmasını sağlamaktadır. En kötüsü de bu durumu kabullenmek birçok kişinin de bu durumda olduğu avuntularıyla yaşamaktır. Y- Kendini Zorlayarak Bu Duruma Devam Edilmelidir! D- Ağrı ve acı varken ilişkiye girmeye çalışmak durumu daha da kötüleştirir. Zorlamanın hiçbir yararı yoktur ve vajinismus tedavisi başlayana kadar bu duruma girilmemelidir.

 

Y- Vitamin, Cinsel İçerikli Film İzlemek, Alkol Bu Rahatsızlığı Tedavi Eder? D- Bu tarz şeylerin hiç biri Vajinismusu tedavi edemez. Ancak ana tedaviye yardımcı olabilir. Y- İlişki Sırasında Ağrı Olması Gayet Normaldir? D- İlk birliktelikte ağrı olması gayet normaldir. Sonraki ilişkilerde ağrı olması vajinal bir sorundur. Tedavi edilmesi gereklidir. Y- Vajinanın Dar Olması Bu Rahatsızlığa Neden Olur D- Vajinismusta vajinal kasların istemsiz kasılması söz konusudur.

 

Bu durum ilişkiyi imkansız kılar. Fakat normal bir kadında vajinanın dar olması bu duruma sebep olmaz. Esneme kapasitesine bağlı olduğundan vajinismusa neden olmaz. Vajinismusun tedavi edilmemesi gibi bir şey mümkün değildir. Tamamıyla tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır.

 

Fiziksel bazı sıkıntılar vajinismus a neden olabilir ancak bu durumda çok nadir olarak cerrahi bir müdahale gerekebilir. Genel anlamda tedavisi oldukça basit ve kolaydır. Vajinismuslu kadınlar geçmişte cinsel istismara uğramıştır diye bir genelleme yapmak oldukça saçma olacaktır. Bu bazı kişilerde görülebilir ve nedenlerden sadece biridir.

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.