+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajinal Kaşıntı Neden Olur

vajina kaşıntısı

 

Vajinal Kaşıntı Nedir ?

Vajinal kaşıntı nedir ? İnsanların yaradılışı ile birlikte oluşmuş olan bir takım organları vardır. Kadın ve erkek cinsiyet ayrımını yapan organlarımıza cinsel organ denir. Cinsel organ kadınlarda vajina olarak bilinmektedir. Her organın belli başlı hastalığı olduğu gibi vajinal hastalıklar da mevcuttur. Kadınların doğum yapmasını sağlayan cinsel birleşme işlemini gerçekleştiren kadınsal organdır.

 

Vajina Kaşıntısı Neden Olur?

 

Vajinal kaşıntısı neden olur ? Vajinal hastalıklar kadınların en şikayetçi olduğu konulardan bir tanesidir. En çok kadınlarda vajinal kaşıntı şikâyeti baş göstermektedir. Bu tür kaşıntıların içten gelen bir hastalık olabileceği gibi dış etkenlerden de oluşması mümkündür. Vajinal kaşıntı şikayeti olduğu zaman uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Vajinal kaşıntının insanlardaki olumsuz yönleri şu şekildedir,

 

 • Vajinal kaşıntı kişinin hayat kalitesini düşürmektedir.
 • Sürekli kaşınma isteği olduğu için kişileri toplumdan uzaklaştırmaktadır.
 •   Vajinal kaşıntı hastalığı cinsel birleşme sırasında ağrı ve acı ya sebebiyet verir.
 • Sürekli kaşınma meydana getirildiği için vajinal bölgeyi hassas bir hale getirmektedir.
 • Psikolojik olarak kadınları etkilemektedir.

 

Mantar Ve Bakterilerin Sebep Olduğu Kalıntılar

 

Mantar ve bakteriler kadınların genital bölgesinde kaçırmaya sebep olmaktadır. Sürekli ıslak kalan genital bölge mantar oluşmaktadır. Genital bölgedeki mantar oluşumu ile birlikte kaşıntı meydana gelmektedir. Vajinal kaşıntının sebebi mantar ve bakteri olabilir. Eğer bu şekilde hisse belli başlı krem ve hatlar kullanmanız gerekmektedir. Genital bölgenin düzenli olarak temizlenmemesi ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi sonucunda vajinal kaşıntı meydana gelebilir. Bu yüzden genital bölgenin her zaman için kuru ve temiz olması önemlidir. Islak kalan genital bölge ve kalitesiz iç çamaşırları o bölgede mantar oluşmasına sebep olur.

 

İdrar Yolları Enfeksiyonu

 

Kadınların en istekli hazırlamış olduğu hastalıklardan bir tanesi idrar yolu enfeksiyonudur. İdrar yolu enfeksiyonu le birlikte kadınların vajinal bölgede akıntı meydana gelmektedir. Bu akıntılarda genital bölgenin kaşınmasının sebebiyet veriyor. İdrar yolu enfeksiyonu ile birlikte seyreden akıntı ile birlikte gelen vajinal kaşıntı, çeşitli antibiyotik kullanımı ile birlikte geçebilir. Bu tarz idrar yolu enfeksiyonu idrar torbası enfeksiyonu gibi hastalıklar vajina kaşıntısına sebep olmaktadır.

 

Vajinal Tümörler

 

Düşük bir ihtimal olsa bile vajinal kanser türleri kaşıntı ile başlamaktadır. Vajina kaşıntısı ile seyreden hastalıkların genelinde uzun süre meydana geliyor ise vajinal tümörler akla gelmektedir. Bu yüzden vajinal kaşıntınız olduğu zaman kesinlikle uzman bir kadın doğum uzmanına giderek birkaç testi yaptırmanız gerekmektedir. Basit bir vajina kaşıntısı olabileceği gibi ciddi hastalıkların habercisi olabilmektedir. Bu yüzden her zaman için tedavinizi aksatmamanız gerekmektedir.

 

 

İnsanların yaradılışı ile birlikte oluşmuş olan bir takım organları vardır. Kadın ve erkek cinsiyet ayrımını yapan organlarımıza cinsel organ denir.Cinsel organ kadınlarda vajina olarak bilinmektedir.
Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.