+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinismus Egzersizleri Yapanlar

Vajinismus Egzersizleri Yapanlar Kimler

Vajinismus Egzersizleri Yapanlar

Dünyada geçerli olarak uygulanan vajinismus egzersizleri davranışsal terapinin parçalarından bir tanesidir. Bilecik ilinde Vajinismus egzersizleri yapanlar uzman jinekologlardan yardım alırlar. Ayrıca ev ödevi olarak da hasta tarafından uygulanır. Evde kişinin tek başına ya da partneri ile birlikte uygulayabileceği vajinismus egzersizleridir.

 

Rahatlama ve nefes egzersizleri ile başlangıç yapılır. Aslında doğru nefes alıp verme tüm spor dallarında önemlidir. Yapılan egzersizlerden daha fazla verim alınabilmesini sağlar. Ruhsal ve bedensel olarak kişinin rahatlamasını sağlar. Doğru yapılan nefes egzersizleri kişinin daha fazla oksijen almasını ve daha zinde olmasını da sağlar.

 

Nefes egzersizlerinde nefes burundan alınır ve ağızdan yavaş bir şekilde verilir. Uzun süre nefes tutulmaz. Nefesin veriliş süresi alış süresine göre iki kat daha uzun olmalıdır. Nefes alırken karın şişirilir, göğüs şişirilmez. Ayrıca nefes alırken tüm kaslar gevşetilir. Hafif dinlendirici müziklerin tercihi de nefes egzersizlerinde rahatlamanın yollarından bir tanesidir.

 

Vajinismus Egzersizleri Yapanlar, Vajinismus Egzersiz Türleri

 

Ayna egzersizleri vajinismus hastalarının genital organlarının farkındalığı konusunda oldukça iyidir. Toplum ve aile baskısından dolayı kadınların birçoğu cinsel organları hakkında yanlış ve yetersiz bilgilere sahiptir. Vajinismus egzersizleri yapanlar, cinsel organlarını yakından tanır.

 

Ayna egzersizlerinde öncelikli olarak nefes egzersizlerinin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Daha sonrasında bir ayna yardımı ile vajinanın dudakları iki yana açılır ve vajina kanalının başlangıcı görülmeye çalışılır. İlk başlarda bu durumu yadırgamanız normaldir. Ancak alışmaya başladığınız zaman cinsel organınız size normal gelmeye başlayacaktır. Ayna egzersizleri günlük olarak 15-20 dakika gibi bir sürede yapılmalıdır.

 

Genital Masaj ve Dokunma Egzersizlerinin Yapılması

 

Ayna yardımı ile cinsel organ incelenirken aynı zamanda dokunarak da hissedilmesi sağlanır. Bu işlemi ayakta yapabileceğiniz gibi, sırt üstü yatar pozisyonda ve bacaklar açıkken de yapabilirsiniz. dokunma işlemi ile birlikte yavaş ve oval hareketlerle vajinaya masaj yapılmalıdır. Vajinismus egzersizleri yapanlar bu egzersizlerin faydasını kısa bir süre sonra görürler.

 

Vajinanın önce dış kısmına ve sonrasında iç kısmına masaj yapılır. Bu arada odaklanma ve haz alma isteği de masajda önemlidir. Klitoris kadınların haz alma merkezidir. Klitorisi bularak bu organa masaj yapmak, masaj egzersizlerinde oldukça önemlidir.

 

Masaj uygulamasının eşler ile birlikte yapılması da oldukça önemlidir. Eşler ile birlikte yapılan masajlarda kontrol daima kadınlarda olmalıdır. Kadınlarda genelde; kulak arkası, boyun, sırt, memeler, bacak arası, kalça, klitoris, iç ve dış dudaklar ve ayak parmakları erojen bölge olarak adlandırılır. Kişiden kişiye erojen bölgelerde değişiklikler olabilir. Bazı kadınlarda bu sayılan yerlerin hepsi erojen bölgedir. Bazı kadınlarda ise bazı bölgeler erojen bölge olarak tanımlanabilir.

 

Bu bölgelere yapılacak olan okşama ve dokunma hareketleri masajın temelini oluşturur ve kişinin rahatlamasını sağlar. Aynı zamanda kadının korkuları da bu sayede giderilmiş olur.

 

 

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.