+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Erkek Psikolojisi

Vajinismus erkek psikolojisi nasıl olur

Vajinismus Erkek Psikolojisi

Anatomik ve psikolojik olarak erkelerin yapısı kadınlardan farklıdır. Erkekler genel olarak duygularını karşı cinse açıkça ifade ederler. Bu yüzden Burdur ilinde de  vajinismus etkisinden dolayı erkekler üzerinde olumsuz psikolojik etkiler görülür. Vajinismus erkek psikolojisi bu yönü ile ele alınmalıdır.

 

Gerek cinsel partnerleri ile olsun, gerekse eşleri ile olsun erkekler karşı cinsle paylaşım yapmayı severler. Eğer paylaşım yaptıkları karşı cinste herhangi bir uyumsuzluk varsa, bu erkekler açısından sorun demektir. Karşı cinse verilen tepkiler, erkeklerin yapısına göre farklılık gösterir. Kimisi öfke ile karşılarken, kimisi üzerinde durmayarak ve sessiz kalarak tepki gösterir.

 

Özellikle cinsel birlikteliklerde durum daha bariz olarak görülebilir. Birçok erkek cinsel açıdan tatmin olmak ister. Karşı cinsten bekledikleri tatmin duygusu karşılık bulmadığı zaman öfkelenir ya da tepkisiz kalarak ve pasif olarak ilişkiyi keserek, tepkilerini karşı tarafa gösterirler.

 

Özellikle evliliklerde yaşanan boşanmaların büyük bir yüzdesi, şiddetli geçimsizlik yüzünden olur. Aslında arka plandaki sorun cinselliğin azalması ve dolayısıyla paylaşımın da azalmasıdır.

 

Cinselliğin erkekler açısından bu kadar önemli olmasının nedeni hormonlardır. Testesteron hormonu erkeklerde salgılanan ve aynı zamanda seks hormonu olarak da bilinen en önemli hormondur. Erkeksi özelliklerin belirgin olarak ortaya çıkmasını sağlayan hormondur. Kıllanmanın olması, sperm sayısı ve diğer belirgin erkeksi özelliklerden hep bu hormon sorumludur.

 

Normal olan bir erkekte günde 5-6 mg kadar testesteron hormonu üretilir. Buna bağlı olarak seks hormonu olarak da bilinen Globuline (SHBG) hormonu da aslında testesteron hormonuna bağlıdır. Erkek libidosu ve ereksiyon sağlanması hep bu hormon sayesinde olur.

 

 

Vajinismus Erkek Psikolojisi, Erkekler Nasıl Etkilenir?

 

Vajinismus erkek psikolojisi, erkekler nasıl etkilenir ? Hormonların vermiş olduğu davranışlar incelendiğinde erkeklerin düzenli olarak cinsel birleşme yaşaması gerekir. Vajinismus erkek psiklolojisi en çok da burada görülür.

 

Düzenli olarak cinsel birleşme yaşamayan erkeklerde, hormonların da baskısı ile huzursuzluk ve öfke hali meydana gelir. Günlük olarak üretilen sperm sayısının da cinsellik üzerinde belirgin bir etkisi vardır. Sperm fazlalığının dışarı atılması lazımdır. Bu bir tür enerji fazlalığıdır ve erkeklerde farklı şekillerde harcanır. Cinsel birleşme ya da cinsel haz yaşanması da enerji fazlalığının bir tür dışarı atılmasıdır.

 

Erkek anatomisinin düzenli olarak işlemesinden yola çıkılarak denilebilir ki, fazla olan enerjinin mutlaka atılması gereklidir. Vajinismus erkek psikolojisi, cinsel enerjinin dışarı atılmaması ile kendisini gösterir. Sorun yalnızca enerjinin dışarı atılması değil, psikolojik olarak da tatmin duygusunun yerine getirilmesidir.

 

Vajinismus hastalığından kadınlar nasıl etkileniyorsa, erkeklerde hastalığın sonuçlarından etkilenir. Erkek ile kadın arasındaki bağın en güçlü olduğu kurum, evlilik kurumudur. Erkeğin ve kadının birbirlerine bağlantı noktasının en yoğun olduğu an cinsel andır. Bu yüzden her iki tarafta doyuma ulaşamamış, çözüme bağlanmayan bir sorunun parçası olmuştur. Bu sorun giderilmediği sürece, arka planda işlemeye devam eder ve giderek büyür.

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.