+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Etkileri

Vajinismus etkileri nelerdir

Vajinismus Etkileri

Vajinismus yalnızca kadınları etkileyen bir hastalık değildir. Aynı zamanda, çiftler üzerinde de olumsuz etkileri vardır. Bitlis ilinde, vajinismus etkileri boşanmalara kadar giden sürecin de başlangıcıdır.

 

Vajinismus sorunu yaşayan çiftler öncelikle birbirlerine anlayışla yaklaşırlar. Süreç yeni olduğu ve henüz başlangıç aşamasında olduğu için problem çözülmüş gibi görünür. Ancak durum hiç de öyle değildir. Cinsellik evlilik yaşamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Düzenli olarak cinsellik olmadığında, evliliklerde problemler baş gösterir. Özellikle erkeklerin anatomik yapıları ve hormonları burada devreye girer.

 

Zamanla her iki tarafta durumdan rahatsız olmaya ve kabullerinden vazgeçmeye başlar. Aile içi kavgalar baş gösterir ve her iki taraf da birbirini suçlamaya başlar. Her iki tarafta bir süre sonra ayrı yatmaya başlarlar. Kavga etmek, küs durmak, yatakları ayırmak sürecin bir parçasıdır ve her iki tarafta aslında yaşadıkları bu sıkıntılı durumu sonlandırmak ister. Bu yüzden aslında sorunu çözmeyen anlamsız davranışlar sergilerler. Kavganın yerini her iki taraf için de kaygı ve üzüntü almaya başlar. Sorun çözülene kadar bu durum şiddetini artırarak devam eder.

 

Zamanla çiftlerin arası giderek açılır, bir süre sonra hiç konuşmamaya başlarlar. Her konuştuklarında sorun şiddetini artırarak su yüzüne çıkar. Aslında arka planda sorun işlemeye devam eder.

 

Sorunu artıran bir diğer unsur da yakın çevredeki insanların sorularıdır. Mesela “Çocuk yapmıyor musunuz?” benzeri sorular çiftlerin sorunu yeniden yaşamalarına neden olur. Aynı şekilde çiftin anne ve babası da “torun istiyoruz” söylemleri ile adeta yangına körük ile giderler.

 

Vajinismus Etkileri, Çözüm Yolları

 

Vajinismus etkileri, çözüm yolları. Çözüm aramak adına çiftlerin anlayışlı olmaları önemlidir. Bu çözümün çok küçük bir parçasıdır. Vajinismus etkileri göz önünde bulundurulduğunda, asıl çözüm yollarına yönelmek çiftler için daha iyi olacaktır.

 

Vajinismus hastalığının en etkili çözümü farkında olmaktır. Çoğu kadın ya da çift durumun ne olduğunun farkında değildir. Sorunun farkında olmadıkları için de çözümün ne olduğunu bilemezler. Çoğu kadın sorunun kendisinde olduğunu düşünür ve bu yüzden kimseye bu sorundan bahsetmez.

 

Problemi doğal akışı içerisinde kabul edip çiftlerin çözüm yollarını aramaları gerekir. Çözüm yollarının aranması, aynı zamanda farkındalığı da beraberinde getirir. Bitlis vajinismusun çiftler üzerindeki etkisi böylelikle azalmış olacaktır.

 

Sorun tespit edildikten sonra uzman bir jinekolog muayenesi ile tescil edilir. Elde edilen bulgulara göre de tedavi için gerekli olanlar yapılır. Vajinismus etkileri tedavisi en kolay durumlardan bir tanesidir. Sorunun nerede ise tamamı psikolojik olduğundan dolayı çözüm bulmak daha kolaydır.

 

Vajinismus hastalarının tamamında tedavi süreci 3 gün gibi kısa bir süreçtir. Eşlerinde tedavi de önemli rolleri vardır. Çiftler beraber yapacakları çalışmalar ile kısa sürede sorunun üstesinden geleceklerdir.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Vajinusmus Nedenleri Nelerdir?

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.