Randevu Telefon: 0312 235 33 11 Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cumartesi 9:00 – 18:00 Pazar: Kapalı
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Blog
Genital Estetik
Jinekoloji
Kızlık Zarı
Mesleklere Göre Vajinismus
Pelvik Cerrahisi
Tüp Bebek
Vajinismus
Vajinismus Başarı Öyküleri
Vajinismus Hastaları
Vajinismus Hastalığı

vajinismus geçiren normal doğum yapabilir mi

Depresyon. Anksiyete. Korku. Tüm anneler, bu duyguları bir şekilde yaşarlar, ancak vajinismuslu kadınlar için vajinal doğum düşüncesi düpedüz zayıflatıcı olabilir. Eğer pelvik taban kaslarında spazmlardan muzdarip olan bir kadınsanız ve muhtemelen bekliyorsanız, muhtemelen vajinismus doğumdan nasıl etkilenir sorusu tarafından acı çekiyorsunuz demektir.

Dünya genelindeki kadınların yüzde birinden yüzde 17’sinde vajinismus var. Bozukluğun bir bölümünde fiilen felç olduğu için, tüm Hemşireler sağlık uzmanları birçok vajinismusun bildirilmediğini söylüyor, bu nedenle düşündüğünüzden daha yaygın olabilir.

Vajinismus, pelvik tabandaki istemsiz spazmlardan dolayı vajinal penetrasyonu neredeyse imkansız kılıyor. Bununla birlikte, psikolojik danışmanlık pelvik taban kontrol egzersizleri ve dilasyon eğitimi ile birleştiğinde, vajinismus ile ilişkili ağrıyı hafifletebilir ve vajinal penetrasyonu bir olasılık haline getirir. Bu düşünceyle, dilatasyon terapisini tamamladığınızı ve sadece bir penise nüfuz etmeyi değil, aynı zamanda bebeğin gelişimine neden olan penetrasyonu da diyelim. Öncelikle, tebrikler. İkincisi, yalnız değilsiniz.

Tedavi edilmemiş vajinismus gebelik süresince bazı güçlükler doğurabilir.

Vajinismuslu kadınların hepsi değil, bazıları, basit rutin pelvik muayene sırasında bile pelvik sıkışma veya spazmlar yaşayacaktır. Bu nedenle, doğum öncesi bakım ziyaretleri, vajinal ultrasonlar, doğum öncesi / sonrası pelvik muayeneler ve diğer prosedürler sırasında vajinismus problem yaratabilir. Bu sızdırmazlık problemleri için en iyi çözüm, kadınların vajinismus tedavisinde pelvik taban sızdırmazlığını kontrol altına alıp ortadan kaldırması ve cinsel ilişki ve pelvik muayene yapmanın ağrı ve zorluk çekmeden mümkün olmasıdır.

vajinismus ve gebelik

Gebelikte iletişim

Doğumdan önce tedaviye devam edemeyenler için vajinismusun gebelik üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olabilecek başka adımlar vardır. Hekime veya ebeğe durumun mevcut olduğunu bildirmesine ve sorunun boyutunu açık bir şekilde açıklamasına izin vermek önemli bir ilk adımdır.

Doğum öncesi tıbbi işlemler

Kadını daha konforlu hale getirmek için pozisyon değişiklikleri ve dahili vajinal muayene sayısını yalnızca gerekli olana indirgeme de dahil olmak üzere konaklama yapılabilir. Vajinal ultrason standart doğum öncesi bakım prosedürü değildir ve çoğu gebelikte gerekli değildir. Ayrıntılı bilgi ve seçenekler için doktorunuza veya ebenizle görüşün.

Gebelikte vajinismus tedavisi

Vajinismus tedavisi genellikle gebeliğin erken evrelerinde tamamlanabilir ve tüm doğum süreci boyunca doktor etkileşimi ile iyileşmiş konfor arasında büyük fark yaratabilir. Teslimat öncesi kendi kendine yardım programından geçmenin ek bir yararı, PC kas kontrolü egzersizlerinin prenatal pelvik tonu egzersizlerini tamamlamasıdır.

Doğum öncesi sınavlara yardımcı olmaktan ötesinde, daha sağlıklı bir ses tonusu ve kontrolü olması, doğal doğum sürecine yardımcı olur ve böylece doğum ve iyileşme deneyimini potansiyel olarak iyileştirir. Ayrıca, doğum yöntemine bakılmaksızın genel kurtarma sürelerini azaltmaya yardımcı olabilir. Tedavi seçeneklerinin uygulanabilirliğini onaylamak ve herhangi bir tedavi yöntemi ile ortaya çıkan gebelik riski taşımamak için bir doktora danışmanın gerekli olduğunu lütfen unutmayın.

Penis Buyutme