+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Erkeklerinin Sorunları

Vajinismus Erkeklerinin Sorunları

Vajinismus Erkeklerinin Sorunları. Vajinismus yaşayan kadınların erkeklerinin devamlı bir reddedilme ve tatminkâr olamayan bir durumları söz konusudur. Vajinismus kadınlarda olan fakat erkekleri de oldukça etkileyen bir durumdur. Cinsellik yanı olmayan bir ilişkiyi yürütmek oldukça zordur. Cinsel bir sağlık açısından bakıldığından eş ve cinsel ilişki bakımından sağlıksız bir ilişki olarak adlandırmak mümkündür.

 

Vajinismuslu kadınlar görücü usulü ile evlenmişlerse eş veya sevgililerini babaları gibi otoriter olmayan erkeklerden seçerler. Evlilik öncesi cinsel deneyimleri sınırlı olan eşleri, çoğunlukla aşırı nazik, pasif, girişken olmayan erkeklerdir. Tencere ve kapak misali bu çiftler birbiri ile uyumludur. Evlenmeden önce cici kız olan kadının kocası da cici adamdır.

 

Vajinismus Tedavisi ve Belirtiler

 

Vajinismus tedavisi ve belirtiler. Cinselliğin kötü kadınlar için olduğuna inanırlar. Evlilik öncesi öpüşme ve dokunma ilerisine gitmeyen çiftler evlendikten sonra ilişkiden kaçınır olurlar. Karı-kocanın cinsel ilişki için olan düşündükleri kaygı ve yanlış inanıştan dolayıdır. Vajinismus tedavisi oldukça kolay ve asla utanılması ve çekinilmemesi gereken bir rahatsızlıktır.

 

Terapiler genellikle çiftlerin katılımı ile oluşur. Bu çiftlerde birleşme gerçekleşmese de bu özel yaşamları minimum şekilde devam eder. Düzenli olarak sevişir ve klitorise uygulanan sürtünme ve dokunuşlarla çiftler orgazm olabilirler. Sürtünme doğrudan klitorisi uyardığı için orgazm daha hızlı gerçekleşir. Vajinismus sebebi ile boşanma durumları azdır.

 

Bu cinsel sorundan dolayı eşler birbirine bağlanmaktadır. Erkeklerde eşlerine yüksek oranda bir merhamet duygusu gelişir. Fakat hep eksik ve yarım olurlar. Bu hastalıkta eşin tutumu oldukça önemlidir. Ataerkil bir ailede yetişen bir erkek için hem eşine hem de ailesine karşı erkekliğini ispatlama çabası içine girerse ki genelde böyledir sorun daha fazla büyümektedir.

 

Vajinismus Erkeklerinin Sorunları

 

Çünkü erkek ailesine karşı bir hesap verme durumunda hisseder kendini. Bu hastalığa sahip kadınların erkekleri, sevilmeme, istenmeme duygularına kapılabilirler. Vajinismus tedavisi oldukça önemlidir. Yapılmaması durumunda erkekte zamanla sertleşme, cinsel isteksizlik meydana gelebilir.

 

Vajinismus Sorunları

 

Vajinismus sorunları. Vajinismuslu bir kadınla birlikte olmak bazen gerçekten çok olabilir. Tedavi ve terapi sırasında erkelerin genellikle düşündükleri şeyleri sizler için hazırladık;

 • Başka biri eşimin bu rahatsızlığını duyarsa karım perişan olur. Onun için çok üzülüyorum çok acı çekiyor ve canı çok yanıyor. Bilerek yapmıyor fakat onunla birlikte bende çok zorlanıyorum. Bu konuda kendimi çok yetersiz ve çaresiz hissediyorum. Bu durum empati- merhamet ilişkisinin sonucudur.
 • Ben elimden geldiğince yardımcı oldum. Bu benim suçum mu fakat eşim bu konuda hiç çaba göstermiyor. Hayatım cinsel ilişki yaşamadan ve bebek sahibi olamadan mı geçecek. acaba bu evliliği bitirip yeni bir hayat mı kurmalıyım gibi öfke-sorgulama düşünceleri hakimdir.
 • Her defasında devamlı reddedilmekten ve itilmekten gerçekten bıktım evlenmeden önceki fiziksel yaşamımız oldukça iyiydi. İlk başlarda birleşme yaşamıyorduk şimdi beni de istemiyor. Bu durum ise reddedilme düşüncesidir.
 • Bu durumdan uzaklaşmak için arkadaşlarım ve işimle daha fazla zaman geçirmeliyim en azından aklıma gelmemiş olabilir buda uzaklaşma durumudur.

 

Vajinismus Erkeklerinin Sorunları

 

Yorulmuş erkeklerde en sık görülen durumdur uzaklaşma süreci. Vajinismus tedavisi sonrası bazı erkeklerde sertleşme sorunu devam edebilir. Erkeklerin bilinçaltında kalan reddedilme dürtüsü bazı durumlarda asla yok olmaz ve zamanla eşine karşı isteksiz olan erkeklere de sık sık rastlanmaktadır. Vajinismus tedavisinin hem erkek hem de kadın birlikte tedavi edilmesi gereken bir durum olduğunu ortaya çıkarır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.