+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Egzersizleri

vajinismus egzersizleri

 

Vajinismus, cinsel ilişki durumu önünde ön sevişmede herhangi bir sorun yaşanmamasına rağmen, penisin vajinaya girişi şu anda veya girişinde orada vajina kaslarında orada kasılmalar durumunda cinsel ilişkinin durumuememesi durumudur. Yapılandırılmış araştırmalar onu 10 kadından biri görüldüğü vajinismus, yapısal ve psikolojik sebeplere bağlı olarak çıkıyor çıkmaktadır. Bazılarını basitleştirerek basitleştirerek sorun giderebilirken, daha çok psikolojik etkenleri ortadan kaldırarak tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Vajinismus Tedailerinde,

 

 • Bilişsel
 • Davranışsal tedavi yöntemleri başlıkları altında 2 farklı tedavi yöntemi uygulayıcısı.

 

Bilişsel tedavilerde bireyin tabulaştırarak yaşamlarını olumsuz yönde etkiliyor, bir şeyi cinsel sekreterine karşı farkındalığı oluyor. Davranışsal Tedavi yöntemi ise, hem erkeğin hem de yerinde katılımıyla bazılarını açıklamakta çalışabiliyor. Vajinismus hastalığının sebeplerini Ortadan Kaldırmak adına Yapılan vajinismus egzersizleri  bireylerin Evlerinde yapabilecekleri uygulamalardır.

 

Vajinismus Egzersizleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

 

Vajinismus egzersizleri nelerdir ? Vajinismus sorunu eşlerin cinsel yaşamlarını kötü etkilediği gibi, dedikodu temelden sarsan sorunlardan biri. Eşlerin birlikte yapabildikleri halde egzersizler, ilerleyen dönemlerde bu sorundan kurtulmak için oldukça karmaşık.

 

 • Rahatlama ve nefes egzersizi
 • Kegel egzersizi
 • Ayna egzersizi
 • Genital masaj
 • Parmak egzersizi evde eşlerin birlikte bilgisayarda uygulayabileceği tekniklerdir.

 

Rahatlama ve Nefes Egzersizi: Çeşitli rahatsızlıkta olduğu gibi vajinismus da, derin ve düzenli nefes alma tekniklerinin bulunduğu yerde bireyin gerek ruhsal, gerekse bedensel olarak rahat olmasını tercih edebilirsiniz. Nefes tekniğini nefes burundan derin alınmalı, ağızdan yavaş bir şekilde verilsin. Nefesi içeride uzun süre tutmadan ve nefes veriş süresinin alış süresine oranla iki kat daha uzun süre devam ederken özen göster. Nefes alıp verme seanslarında psikolojik olarak rahat olmasını sağlayaababilmesi için kafada olumlu düşüncelerin beslenmesi gerekir. Egzersiz yapabilirsiniz rahatsız etmeyecek tonda enstrümantal müzik dinleme yapabilir ise sıcak su banyosu ve bitki çayları bedeni oldukça rahatlatacak gevşemeyi içerir.

 

Kegel Egzersizi: Cinsel isteksizlik veya orgazm olamama gibi sorunların giderilmesinde uzun yıllardan beri kullanılan kegel egzersizi, vajina kaslarını kasma ve gevşetmeye göre bir tekniktir. Kegel egzersizinden beklenilen sonuçların anlamı için, bireyin vajina kaslarının yeri ve hakkında bilgi sahibi olması ve bu kasları kontrol edebilmeyi öğrenmesi gerekir. Vajina içerisinde bulunan kasların aynı zamanda idrar ve büyük aptesi tutmaya yarayan kaslar olması, bu konuda bilinçlenen kadınlar yaşlılık döneminde idrar kaçırma problemlerinden uzak bir yaşam sürüyor.

 

 

Vajinismus, cinsel ilişki durumu önünde ön sevişmede herhangi bir sorun yaşanmamasına rağmen, penisin vajinaya girişi şu anda veya girişinde orada vajina kaslarında orada kasılmalar durumunda cinsel ilişkinin durumuememesi durumudur.

 

 

Ayna Egzersizi: vajinismus, cinselliğin bastırması, burada yapılan korkular sırada de ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu sebeple tedavi olamaz, karar veren kadın birey, kendi cinsel organınız barışık olmak, kendi vücutuyla tanışabilir. Ayna egzersizleri, gevşeme ve nefes egzersizi vajinanın yapılması, ona dokunulmasını sağlamak bir yöntemdir. Her gün 15-20 dakika içinde ayna görünür hale getirilebilir.

 

Genital Masaj: Genital masaj hem tedavisinde tek başına, hem de partneriyle yapabileceği bir tedavi yöntemidir. Birey cinsel organına dokunmak için haz bölgelerini tespit etmeli ve bir süre önce vajina ortamında dairesel şekilde masaj yap. Eşleştirmekte olan olan masajlarda da kontrol daima kadında olduğu. Parmak egzersizi de genital masaj gerçekleştirilebilir, bireysel vajinasının içine dokunmak yoluyla odada hissettiğiniz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.