Vajinismus Belirtileri | Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Vajinismus Belirtileri

vajinismus belirtileri

Vajinismus Belirtilerini Değerlendirmek

Vajinismus belirtileri kendini farklı şekillerde gösterir. Her kadının vajinismus belirtilerini araştırırken öncelikle şeffaf bir şekilde konuya yaklaşması gerekiyor. Bir veya birden fazla belirtinin varlığı ile birlikte vajinismus teşhisi konulabilmesi için, öncelikle mutlaka uzman bir hekime danışmanız gerekmektedir.

Önemli cinsel fonksiyon bozukluğu olan vajinismus dünya üzerinde milyonlarca kadının yaşadığı sıradan bir rahatsızlık türüdür. Ancak ülkemizde birçok kadın belli toplumsal önyargılar nedeniyle bu rahatsızlığın tedavisi için uzman doktora başvurmuyor. Kadının özel yaşantısında çok büyük bir problem haline gelebilen Vajinismus zamanla kadınlar üzerinde farklı psikolojik etkiler de bırakabiliyor.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismusun birden fazla belirtisi bulunmaktadır. Kadınlar bazen bu belirtilerden bir tanesini yaşarken bazen birden fazlasını kendinde görebiliyor. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli şey vajinismus bir cinsel işlev bozukluğudur.

 • Cinsel ilişkinin bir türlü gerçekleşemiyor olması
 • Kadının jinekolojik muayeneden korkması ve bu nedenle gerçekleşen kasılmalar sonucu vajina girişinin kapanıp muayenenin gerçekleşememesi
 • Kadının tampon takamaması (Regl döneminde)
 • Kadının cinsel ilişki sırasında çok yoğun ağrı hissetmesi
 • Kadının cinsel ilişki sırasında kendini bir türlü rahat hissedememesi ve sürekli tetik halinde, gergin olması
 • Vajinaya parmak sokulamaması
 • Kadının cinselliği korkutucu ve tabu faaliyet olarak düşünmesi
 • Erkeğin penisinin sadece bir kısmının vajinaya girebilmesi ya da hiç girememesi nedeniyle cinsel ilişki yaşayamama
 • Kadının genital bölgesine bakamaması ya da genital bölgesini pis ya da ayıp bir bölge olarak görmesi

Vajinismus belirtileri arasında bir ya da birkaçını kendinizde gözlemliyor ya da partnerinizde böyle bir durumun olduğunu düşünüyorsanız endişelenmenize ya da korkmanıza hiç gerek yoktur. Bizimle iletişime geçtiğinizde size en kısa zamanda yardımcı olmaya çalışıyor ve bu sorunu en kısa sürede atlatmanızı sağlıyoruz. Bu konuyu kendi aranızda çözmeye çalışmanız iki tarafı da cinsel ilişkiden soğutabileceği ve kadının ilişkiye girme korkusunu arttırabileceği için profesyonel bir destek almanız bu sorunu aranıza soğukluk girmeden ve problem derinleşmeden geride bırakmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Bu belirtiler dışında daha birçok farklı belirtiden bahsedilebilir. Örneğin ilk birkaç zorlu ilişki sonrasında kadınların yeniden ilişkiyi reddetmesi de vajinismus belirtileri arasında yer almaktadır.

Vajinismus Tedavisi Edilebilir Bir Rahatsızlıktır

Vajinismusun tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğu kadınlar tarafından bilinmesi gereken konulardan biridir. Bu konuda Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden hasta gelen kliniğimize kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer yöntemi ile yüzlerce  kadın yaşamış olduğu cinsel bozukluklarından birkaç günde kurtulmuştur.   Vajinismus nedir sorusunun cevabına bakıldığında ise kadınların partnerleri ile cinsel birliktelik yaşayamama durumu olarak net bir şekilde açıklanabilir.

Vajinismusun kaynaklandığı birçok farklı faktör bulunuyor. Ancak bir kadının tedavi olabilmesi için öncelikle kendisinin bir sağlık sorunu  olduğunu bilmesi ya da en azından tahmin etmesi gerekiyor. Vajinismusun nedenleri nedir sorusunun cevabı kadar bu rahatsızlığın belirtileri de son derece önemlidir.

vajinismus belirtileri nelerdir
TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN

Tedavisini Tamamladığımız Hastalarımızın Yorumları

Ankara'da vajinismus tedavisi olan hastalarımızın yorumları size referans olsun. Tedavisini tamamladığımız binlerce hastamızın seçimi tesadüf olamaz. Vajinismus ile yaşadığınız kötü deneyimleri geride bırakmak için sizlere sağladığımız sonsuz destekle, kadın hastalıkları sorunlarınızı uzman doktorlarımızla birlikte aşabiliriz.

  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.